Jump to content

Totalne rozczarowanie....


jerczi
 Share

Recommended Posts

Gram kilka dni już tym modem i niestety jestem bardzo rozczarowany jakością jego wykonania...Grałem różnymi modami ale ten pobija rekordy wyrzucania na pulpit...Takie sytuacje nie są komfortowe i zniechęcają do dalszego grania....Stabilność jest jego najsłabszą stroną... :(

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę chwalić przed czasem, ale idę teraz do Baru z dokumentami z x18 i nie miałem żadnych problemów. Mój komputer, to już emeryt i sam jestem zdziwiony taką stabilnością Solianki.

http://img830.images...tor11181107.jpg

Wydaje mi się, że większość problemów fundują sobie sami gracze poprzez-

1. Nieumiejętną instalację.

2. Nieodpowiednie ustawienie opcji moda do możliwości komputera.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Grałem dwa razy całą Soljankę, a teraz kończę DMX 1.34...opinia...

Smox ma dużo racji dodam jeszcze...głupie dodatki, spawnowanie przedmiotów, dopisywanie rzeczy u handlarzy, sztuczne podnoszenie parametrów postaci..typu 5 artów na nieśmiertelność (były już takie przypadki). Soljanka w wersji 3.09 jest bardzo grywalnym modem i kupa ludzi go zaliczyła.. :)

Moja rada dla wszystkich...Chcesz grać w Soljankę, graj w czystego moda ..możesz podnieść udźwig..poprawić celownik..skoczność..wypadanie rzeczy..nic więcej.

Co najważniejsze by grać w miarę bezstresowo...tak jak pisał Smox ...na ustawieniach zgodnych z twoim sprzętem.

Link to comment
Share on other sites

Malakas myślisz że za dużo grzebię w plikach dlatego mnie tak często wywala ?

Wszystko zależy jak głęboka jest ingerencja w pliki i czy jest poprawna. Moje zasady możesz przeczytać wyżej....właśnie dziś skończyłem DMX, miał więcej wylotów niż Soljanka 3.09. , ale wiele z nich spowodowało przeciążenie silnika gry. Niestety jestem wymagający...FULLHD 1920x 1080...wszystkie detale max... :)..W czasie całej gry nie dokonałem ani jednej poprawki w plikach typu konieczność po ..Fatal error... Jedyny przystanek był na Martwym Mieście, ale to błąd skryptu który znalazł i usunął Yurek. Zrobiłem również kwesty dodane przez Yurka w ostatniej łatce. Wszystko poszło OK...Autorzy polonizacji spisali się na 6.. :)

Święta zasada dla mnie przy grze w Soljankę (nie wszystkim się spodoba) to...czysty spójny rejestr, odpowiedni plik wymiany, nie dopisywać przedmiotów do handlarzy (tutaj kuleje tylko dysk Pantery i foto kontrolera) żadnych dodatków i ulepszeń typu auto zapisy, limity czasowe i takie tam...jak widać sprawdziła się po raz trzeci..i chyba najważniejsze wytrwałość w grze...

Link to comment
Share on other sites

Malakas napisał:

nie dopisywać przedmiotów do handlarzy (tutaj kuleje tylko dysk Pantery i foto kontrolera)

Można z plikami kombinować jak sie wie co trzeba zrobić ;)

Dysk Pantery w DMX/ Soli nie kuleje. Sierżant Kostylnoga pojawia się na nasypie od strony zawalonego tunelu na Kordonie i idzie w stronę posterunku pod mostem - więc nie ma problemu by podejść do niego w maskujacej egzie i ten dysk odkupić. Sprawdziłem - działa w DMX na 100%, to i w Soliance będzie działa ten skrypt, bo nic nie musiałem zmieniać i poprawiać.

Co do fotki kontrolera, to mam pewien pomysł, tylko muszę się dorobić sejwa z tą akcją i wtedy będę mógł cos pokombinować ;)

Link to comment
Share on other sites

Dysk Pantery w DMX/ Soli nie kuleje. Sierżant Kostylnoga pojawia się na nasypie od strony zawalonego tunelu na Kordonie

Niestety tym razem w mojej grze pan sierżant nie pojawił się i dopisałem dysk.. :). W czystej Soljance owszem był, bo sam testowałem to znalezisko Raven. Pliki gry "zwykli" gracze powinni zostawić w spokoju, dlatego napisałem taką opinię. Jeżeli ktoś wie co robi i robi to do końca poprawnie to owszem...

Zapis przed rozmową z Klonowem wysłałem ci na maila ...

Link to comment
Share on other sites

Gram w Stalkera SoC od początku, jak tylko się pojawił. Początkowo, oczywiście bez modów. Nie miałem internetu i nie wiedziałem, że pojawiają się kolejne patche i mody. Po założeniu internetu byłem po prostu w siódmym niebie. Stalker z modem na śpiwór, remont broni i ze zwiększonym udźwigiem, to było to. Potem pojawiały się kolejne, lepsze i gorsze mody, aż dochodzimy do Solianki. Grałem w nią po rosyjsku, jak tylko się pojawiła w Polsce. Teraz gram w najnowszą, spolszczoną wersję i mogę śmiało powiedzieć, że jest to, dla mnie najlepszy mod w jaki grałem. Dodam jeszcze, że nie mam z nim żadnych, większych problemów. "Przytnie" czasem na parę sekund, wywali bez loga na pulpit, ale to zdarza się też w innych modach. Mój komputer, to już emeryt, a jednak daje radę. Czytam opisy problemów graczy z Solianką i patrząc na parametry ich komputerów, zastanawiam się - dlaczego?. Powodów może być sporo, o większości już napisano, ale dodam jeszcze jeden. 1. Młodzi gracze potrafią zainstalować masę dem, gier, zbędnych programów i różnych "ozdobników", które potrafią spowolnić nawet dobry komputer. Często jest to instalowane tak jak leci, na pierwszej partycji. Do tego dochodzi nie umiejętna deinstalacja, nie defragmentowanie dysku i czyszczenia rejestru. Mój komputer: AMD Athlon 64 X2, 4200+ 2,21 MHz 1 GB RAM ATI Radeon HD 4850 Jak widać szału nie ma, a jednak w Soliankę gram bez większych problemów.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity