Jump to content

dziwny spadek wydajności


r_populik

Recommended Posts

Podczas gry w Soliankę zaobserwowałem dziwny spadek wydajności połączony ze zwiększoną szybkością ładowania się gry. Otóż najpierw gra ładowała się długo (zwłaszcza synchronization), ale działała bardzo płynnie na max ustawieniach. Po 2 dniach nagle, ni stąd ni z owąd gra załadowała się bardzo szybko, ale wydajność po tym załadowaniu spadła drastycznie (prawie pokaz slajdów). Po kolejnym, równie szybkim załadowaniu wydajność wraca do normy na jakieś 15 sekund, po czym następuje 2sek zacięcie, i po tym zacięciu obraz w grze przesuwa się wprawdzie płynnie, ale z takimi dziwnymi przeskokami, tzn. nie jest to klasyczny spadek wydajności, tylko jakieś takie dziwne zacinanie, nigdy się z tym nie spotkałem w żadnej grze. Nadmieniam, że przez cały okres gry nic nie zmieniałem w ustawieniach ani nie wgrywałem żadnych modów. Po owym dziwnym spadku wydajności zmniejszyłem ustawienia video do minimalne - nic to nie zmienia, również pojawia się to dziwne zacinanie. Wie ktoś, co to może być ?

Link to comment
Share on other sites

Na twoim miejscu na początek przeinstalowałbym sterownik do karty graficznej (czyszcząc dokładnie poprzedni) i skopiował jeszcze raz całe gamedata do folderu z grą ....może coś się pokręciło z shaderami w modzie. Takie odświeżenie może przynieść skutek....przy takim problemie, można tylko zgadywać....:)

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już doszczętnie zgłupiałem. Zainstalowałem starsze sterowniki grafiki, wywaliłem gamedata i wgrałem solanke od nowa. Włączyłem, załadowałem ostatni save (załadował się szybciutko) i oczom mym ukazał się zupełnie inny HUD. Teraz zielony pasek zmęczenia mam po lewej u dołu, a nie po prawej przy pasku pancerza i życia. Wie kto, o co tu chodzi ? Ale zapomniałem o najważniejszym - wydajność znów jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Miałem cały czas RC3. Plik stronicowania mam 1024 mb przy 2gb ram na zupełnie oddzielnej partycji. Ale, jak już pisałem gra wczytuje się błyskawicznie i śmiga płynnie, także to raczej nie w tym rzecz. A HUD inny wziął się stąd że ja nie pamiętając o tym poprzednio zmieniłem go w opcjach amk na interaktywny z oddechem, a po wgraniu solanki od nowa przełączył się na zwykły. Nie wiem tylko czemu dynamiczna muzyka, mimo że default jest włączona, pozostała wyłączona tak jak ja miałem to ustawione, natomiast HUD się zmienił, i co dziwniejsze, mimo iż teraz próbuje go zmienić w opcjach amk z powrotem na interaktywny z oddechem, nic się nie dzieje, cały czas jest zwykły, a gdy wchodzę ponownie w opcje amk to też zaznaczone jest zwykły (pierwsza opcja) mimo iż przed chwilą zaznaczałem trzecią opcję i akceptowałem.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to jest dopiero zamieszanie.... odinstaluj całą grę ..wyczyść rejestr z pozostałości gry..zachowaj gdzieś zapisy...postaw RC3 od nowa i uruchom nową grę ...wyjdź z gry i przenieś stare zapisy do folderu...uruchom jeszcze raz i powiedz co masz ...nikt nie jest wróżbitą i nie widzi z daleka ,że pozmieniałeś opcje HUD. //Plik stronicowania ma być na tej samej partycji co gra .!!! powiększ go .... Soljanka to wypasiony mod i potrzebuje tego. Potrafi się przycinać na 4 gb RAM .Jeżeli masz procek x4 to dołóż pozostałe 3 do exe gry...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.