Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fixman0 napisał:

 niestety coś nie działa wywala mi fatal error i gra się nawet nie włącza. Miał ktoś podobny problem?

Mam nadzieję, że chociaż zrobiłeś kopie bezpieczeństwa plików jak było tam radzone żebyś czasem reinstala całości nie musiał robić.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb niestety nie zrobiłem, ale już tak namieszałem w plikach gry że byłem gotowy na konieczność ponownej instalacji 😁

Chyba jednak będę grał bez żadnych ułatwień, bo więcej z tym problemów niż pożytku a jeśli obecnie nie da się usunąć tego napisu developer mode to tym bardziej zmuszony jestem grać w czystą wersję OP 2.1 bo strasznie ten napis mnie rozprasza.

Zastanawia mnie jeszcze, czy ułatwiacze muszę mieć zainstalowane od razu czy powiedzmy w połowie gry mogę sobie np. dodać spawner i jakieś przedmioty których nie udało mi się przykładowo zdobyć w trakcie uczciwej gry bo coś zepsułem fabularnie itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 niby niektóre poprawki można było dorzucać dowolnie. Ale tak dla bezpieczeństwa to jak już coś to ja bym chwilę pomyślał co za ułatwiacze mi są potrzebne i jak bym brał to od razu cały zestaw i zaczynał nową grę.

Bardzo dużo osób grało z jakimiś cheatami.

Ja grałem w czystego moda, co prawda nie skończyłem go bo doszedłem na razie tylko do Prypeci ale pomimo tego, że momentami jest trudnawo to w sumie tylko kilka razy użyłem tej nieśmiertelności z menu moda bo np nie mogłem poradzić sobie z tzw biomasą. A tak to większych problemów nie widziałem. Teraz też już trochę pograłeś to już wiesz czego się spodziewać itd.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio no niby tak jedną wykryłem ale na bagnach byly chyba w sumie 3 i tej reszty za Chiny nie mogłem zlokalizować, zawsze ginąłem. Taki pech. :)

Granatów też nie miałem za dużo, broni z namierzaniem wrogów też. Nawet nie jestem pewien czy te snajperki z namierzaniem by ją pokazały. Także dla mnie wtedy jedyne wyjście to było albo roztrzaskać za 50 loadem klawiaturę albo nieśmiertelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na samym początku gry jeśli jeszcze nie rozmawiało się z Doktorem Astronom cały czas powinien stać na kordonie przy ceglanym budynku z nabojami, niedaleko farmy gdzie zaczyna się grę? Bo zazwyczaj tam go widywałem, a teraz zacząłem nową grę i chciałem trochę mutantów do niego zwabić a go tam nie ma, mimo że nawet w wiosce kotów jeszcze nie byłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo będę musiał czekać żeby Astronoma po raz drugi spotkać? Bo nie ma go ani przy tym budynku ceglanym, ani koło płotu, ani pod mostem też. Boję się że mutanty na kordonie go zabiły ale chyba on jest jakimś kozakiem, że raczej stado początkowych stworków by go nie zabiło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 nie martw się, tutaj bardzo trudno o śmierć ważnych questowych postaci, mają duuużżoo życia. A jeśli by do czegoś takiego jednak doszło to jest to sygnalizowane dużym czerwonym napisem na ekranie. Coś w stylu "Zginęła ważna postać bla bla bla wczytaj zapis." Plus sygnał dźwiękowy. Mod robi dużo autozapisów przy zaczynaniu zadań, ty też tam sobie zrób kilka zapisów. Nie graj ciągle na jednym ;) to nawet jak się by coś zrypało to będziesz miał do czego wrócić.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu możesz też ten folder z zapisami trochę zluzować jeśli masz naprawdę jakoś bardzo dużo saveów. Przenieść np te pierwsze autozapisy z początkowych zadań do jakiegoś innego folderu bezpieczeństwa. Tu szybko można mieć kilkadziesiąt czy nawet kilkaset saveów.

Nie wiem czy faktycznie to bardzo pomaga ale nie raz takie porady widziałem. I tu i w OP 2.0.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w pieczarze zabić te przezroczyste zombie - duchy? bo dwa magazynki w głowę im próbowałem wpakować i nic z tego. No i czy w pieczarze powinienem także oszczędzać amunicje tak bardzo? Bo zaczyna się z dużą ilością naboi, ale czuję że tak kolorowo za długo nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boberm napisał:

@fixman0- jeżeli nie ma loga błędu - zjedż z  grafika ciut niżej.

 

Zmniejszyłem ustawienia graficzne z maksymalnych do wysokich, zostawiłem pełne oświetlenie dynamiczne i nadal czasami się tak dzieje, że przy próbie wczytania stanu gry wywala grę do pulpitu. Powinienem się tym martwić czy raczej nie powinno mi popsuć zapisów ? 

Bo skoro zmniejszenie ustawień graficznych nie pomogło to chyba nie to jest powodem ?

 

Lub może źle wgrałem poprawkę do patcha polonizującego, bo po prostu wkleiłem plik do folderu z grą bezpośrednio, ponieważ folderu gamedata nie posiadam - nie pobierałem rozpakowanych folderów config i scripts nie czując potrzeby instalacji ułatwiaczy.

Edytowane przez fixman0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fixman0 napisał:

Zmniejszyłem ustawienia graficzne z maksymalnych do wysokich,

Ale na tym się opcje nie kończą ;) są jeszcze bodajże średnie/niskie/minimalne :D Weź sobie chociaż na próbę zmień na średnie i pograj. Nieraz graficznie różnice są nieduże, a stabilność mocno się zmienia. 

Rozdzielczość też można zmniejszyć. Metoda prób i błędów i zależy też kto co lubi czy czasem ma być wylot ale piękna grafika czy stabilne granie ale np trochę gorzej wszystko wygląda.

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tom3kb napisał:

 

Rozdzielczość też można zmniejszyć. Metoda prób i błędów i zależy też kto co lubi czy czasem ma być wylot ale piękna grafika czy stabilne granie ale np trochę gorzej wszystko wygląda.

 

A sądzisz że jeżeli wylot co jakiś czas mi nie przeszkadza to mogę tak grać czy duża szansa że w przyszłości coś mi się zbuguje i na przykład przyblokuje fabułę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ignachinio napisał:

Zbugować nie ale czasami na statycznym oświetleniu przedmioty potrafią wpaść w podłogę.

Mam pełne dynamiczne więc może problemów nie będzie, dzięki za odpowiedź to nie będę się martwił wylotami do pulpitu, jednak lepiej jak wszystko tak ładnie wygląda 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.