Skocz do zawartości

Sigerous Mod 1.6 - DEZERTER 2


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

1617793796_unnamed1.jpg.580e7b67fbf1a5ffcac6e509e300e202.jpg

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 2011 r.
Autor: DOOMLORD
Autor spolszczenia: @Yurek
Śr. długość rozgrywki: (ok. 20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Dezerter 2 to mod do Zewu Prypeci, któremu za podstawę posłużyła jedna z pierwszych wersji Sigerous Mod oraz wiele różnych opracowań osób trzecich. 

W drugiej odsłonie tytułowego Dezertera jego twórcy starali się głównie poprawić grafikę, ale nie zabrakło także nowej zawartości - zadań, postaci, broni, czy specjalnych nanokombinezonów. 


Główne zmiany:

  • Ok. 30 nowych rodzajów broni. 
  • Ponad 16 kombinezonów - w tym specjalne - nanokombinezony z gry Crysis. 
  • 100 porad w menu startowym zastąpiono 100 anegdotami.
  • Całkowita zmiana tekstur ziemi, roślinności, ścian, efektów itd. 
  • Ok. 48 nowych zadań. 
  • Ok. 30 nowych NPC. 
  • Nowe kombinezony początkujących stalkerów, bandytów. 
  • Nowa pogoda, menu główne, emisje, dynamiczna muzyka, potwory itd. 
  • Zwiększony udźwig do 100kg. 
  • NPC zostali wyposażeni w nowe plecaki.
  • Nowy celownik w postaci krzyżyka. 
  • Nowa optyka broni.
  • Dodano miny. 
  • Niektóre mutanty stały się wobec siebie agresywne. 
  • Nowe efekty krwawienia. 
  • Zwiększono szybkość biegu Diegtiariowa.
  • Zmiany w AI - od tej pory trudniej jest pozostać niezauważonym przez wrogo nastawionych NPC. W przypadku, gdy zauważą GG, to mogą podążyć jego tropem.
  • Diegtiariow po rozpoczęciu gry otrzymuje losową sumę pieniędzy. Od 300 do 25000 rubli - wszystko zależy od szczęścia. 
  • Dodano wiele nowych dźwięków. 

Uwaga!:

Spoiler

Mod jest w wersji beta. 

Najpewniej zawiera liczne literówki i inne drobne błędy, które wymagają poprawek. Z całą pewnością można w niego zagrać i nawet udało mi się ukończyć kawałek fabuły. Mod posiada pewien błąd, choć niektórzy uznają to za zaletę - podczas transakcji handlowych nie odejmuje się kwota z konta GG, a więc zawsze mamy tylko przyrost gotówki na naszym koncie, aczkolwiek przyrasta prawidłowo. Błąd ten występuje także w oryginalniej rosyjskiej wersji. Niestety mimo usilnych prób nie udało mi się go wyeliminować. Na chwilę obecną nie przewiduję wniesienia żadnych poprawek, bo jestem zaangażowany w inne projekty.

Jeśli ktoś ma chęć testować wersję beta spolszczenia i dokonać w niej poprawek ma wolną rękę pod warunkiem, że efekty swojej pracy umieści na forum StalkerTeam.pl.
~@Yurek

 

SCREENY:

Spoiler

b0f666a7c72e.jpg

07b8befdeb23.jpg

db410a75a36d.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  • Zew Prypeci 1.6.02
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem należy umieścić w głównym katalogu gry. 

Modyfikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, co oznacza, że nie trzeba instalować żadnej innej. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Nasz serwer - [KLIK]

Autor spolszczenia moda NIE WYRAŻA ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl

Credits:

Spoiler
  • Spolszczenie do SGM 1.6: Lukass, M.R.O.K
  • Dostosowanie spolszczenia do DEZERTER 2: @Yurek

 

Źródło: stalkermod.jpg.8090220402bc69c0080c4ca2946c79bb.jpg  Site-logo.webp

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co generalnie można grać w tego moda, ale na bank będą literówki i nie będzie to zgłaszane? Znaczy na razie jak coś tylko grać bez edycji błędów, czy może jak sugeruje Yurek się ktoś tym zajmie bo w sumie szkoda pykać bez potrzeby, a tak grając byśmy błędy wyszukiwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się Ci wieczorem (tak koło 20 tej) dać na PW instrukcje co i jak należy robić w czasie poprawiania polonizacji. Przynajmniej literówek, czy błędów językowych - bo poprawki samego moda, to trochę inna sprawa ;) Dodałem linki do pobrania polonizacji moda w dwóch częściach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładniej ? Co tam masz w budzie ? Nigdzie nawet w profilu nie widzę twojej konfiguracji oprócz XP wiec pewnie dość wysłużony sprzęt ? Przycięcia obrazu/całej gry spowodowane są zakrztuszeniem procesora. Dobrze jest, wyłączyć niepotrzebne usługi np. game booster ; dać najwyższy priorytet dla gry np. w menadżerze ; Aby najlepiej dobrać ustawienia w grze, gdy nie mamy zielonego pojęcia, dobrze jest sobie ustawić natywną rozdzielczość monitora i średnie detale. Wtedy w zależności jak to działa zmieniamy detale na lepiej lub gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na średnich ustawieniach gra powinna działać bez problemu. Tak jak już pisałem wcześniej. ,,Dobrze jest, wyłączyć niepotrzebne usługi np. game booster ; dać najwyższy priorytet dla gry np. w menadżerze ; Aby najlepiej dobrać ustawienia w grze, gdy nie mamy zielonego pojęcia, dobrze jest sobie ustawić natywną rozdzielczość monitora i średnie detale. Wtedy w zależności jak to działa zmieniamy detale na lepiej lub gorzej.,, Zainstaluj sobie frapsa, i wejdź na statek, ustaw sobie jakieś tam detale i zmieniaj je w zależności do ilości fps, jak na statku będzie 30fps to jest już dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taki mały problem zagwozdkę. Jestem już w Prypeci i jakoś nie miałem okazji wytestować czegoś nowego w znaczeniu questów. Do tej pory wszystko z SGM tylko inne bronie są.

I jeszcze BT przy queście jeden strzał.

[error]Expression	: 0
[error]Function	  : ErrorLog
[error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_engine_script.cpp
[error]Line		  : 49
[error]Description   : Couldnt find sounds fightfriendly_grenadefriendly_grenade_ with prefix characters_voicehuman_03stalker

I zdarzały mi się wyloty bez loga gram gram i wylot w różnych sytuacjach i psuło mi ostatniego sava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na Zatonie i w Jupiterze nie ma żadnych nowych zadań - a przynajmniej ja ich znaleźć nie mogę. Jak na razie, to IMHO jest to po prostu SGM 1.6 z poprawioną grafiką - może nawet zbytnio poprawioną, bo mój komp na oświetleniu statycznym wyciąga jakieś 15, góra 20 FPS, na dynamicznym co chwila zacinki. Co jest zresztą dziwne, bo na "zwykłym" SGM 1.6, 1.7 i Technician 1.7 grałem bez żadnych zaciąć. Ale poza tym modzik stabilny, jak rzadko który, to trzeba przyznać. Zero CTD :) A tak na marginesie - idzie jakoś wywalić te "poprawione" tekstury ? A jeśli tak, to które ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDino, twój log wskazuje na problem z plikami dźwiękowymi, z katalogu sounds. Musiałbyś sprawdzić sobie czy w folderze chracters_voice, lub w podfolderach są te pliki friendly_grenade i human_03. Możesz poeksperymentować i skopiować jakiś inny plik ogg, a następnie zmienić mu nazwę na żądaną w logu. agp2312 - Jeśli mówicie , że to jest to samo co SGM 1.6 lub 1.7 to nic prostszego jak porównać katalogi textures z czystego SGM z textures z Dezertera. Te tekstury które będą miały te same nazwy możesz sobie podmienić na tekstury z czystego SGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie linki są nieaktywne. Podeślij mi jeszcze swój zapis, a najlepiej kilka. Grałem w sumie kilkanaście razy we wszelkie mutacje SGM a nigdy nie miałem problemów z tym questem. Poza tym to przecież zadanie z podstawki jest. Nie wiem czy dobrze odczytuję log, ale wygląda jakby był błąd w jakims skrypcie łączącym dwa dźwięki, zapewne granatu i jakiegoś stalkera. Może u mnie da się to przeskoczyć. Podrzuć zapisy na kobal@interia.eu Edit: Sejwy doszły, u mnie niestety dokładnie to samo. Ja tego nie dam rady naprawić, napisałem posta na forum SGM, może ktoś się zlituje i udostępni tego fixa. Poza tym obserwuję jedno rosyjskie forum gdzie gość opisał podobny błąd z prośbą o pomoc jakieś 10 godzin temu. Może jemu ktoś pomoże. Tak czy inaczej trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.