Skocz do zawartości

Historia Żekana i Złotej Kuli


gawron

Rekomendowane odpowiedzi

zł k.jpg

 Ot, krótka historia napisana przez autora wielu modyfikacji do STALKERA. Może jeszcze komuś się spodoba...

Spoiler

Witam wszystkich!

Na fali popularności sieci neuronowej, postanowiłem jej użyć. Zostałem poproszony o napisanie historii o Żekanie, Złotej Kuli i sensie życia. Wynik poniżej.

Był sobie Żekan, który zawsze chciał odnaleźć sens swego życia. Był młodym i energicznym facetem, ale wydawało mu się, że jego życie nie ma sensu. Dużo czytał, dużo myślał, szukał odpowiedzi na swoje pytania, ale wszystko na próżno.

Pewnego dnia Żekan usłyszał o Złotej Kuli, która według legendy może dać człowiekowi odpowiedzi na wszystkie jego pytania i pomóc mu odnaleźć sens życia. Żekan postanowił wyruszyć na poszukiwania wspomnianej kuli, mimo że było to niebezpieczne i trudne.

Wyruszył w podróż, pokonując wiele przeszkód i trudności. Podróżował przez góry, lasy, pustynie i morza, aby dotrzeć do miejsca, w którym jego zdaniem znajdowała się Złota Kula.

Ale kiedy Żekan w końcu dotarł na miejsce, odkrył, że Złota Kula była tylko legendą. Poczuł rozczarowanie i rozpacz, ale nadal szukał odpowiedzi na swoje pytania.

Żekan kontynuował swoją podróż, wędrując po świecie i spotykając różnych ludzi. Nauczył się wiele o życiu i o tym, jak odnaleźć w nim sens. Nauczył się doceniać każdą chwilę, znajdować radość w małych rzeczach i być wdzięcznym za wszystko, co ma.

W końcu Żekan odnalazł sens swojego życia w pomaganiu innym i czynieniu świata lepszym miejscem. Zdał sobie sprawę, że każdy ma swoją unikalną ścieżkę i misję w życiu, i że ważne jest nie tylko znalezienie własnego sensu, ale także dzielenie się nim z innymi.

Żekan wrócił więc do domu pełen nowej wiedzy i doświadczenia. Podzielił się swoimi przemyśleniami i pomysłami z innymi, a oni zaczęli pomagać mu w jego poszukiwaniach. Razem stworzyli ruch na rzecz pokoju i sprawiedliwości, który zmienił życie wielu ludzi na lepsze.

Teraz Żekan żyje szczęśliwie, wiedząc, że jego poszukiwanie sensu życia doprowadziło go do tego, czego zawsze pragnął - pomagania innym i uczynienia świata lepszym miejscem.

Oczywiście nie jestem siecią neuronową, ale dodam, że powinniście szukać swojej Złotej Kuli, póki jesteście młodzi i energiczni. A tak na poważnie, przypomina mi to buddyjską przypowieść.

Źródło: KLIK

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gawron napisał(a):

Ot, krótka historia napisana przez autora wielu modyfikacji do STALKERA.

Nie mam pewności, czy to nie jest napisane ironicznie, ale można to zrozumieć tak, że poniżej to jest przełożony post Żekana, to dla ścisłości tylko podam, że tam na jego stronie w większości wpisują się jego fani. Ten post konkretnie jest od Zachara Nikołajewa, no i tam jest napisane, że to nie on został poproszony, tylko poprosił AI (Shedevrum od Yandex) o napisanie opowiadania, dalsze czepianie już sobie daruję, żeby się przypadkiem nie narazić :rolleyes:

Tak nawiasem mówiąc, to jeśli poprosić AI po prostu o napisanie opowiadania, to wypluwa zwykle tę samą sztampę, większa zabawa jest, jeśli podać więcej szczegółów, najlepiej jakieś konkretne zwroty, które mają zostać użyte w treści i obserwowanie jak to sobie poradzi z umieszczeniem tego w kontekście, efekty oczywiście komiczne :025:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron - jak dla mnie to to jest topos.

W klimacie starej bajki, baśni, opowieści: Как Иванушка-дурачок за чудом ходил.

https://www.filmweb.pl/film/Jak+Iwanuszka+szukał+cudu-1976-100637

Spoiler

Złota kula skojarZyła się mi, mi się z kitem - znaczy się z legendą - o kamieniu filozoficznym. :) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.