Skocz do zawartości

Apokalipsa na silniku OGSR - Dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Mod pobrany z tego odsyłacza https://cloud.mail.ru/public/uZ7j/YKqrXfKg6   i uruchomiona część Apokalipsa.

ss_fred_04-21-23_14-05-50_(mainmenu).jpg     ss_fred_04-21-23_14-23-57_(l01_escape).jpg

Jak na razie żadnych problemów. 

Dotarłem na Jantar i wchodzę do labu.

ss_fred_04-21-23_16-35-39_(l08_yantar).jpg      ss_fred_04-21-23_17-36-04_(l08_yantar).jpg     

A tu kilka zrzutów.

Spoiler

ss_fred_04-21-23_15-13-38_(l01_escape).jpg

ss_fred_04-21-23_16-16-16_(l01_escape).jpg

ss_fred_04-21-23_16-53-48_(l08_yantar).jpg

ss_fred_04-21-23_16-54-45_(l08_yantar).jpg

Większość dotychczasowej gry, w mrocznej lub deszczowej pogodzie.

Znalazłem też fixa do pobrania z:

https://disk.yandex.ru/d/RHl6Rq3MFKvY_A

https://cloud.mail.ru/public/kX6c/FNM1h2qHx

Opis fixa.

Spoiler

Список изменений:
1. Исправление модели огнесмеси (вылет при попытке выбросить из инвентаря).
2. Исправление модели РГ-6 (не отображались руки).
3. Исправлено отсутствующее описание экзоскелета.
4. Исправление логики Ваньки Гитлера.
5. Исправление логики Славена и Мерка в Баре (уходили в Припять).

Дополнительно:
 - Фикс для "ОсноваТрилогия_х64" нужен для всех частей трилогии.
 - Первая часть трилогии теперь состоит из двух файлов, будьте внимательны при замене мода.
 - Новая игра нужна только для 5-го пункта.

Zapomniałem go dodać, więc trzeba zacząć grę od nowa.

 

    

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PODBICIE TEMATU

Chyba nie ma drugiego grającego. Dalej się bawię tym modem, a że w pierwszą wersję grałem lata temu i z fabuły w głowie niewiele zostało, to się nie nudzę. Mod dopracowany i stabilny, prawie bezwylotowy. Jestem daleko w grze, a miałem ich tylko dwa. Lecz to chyba z mojej winy, bo miałem zbyt wiele zapisów w katalogu, a grę prowadziłem zbyt długo.

Mod ma nowy pakiet broni, trudno mi określić ja dalekie są to zmiany, bo ze starej gry pamiętam tylko "Sztylet", który tu ma chyba zmniejszoną wartość obalającą.

Jeśli znajdzię się chętny do tłumaczenia, to będzie mógł wykorzystać istniejące, zmieniając tylko ( tłumacząc na nowo ) pliki z opisami uzbrojenie. Części dialogowe są nie zmienione.

I tu ukłon w strnę @metek58 . Ty lubiłeś takie pliki tłumaczyć, to czy nie podjąłbyś się tego? Oczywiście, jak skończysz aktualne tłumaczenie.

Albo @smox . Jako autor pierwotnego tłumaczenia?

A tu kilka zrzutów. Mam mały wybór, bo niewiele zrobiłem.

ss_fred_04-23-23_15-08-30_(l07_military).jpg

Spoiler

ss_fred_04-21-23_16-35-39_(l08_yantar).jpg

ss_fred_04-24-23_12-24-00_(l04_darkvalley).jpg

ss_fred_04-25-23_13-13-14_(l04u_labx18).jpg

ss_fred_04-24-23_15-03-56_(l05_bar).jpg

Jeśli ktoś jest w stanie grać po rosyjsku, to zachęcam. Warto sobie odświeżyć moda.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE

Jest taki schowek w podziemiach AgroPromu, który może mocno ułatwić pracę tłumacza, bo zawiera sporo broni i pancerzy. Oto zapis ze schowkiem.

 xxx dla tlumacz.dds          xxx dla tlumacz.sav

A to jego zawartość. Ja go znalazłem przypadkowo, ale jest chyba cały czas i można zabrać bez naprowadzenia już przy pierwszej tu wizycie, szukając Ducha.

ss_fred_04-30-23_14-25-47_(l03u_agr_underground).jpg

Spoiler

ss_fred_04-30-23_14-38-21_(l03u_agr_underground).jpg

ss_fred_04-30-23_14-38-34_(l03u_agr_underground).jpg

ss_fred_04-30-23_14-38-41_(l03u_agr_underground).jpg

 

  I coś dla oka.

ss_fred_04-30-23_14-40-08_(l03u_agr_underground).jpg      

Oczywiście, że z podpowiedzi powinni skorzystać też grający.

DODANO

Znalazłem niespójność dialogu, z nowym pakietem broni.

Fanat wysyłając nas po dyplomatkę, mówi że na stannera dodał szynę która umożliwia zamontowanie celownika ACOG. ( zrzut pierwszy przed kursorem ). A po otrzymaniu broni celownika się nie da zamontować. Broń nie jest zamleczona, czyli brak powiązania. To samo miał jutiuber.

ss_fred_04-30-23_13-00-25_(l01_escape).jpg   ss_fred_04-30-23_18-43-39_(l01_escape).jpg

Jeśli w pliku broni nie ma ACOGa, to trzeba tę informację usunąć z dialogu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak na gorąco. Przed chwilą ukończyłem Apokalipsę OGSR. Mod ma swoje lata, a ja ostatni raz grałem w niego jak dopiero raczkował. Teraz po latach kiedy z poprzedniej gry nic nie pamiętałem, mogę śmiało powiedzieć, że po przetłumaczeniu na pewno odżyje. Jest na pewno ciekawszy niż wiele współczesnych modów. A przeniesienie na OGSR zwiększyło jego stabilność i kolorystyczną atrakcyjność. Jestem zadowolony, że zdecydowałem się na grę w niego. A na zrzutach mój finał.

Ostatnia grupa ukrywających się funkcjonariusz Apokalipsy zlikwidowana. Misja Striełoka ukończona.

 

ss_fred_05-01-23_19-47-16_(l08_yantar).jpg

Pozostało tylko zrealizować pierwotny plan wydostania się ze Strefy. Sprzedał wszystko co miał, stając się multimilionerem. Zostawił sobie tylko coś na drogę i pistolet na pamiątkę. A kolega Niemiec pomógł mu dotrzeć na Wielką Ziemię.

 ss_fred_05-01-23_20-51-06_(l01_escape).jpg   ss_fred_05-01-23_20-52-58_(l01_escape).jpg

@Meta @Agrael Trzeba pomyśleć, jak rozwiązać problem z trzema różnymi modami w jednym Temacie. Jak zacznę grać w Poszukiwaczy, to z konieczności będę musiał pisać we wspólnym temacie i wyjdzie ładny galimatias.

Proponuję, aby wstawkę paczki moda zamknąć dla wpisów, a dla poszczególnych modów zrobić oddzielne tematy. Tylko tak może zostać zachowany porządek.

DODANO

Tym bardziej, ze ten trójpak OGSR ma podwójną wstawkę. Będzie ładny bałaganik.

https://stalkerteam.pl/topic/16121-stalker-аpokalipsa-ogsr/

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Absolutnie się z Tobą nie zgadzam.

Dobrze, że na razie gram sam, to jeszcze jako tako trzymać się to będzie kupy. Ale jak wstawię wpis o Poszukiwaczach, a znajdzie się nowy grający lub jakiś pytalski, zacznie się rozgardiasz. Po wstawieniu Długu (Powinności) , dopiero się zacznie heca.

A wcale nie trzeba wielkich rewolucji dla uporządkowania. Proponuję aby temat wpisu z wstawką uczynić jaśniejszym, bo na razie sugeruje że zawiera tylko moda Apokalipsa, na taki Trylogia "Apokalipsa", "Poszukiwacze", "Powinność" na silniku OGSR. A wpis zamknąć ( tylko do czytania ). Celowym byłoby dać w nim informację, że ta paczka zawiera wszystkie trzy mody do wyboru i oddzielnego uruchomienia.

Natomiast w tym samym dziale utworzyć nowe tematy o nazwach:

1. Apokalipsa na silniku OGSR - Dyskusja

2. Poszukiwacze na silniku OGSR - Dyskusja

3. Powinność  na silniku OGSR - Dyskusja

I od razu do tematu 1.  trzeba przenieść to, co napisałem o Apokalipsie. Mam już za sobą sporo gry z Poszukiwaczy i nie mam gdzie wstawić info o grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.