Skocz do zawartości

Problemy z wydajnością


Rekomendowane odpowiedzi

Ugryzł może ktoś ten temat już kiedyś?

Na załączonym obrazku widać jak karta graficzna, procesor i ram zużywane są w śladowych ilościach, gdyby były zużywane optymalnie to wydajność sięgałaby stałych 144fps, ponieważ przynajmniej mój monitor ma takie odświeżanie. Jest to uniwersalny problem wszystkich modów do Stalkera, że te komponenty działają w cały świat i pół okolicy i spadki po 30/40 fps w ułamku sekundy to standard. W innych o wiele bardziej wymagających grach ta wydajność stoi o niebo wyżej. Moje pytanie jest takie czy u was to wygląda tak samo? Bo SGM 2.2+GS nie wygląda jakoś niesamowicie a czasami daje tylko 75fps przy 30% użyciu GPU.  Żeby odpalać te gry stabilnie to chyba trzeba mieć kompa za 10 tysięcy bo u mnie siedzą takie bebechy, że wydajność powinna stać na 144fps cały czas, ale tak nie jest.

Moja specyfikacja:

RTX 4070

Ryzen 5700X

32gb RAM DDR4 3600mhz

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiem ci tak, za słaby ten Ryzen do tej 40-stki to raz ale bardzo ważny RAZ, dwa, masz M2?, trzy Resize Bar On? Ram w czterech kościach czy w dwóch ? I jaki profil XMP ? to Ci powinno wystarczyć na jakieś 180 fps 😁tak na marginesie nie wiesz czasem dlaczego karta nie chodzi na 99%? Hymmmmmm🤨 Pozdrawiam 

Dodam jescze, że jestem posiadaczem serii 40 od tygodnia. Jestem zaskoczony że tak powiem, nie spodziewałem się takiej różnicy w stosunku do serii 30, dali popis, naprawdę zajebista karta, ta z tą szyną 256 bitów oczywiście. Klatek aż za dóżo. Musiałem jej zmniejszyć moc o połowę. Szok 😮

Edytowane przez suchy1280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.