Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Gram na wersji 7.3 nie będą Ci działały zapisy :( ani mi twoje. Aż takiej magii nie mam. Taa zrobiłem na dokumenty z Zatomu @wariat :) nic się nie stało.

 

Pany rozkmina, zadania na Zatonie z Sańką Rozbójnikiem czy jak mu tam. Doszedłem z Romanem do niego i mam dwie opcje albo odpalam frajera albo płace 200 koła co wybrać? Jak zapłacę to będą jeszcze jakieś zadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio U siebie na wer. 7.3 oddałeś Dimakowi dokumenty z Zatonu bez problemu??? Dziwne, ja miałem wyloty i nie mogłem ukończyć rozmowy z nim. Po instalacji 8.0 problem zniknął. To wygląda na to że ten problem był tylko u mnie. Przepraszam panowie za zamieszanie ale skoro miałem ten problem to chciałem Was o tym uprzedzić ale jak nie macie problemów to wybaczcie za zamieszanie:)

Co do tego gościa co Cię wykiwał na kordonie na 70 koła to go po prostu rozwal, bo żadnych zadań mieć od niego nie będziesz. W OP-2 tak samo było.

Ale to tylko moje gadanie, a zrobisz jak będziesz chciał:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp

          W związku z tym , iż sam miałem róznorakie problemy na 7.3 , 8 i na 8.2 ,  szukając rozwiązań  przekopałem całe forum rosyjskojęzyczne aby uściślic problemy z wylotami/freezami spowodowanymi ( u mnie) przez script engine.cpp . W sumie dokopałem się nastepującej  informacji  -ten błąd i podobne   najprawdobodobniej pojawia się wtedy gdy - uwaga!- uzywamy spawnera . Któryś save  lub quicksave nadpisuje błedne informacje  i w którymś ( u mnie bardzo odległym od użycia spawnera dla pozyskania zapasów ammo i apteczek w poczatkowej rozgrywce) momencie nastąpi zgrzyt . Tak że  @Gh0sTp - obawiam sie ze musiałbyś zacząć chyba od poczatku , ewentualnie od save sprzed jakiegokolwiek użycia spawnera. No chyba że nie używasz lub używałeś.

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak korzystanie z niego takie dobre nie jest ;) @wariat

 

Ponawiam pytanie jak zrobić to zadanie na przerwanie transakcji. Nie idzie tego zrobić nawet z Gaussa... jeszcze jeb... zombii włażą do góry i cię zabiją.. Ktoś ma jakiś pomysł? Filmik cokolwiek?!

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro napisał:

Do tego zadania najlepszy jest Gauss Potwora (przynajmniej w. OP-2). Filmik był na YT.

Zaraz przetestuje :) Ok udało się uff :) Sposób jest taki aby sprowokować towarzystwo by szło w twoją stronę. Granat na dół i strzał w pierwszego i jazda. Użyłem do tego Hostela wiec miałem niezłą szybkostrzelność.

 

Panowie wrzuci ktoś filmik poglądowy na te butle z gazem na Jupiterze. Szukam i nie mogę jednej dorwać.

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ignachinio napisał:

Czyli jednak korzystanie z niego takie dobre nie jest ;) @wariat

U mnie wszystko działa bez problemu. A spawnera używałem wielokrotnie. Gdyby u mnie nie śmigało jak należy to nie polecałbym go nikomu albo przynajmniej powiedziałbym z jakimi konsekwencjami to się wiąże. A że problemów z tym nie miałem to i żadnej z takich informacji nie pisałem. Powtórzę - u mnie działało bez problemu, a poza tym ja nikogo do tego nie zmuszałem, żeby korzystał, każdy wgrywa takie czity i korzysta z nich na własne ryzyko. 

@Gh0sTp Zrób na agro choćby szybki zapis, w opcjach włącz pokazywanie schowków Kolekcjonera, zobacz na mapie gdzie jest, a potem wczytaj zapis i go tam szukaj gdzie się pokazał.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, boberm napisał:

W związku z tym , iż sam miałem róznorakie problemy na 7.3 , 8 i na 8.2 ,  szukając rozwiązań  przekopałem całe forum rosyjskojęzyczne aby uściślic problemy z wylotami/freezami spowodowanymi ( u mnie) przez script engine.cpp . W sumie dokopałem się nastepującej  informacji  -ten błąd i podobne   najprawdobodobniej pojawia się wtedy gdy - uwaga!- uzywamy spawnera . Któryś save  lub quicksave nadpisuje błedne informacje  i w którymś ( u mnie bardzo odległym od użycia spawnera dla pozyskania zapasów ammo i apteczek w poczatkowej rozgrywce) momencie nastąpi zgrzyt . Tak że  @Gh0sTp - obawiam sie ze musiałbyś zacząć chyba od poczatku , ewentualnie od save sprzed jakiegokolwiek użycia spawnera. No chyba że nie używasz lub używałeś.

Z całym należnym szacunkiem @boberm, masz rację, ale moim skromnym zdaniem to tak w połowie.

Dlatego, że ja nie miałem podobnych problemów respiąc sobie broń, ammo, apteczki i inne drobiazgi. A zgadzam się z Tobą że spawner może narobić kłopotów, ale tylko wtedy, gdy idziemy na skróty i spawnujemy "kwestowe" przedmioty. W ten sposób oszukujemy skrypt zadania. A i często przy podniesieniu kwestowego itemu możemy dostać jakąś wartościową wskazówkę dotyczącą zadania albo jakiegoś innego wątku istotnego dla fabuły a wtedy mieszamy w skryptach podwójnie i nic dziwnego że będą problemy. Kwestowych rzeczy nigdy nie respiłem.

A tak z innej beczki, nie raz w temacie pisałem że gram w tego moda na dość "drewnianym" sprzęcie jak na dzisiejsze czasy, ale nie miałem z tego powodu żadnych problemów (w całym 2.1 miałem ich może z 5) i zawsze podkreślałem że ten mod od technicznej strony jest super stabilny i dopracowany. I czasami naprawdę trudno mi zrozumieć że ktoś ma wylot tu i tam, że coś się pojawia lub nie, a u mnie było wszystko cacy.

Z tym modem mam pozytywne wrażenia. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Godzinę temu, Ignachinio napisał:

 

Podrzuci ktoś gdzie powinno się pojawić przejście Jupiter-Wschodnia Prypeć?

Jak po ukończeniu zadania na przerwanie transakcji na Jupiterze (to od Nieuchwytnego) po zabraniu notesu z trupa musisz pomóc żołnierzowi wydostać się z lokacji. Doprowadzisz go do przejścia i Ci się odblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wariat napisał:

Jak Ci ucieknie z miejsca transakcji to się zatrzyma koło zielonego wagonu przed stacją Janów. No chyba że nikt go wcześniej nie zabije...

Prowadziłem go już do  miejsca przejścia tylko że zaczęła się strzelanina.. i on gdzieś pobiegł. Zadanie się zaliczyło a ja nie wiem gdzie jest to przejście w którym miejscu na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki był tam :) Tak ogólnie to jakby go puścić samopas to omija wszystko i dochodzi tam sam. Nic go nie rusza... Bo pseudogiganty go nie widziały chyba jak tam szedł.

 

Panowie i Panie taka rozkmina mnie naszła.. Busty i reszta ekipy na kordonie mają na sobie egza Czarnego Doktorka. Czyli w czystej teorii podczas szturmu na posterunek może się okazać że wypadnie taki pancerz czy raczej jest to zablokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji Op-ka nie wyleczysz ani wojaków ani innych,  nawet chwilowo neutralnych  npc-ków. Ot taka dodatkowa "głupotka /przeszkadzałka" Twórców. Sztucznie wydłużająca  rozgrywkę.

 

BTW: @wariat W nawiązaniu do różnorakich form czitowania Op-ka:

-granie w Op-ka bez normalizacji rozgrywki czyli w/g "po....ch" reguł narzuconych przez twórców tej "modyfikowanej " modyfikacji mija sie z celem rozrywki  jako takiej. 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.