Jump to content

Zawłaszczanie internetu


Vorenus
 Share

Recommended Posts

Obserwuję to zjawisko już od kliku lat i ogarnia mnie zgroza... Jesteśmy coraz mnie anonimowi, coraz więcej treści jest dostępnych odpłatnie i niesamowita ilość reklam - spamu. Nawet ściągając darmowy program trzeba uważać przy instalacji, bo razem z pożytecznym programikiem zainstaluje się horendalna ilość wtyczek, i kolorowych reklam. Wiele for internetowych poszło na całość w kierunku reklam i korzystanie z nich jest już niemal nie możliwe. Nie powstają żadne przepisy w kierunku ograniczenia lub eliminacji tych zjawisk, sądzę, że ludzie decyzyjni czerpią z tego po prostu profity i przymykają oko na tą działalność. Szczytem nie uczciwości w legalnej oprawie są różnego rodzaju konkursy na te. komórkowe. - Nikt nie informuje uczestnika, że oby faktycznie wziął udział w losowaniu musi wysłać 5-7 sms-ów za 3.69 a cała otoczka reklamowa skonstruowana jest tak, że wynika z niej jasno, że wystarczy wysłać jeden...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy można prawnie wpłynąć na ilość reklam w internecie.Przecież to samo jest gdy kupisz zwykła gazetę , połowa zawartości to reklamy i ulotki.W radiu to samo reklama jest wszechobecna i albo się przyzwyczaisz albo .... :( .Na szczęście są wtyczki pozytywne na przykład adblock blokujące reklamy w internecie a przynajmniej wiekszość.Jeśli chodzi o darmowe wersje programów czy też aplikacji cóż w końcu ktos za tę darmochę musi zapłacić.Przy większości po prostu trzeba uważać przy instalacji i odhaczać niechciane elementy.Ważną sprawą jest oszukiwanie można powiedzieć wszechobecne.Jakoś coraz częściej zaczyna obowiązywać zasada by byle wyciągnąć pieniądze od klienta a potem jakoś to będzie.Z internetowych oszustów wspomnę o Pobieraczku.Aż dziw ile ludzi sie na to nabrało.Sprawa ciągnie sie już ze dwa lata.Ludzie wytaczają im sprawy sądowe, sprawdzał ich Urząd Ochrony Praw Konsumenta i co ? I nic strona dalej działa i nabiera ludzi.nie dalej jak dwa dni temu przybiegła do mnie kumpela co ma robić bo Pobieraczek straszy ją sądem.

Link to comment
Share on other sites

Miałem to samo :( Ale jak to ja najzwyklej to olałem. Przychodziły mi groźby że sprawa trafiła do firmy windyfikacyjnej - czy jakoś tak. Ale po jakimś miesiącu sobie odpuścili. Wiedziałem przecież że założeie sprawy kosztuje dość dużo i nikt normalny by jej nie zakładał za 100 zł nie wpłacone. A po drugie posiadają pirackie pliki więc sami łamią prawo.

Link to comment
Share on other sites

 Do Internetu wdziera się komercja i reklama, to prawda. Ale jeśli chcemy mieć nieocenzurowany Internet, nie możemy żądać regulacji prawnych dla takich zjawisk. Trzeba po prostu uważnie wybierać strony, na których chcemy się logować i materiały które chcemy ściągać. Internet utracił niewinność już dawno - pora zmądrzeć. Ograniczanie zawartości Internetu to broń obosieczna... Co innego spam. Natomiast co do kłamliwych reklam i naciąganych konkursów, jestem jak najbardziej za bardzo surowym karaniem takich praktyk. Jak to możliwe, żeby po jednokrotnym, często przypadkowym zaakceptowaniu oferty konkursu być wciągniętym w tryby bezdusznej maszyny i być zmuszonym do płacenia za OTRZYMYWANE od organizatorów konkursu sms-y? I to bez możliwości przerwania tej farsy?

Link to comment
Share on other sites

Z tym pobieraczkiem to trzeba uważać bo oni tylko czekają na ofiarę,a z drugiej strony to też jest internautów wina dlatego że, nie czytają uważnie regulaminów a naciągacze tylko na to czekają.Moim zdaniem nasz rząd powinien wypuścić jakąś ustawę która by zobowiązywała właścicieli takich portali żeby koszta korzystania z serwisu podawali na samej górze umowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity