Skocz do zawartości

Przebudowa systemu


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moja opcja dla platformy AMD...całość sklep ESC.pl...całość...959 zł

CPU...Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX...499zł

RAM... G.Skill 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 RipjawsX [F3-10666CL7D-4GBXH]...140 zł

Płyta...AsRock 880GMH/U3S3 /AMD 880G/[880GMH/U3S3]...320 zł

// komentarz

...Kości RAM z CL7 bardzo szybki i dobry ram

1. płyty Gigabyte są, ale słabsze za 240zł z starszym chipsetem..ta tutaj to przejściowy model ma ...2 gniazda sata3...gnizado rozwojowe AM3+...jeden port usb 3.0

2..w tej cenie Intel nie istnieje..jeżeli już bardzo chcieć to procek x2..niestety słabszy.

Parametry płyty...http://www.asrock.co...=Specifications..jak widać model bardzo rozwojowy..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, częściowo się z Tobą zgodzę, ale co do płyty, to... wypatrzyłem oczywiście droższą... GA-990XA-UD3 :). Jestem skłonny dołożyć te ok. 80 PLN za płytę Gigabyte z nowszym chipsetem. Procesor wypatrzyłem ten sam i w tej płycie powinien hulać bez problemu. Za to lepsze perspektywy na przyszłość, bo płyta obsługuje AM3+. Muszę przyznać że jak przyjrzałem się bliżej, to spodobał mi się Twój pomysł. Myślę, że i z moim typowaniem powinienem się zmieścić w 1,1 KPLN

//

Widzę że w ESC.pl w ogóle nie mają płyt Gigabyte... jeśli już mogę wybierać, wolę Giga. Poza tym mikroATX już w ogóle mi nie podchodzi. Grymaśny jestem, co...?

Ja znalazłem taka propozycję. To wprawdzie drożej, ale...

http://www.agito.pl/...3.0.471725.html

Razem z tymże procesorem wychodzi 935. Po dodaniu pamięci - 1070.

Tak czy inaczej idę jutro na giełdę przeprowadzić rozpoznanie.

Co to znaczy CL7 lub CL9 dla pamięci? CO powiesz na takie:

http://www.agito.pl/...7367,363-300064

OK, już wiem co to CL :). Czy różnica pomiędzy CL7 a CL9 ma takie znaczenie? Gdzieś pisali że AMD lubią raczej niskie timingi niż wysokie taktowanie... człowiek się uczy całe życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest w miarę jedzenia apetyt rośnie.. To ja sobie głowę łamię by było taniej (limit 100 zł), a Ty wstawiasz płytę z 3 gniazdami dla grafiki..no nie.. :)..za to wszystko się płaci i trzeba sprawdzić czy obsługuje dyski Sata2 bo jest tam kontroler sata 3, ale z tego co wiem to tak, ale nie jestem pewien. Zapłacisz za gniazda które będą stały puste. W mojej propozycji było 140 zł na wymianę karty... sprzedając swoją za 150 zł ..masz 300 na wymianę. Ty całą kasę topisz niepotrzebnie w płycie. Twoja obecna karta skutecznie będzie blokować nowy procesor, dlatego myślałem o wszystkich aspektach systemu..podobnie mamy tutaj sprawę chłodnicy CPU. // Pamięci cl7 dużo szybsze i zalecane... jest spora różnica w cl7 i cl9...popatrz na ceny samych kości różnica jest również bardzo duża. Ogólnie dla niewtajemniczonych zasada jest taka..DOBRE PAMIĘCI KOSZTUJĄ.. i jest to prawda. Na Twojej płycie można postawić RAM 1600 MHZ bez OC.. .Nie kupujemy pojedynczych kości tylko fabrycznie parowane by zgodnie pracowały w dualchanel... // Płyty Gigabyte to żadna rewelacja w tych pieniądzach trzeba szukać ASUS, ASROCK.. które robią również dobry OC na przyszłość. // Ostatnia uwaga staramy robić zamówienie w jednym sklepie by uniknąć dużych kosztów przesyłki..(więcej sklepów, więcej paczek..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, i znowu głos rozsądku... No dobrze, faktycznie trzy sloty dla grafiki nie sa mi potrzebne... ale reszta w Gigabyte? Mocna zasilanie procesora, radfiatory z ciepłowodami dla chipsetów i zasilania procesora, no i chopset 990 - chyba model chipsetu ma znaczenie? Im nowszy tym na dłużej starczy... czy nie tak?

Ale skłaniam głowę przed profesjonalna wiedzą. Jednakże możę wyszukać jakąś płytę z nowszym chipsetem niż ta która proponowałeś.

Jeśli chodzi o sklep. mnie najbardziej odpowiada agito.pl. Ma dużą ofertę i znajduje się w Warszawie, więc mogę odebrać osobiście. Z tego co widzę ceny też nie są z tych najwyższych. Mógłbyś rzucić okiem? Masz porównanie. Ja tymczasem zjem sniadanie i ruszam na giełdę a chciałbym jeszcze przed wyjściem mieć gotowy plan.

A co byś powiedział na płytę GA-970A-UD3 stąd http://www.agito.pl/...ttr=4266-433148 Wydaje mi się, że ta ma już raczej standardowy zestaw gniazd rozszerzeń no i 40 PLN tańsza...

Jaka różnice robi czy jest to płyta do 990 czy 970? Nie mam w tym rozeznania. Jaki numer można przyjąć za dolną granicę sensownego wyboru?

Co do pamięci - mogłyby być 1600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trurl nie przywiązuj uwagi do nazwy...ASUS, ASROCK to najlepsi producenci płyt...i mają wiele lepsze sekcje zasilania i chłodzenie ..wszystko zależy za ile płytę kupić. Dlatego wcześniej pisałem w kategori cenowej ponad 400 zł tylko asus i asrock... inna sprawa ..my prowadzimy dialog propozycji to nie są sztywne zalecenia. Tutaj zawsze kupujący ma ostatnie słowo..jeżeli ma być GigaByte to to co wybrałeś jest dobre.. Agito ma różne ceny..np procesor jest droższy 30 zł w stosunku do ESC, ogólnie to dwa najlepsze sklepy, często tam zaglądam. Jeżeli masz odbiór osobisty to zysk... opłaty przesyłki dla nas.. // Problemem tutaj jest to, że musisz sobie określić strategię... 1..kupuję elementy do max funduszy i zapominam o karcie, czy chłodnicy... 2..kupuję z myślą o grafice czy ewentualnie chłodzeniu i oszczędzam na płycie. 3..kupuję RAM 1600 czy 1300 mhz, ale z niskim CL..( lepiej kupić 1333/ 7-7-7-20 niż 1600/ 9-9-9-28..choć tutaj zdania będą podzielone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, widzę że o dysku twardym to zapomnieliście :) Nawet najszybszy procesor i karta nie pomogą jak nie będą mogły odczytywać danych z dysku twardego. Cały komputer jest wart tyle ile jego najsłabszy element. Poza tym moim zdaniem nie licz za bardzo na rozbudowy komputera za kilka lat. Kup sobie to co jest dobre na teraz. To świetny chwyt reklamowy, można rozbudowywać, modernizować, tylko kto to wie co za dwa lata będzie. Może się okazać że wszystko co jest dzisiaj topowe będzie totalnym badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili raczej wykreśliłem kartę i chłodnicę - nawet nie zwróviłem uwagi, żę w Twojej propozycji pozostaje margines na te rzeczy :). Skupiam się na płycie, procesorze i pamięciach. Chcę sobie wyrobić pogląd na ceny a potem iść do swojego zaprzyjaźnionego handlarza i ponegocjować :)

Składając komputery masowo być może masz inne podejście do sprawy :). Ale każdy człowiek ma swoje własne pokrętne myslenie. Oglądałem płyty Asusa i Asrocka i nadal najbardziej podobają mi się płyty Gigabyte...

Jak to jest z tym chipsetem? Na ile seria 8xx jest aktualna? Chciałbym jakos wypośrodkowac pomiędzy nowością a kosztem :). P{łyty z 990 sa dośc drogie, ale 970 schodzi juz poniżej 400. Ta płyta którą CVi ostatnio pokazałem ma wprawdzie 2 sloty PCI-express, ale to raczej jest standard.

//

Jakos zrobiłem założenie, żeby nie shodzić poniżej chipsetu 870. Wtedy ta płyta też by pasowała Asus M5A87 http://www.agito.pl/...3148,264-497625. Co o tym sądzisz? Ma tylko jeden slot grafiki :). Ale niestety Audio jest dośc słąbe sądząć z ilości gniazd audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykreśliłem kartę i chłodnicę - nawet nie zwróviłem uwagi, żę w Twojej propozycji pozostaje margines na te rzeczy

Myślę o tym od początku bo nie wolno o tym zapominać.. :)..w 1 propozycji była o tym mowa. Co do chłodnicy jeżeli nie jest bardzo stara to czasem można kupić osobny zestaw do rozbudowy..

//

Wszystko co nowe jest droższe..bo to nowinki

//

..jeżeli chcesz GBite to kup tą którą wybrałeś poprzednio...GA-970A-UD3...jedno co zrób zapytaj u sprzedawcy czy kontroler na płycie obsługuje sata2 bo masz takie dyski.

Postaraj dokupić do tego RAM 1600 / cl8 i będzie bardzo dobrze...zawsze dwie kości i nie mniej niż 2 GB jedna ...pozwala to zaoszczędzić sloty pod dalszą rozbudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SATA3 nie jest kompatybilne z poprzednią wersją? I tak już na koniec - czy płyta z chipsetem 970 (GA-970-UD3) to duża różnica w stosunku do tej którą wybrałem? Dochodzę do wniosku, że biorąc pod uwagę dyski bezpieczniej będzie zdecydować się na GA-970-UD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staraj się kupić rzeczy które wcześniej przygotowałeś..pośpiech to zły doradca w tym miejscu. Nie ma czegoś w sklepie ..czekamy, nie bierzemy rzeczy o których wcześniej nie zbieraliśmy informacji.

Płyta GA-970-UD3 ..Model Chipsetu AMD 970 + AMD SB950..to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie takie sobie postawiłem zadanie - rekonesans i negocjacja. Po rozpoznaniu cen na giełdzie pójdę do zaprzyjaźnionego właściciela sklepu i ponegocjuję biorąc za podstawę ceny z agito... a ostatecznie zamówię w Agito i koniec. Ale sądzę, że p.Piotr :) będzie chciał zarobić... w razie czego odbiorę zamówienie w jego sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem. Mam wszystko prawie według planu :) a w każdym razie według zaleceń specjalisty, a mianowicie: AMD Phenom II 955 MB Asrock 870 Extreme3 R2.0 Pamięci Kingston KHX 1600C9D3B1K2/8GB Były małe perturbacje - trudno było znaleźć Phenoma II 955. Wyszły z produkcji i skoczyła cena. W pewnym momencie prawie dałem się podprowadzić na FX1 z płytą na 970 w której trzeba było uaktualnić BIOS, ale mężnie oparłem, się pokusie i sfinalizowałem transakcję u zaprzyjaźnionego dostawcy (znamy się już 20 lat). W sumie wydałem 990 PLN: Procesor - 540 PLN Płyta - 300 PLN Pamięci - 150 PLN Prawdopodobnie w sklepie internetowym byłoby taniej, ale... preferuję kontakt z żywym człowiekiem, a w dodatku te 20 lat jakoś zobowiązuje, i to w obydwie strony. Ciekaw jestem jakie będą osiągi po zmianie... Ale najpierw prawdopodobnie będzie konieczność reinstalacji systemu... nie wiadomo czy Win7 podniesie się na nowej płycie i procku. Ciekawą premią jest EFI BIOS w płycie Asrock. Sporo o tej nowince słyszałem i sam jestem ciekaw jak to zadziała w praktyce. W każdym razie wyszło na Twoje malakasie :) No i nocka z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstal systemu obowiązkowy...nowa płyta nowy system..wskazany win 7 64 bit Wszystko razem w budżecie..zostało na kwiaty dla żony i dobrą flaszkę by oblać sprzęcior.. :).. // Udanego montażu i nie zapomnij dobrze odtłuścić procesor przed nałożeniem pasty, poszukaj dobrze uchwytu do chłodnicy może być potrzebna w przyszłości. Na pewno będziesz zadowolony z zakupu.. :).różnica w stosunku do poprzednika jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za profesjonalne rady i podejście. Wiem, że wszystko zrobiłem optymalnie, ale...tak jak pisałem - 20 lat współpracy do czegoś zobowiązuje, nawet jeśli ma być kilka złotych drożej. Kontakty międzyludzkie są bezcenne... Za to wiem, że mam również zagwarantowane życzliwe zainteresowanie w moja stronę jeśli będą jakieś kłopoty. Co do pamięci - możesz się śmiać, ale naprawdę CL7 trudno było uświadczyć... w każdym razie - patrz punkt 1 czyli interakcje międzyludzkie :). Zresztą myślę że ogólny. przyrost wydajności całości przynajmniej początkowo nie pozwoli mi wydzierać sobie włosów z głowy z powodu zbyt wolnych pamięci ;). Poza tym nigdy nie można mieć wszystkiego... Co do procesora i chłodnicy - boxowa chłodnica wygląda na całkiem przyzwoity gnat z ciepłowodami i przyklejoną pod spodem porcją warstwy adhezyjnej (przyzwoita przynajmniej dopóki nie zechcę zając się OC). Mam tę warstwę zostawić czy raczej usunąć i oprzeć się na paście? A jeśli zostawiam to stosować pastę również? Mam wrażenie, że ta prostokątna warstwa czegoś po zmontowaniu na procesorze spełni role wypełniacza i przenośnika ciepła, czyli chyba w tym przypadku termopasta jest zbędna.

post-19-0-47134200-1323538501_thumb.jpg

post-19-0-52075600-1323538526_thumb.jpg

post-19-0-99435700-1323538552_thumb.jpg

post-19-0-27749800-1323538582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trurl jak pamiętasz pisałem, że ten box ma dość dobrą chłodnicę miałem ją wielokrotnie w rekach...taka wystarczy..większa chłodnica potrzebna gdy będziesz kręcił procesor, co szybko nie nastąpi.. ;).

//

Pasta ..usuń wszystko co jest..wyczyść dokładnie odtłuścić tak chłodnicę jak i procesor spirytusem, lub innym parującym czystym środkiem nie zostawiającym nalotu..nałożyć pastę termoprzewodzącą tylko na procesor

cieniutką warstwę..to wszystko. Często można skorzystać z karty kredytowej, lub czegoś podobnego by ładnie i równo rozprowadzić materiał

Potem w slot patrzymy na mały trójkącik ..zatrzask i chłodnica.

Nie poruszyliśmy tutaj kwestii pasty pod chłodnicę CPU, a to bardzo ważna sprawa. Mam nadzieję, że masz coś odpowiedniego pod ręką. Im lepsza pasta tym niższa temperatura pracy CPU. Fabrycznie na box nakładają najtańsze komponenty cieplne...zawsze je lepiej wyrzucić.. ;).

//

Po montażu i uruchomieniu systemu koniecznie należy obserwować temperatury CPU ponieważ większość past potrzebuje czasu wygrzewania ( ok.10 dni ) zanim osiągnie wartości znamionowe podawane przez producenta.

//

Jako ciekawostkę podam...moja pasta to ciekły metal ... :)..Coollaboratory Liquid Pro...dla ciekawskich mały test past termoprzewodzących..http://pclab.pl/art24195.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos takiego co sie nazywa "Arctic cooling siliconeheatsink compound" i zawiera: 50% silicone 20% carbon 30% metal oxide A drugi szuwaks to "Powerful thermal Compound" f-my Thermaltake który dostałem razem z chłodnicą Thermaltake. Podejrzewam, że żaden z nich nie jest czymś specjalnym... Musiałbym jechać na giełdę specjalnie po pastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sam testowałem standardowy radiator od AMD Phenom II 955 i jest bardzo w porządku (W porównaniu z standardowym chłodzeniem Intalowskiego q6600), co prawda kupiłem używanego 2 miesięcznego PII 955 wiec ten wentylator nie zdążył się spocić, nie bawiłem się z OC na nim ponieważ dopiero zrobiłem to po założeniu Fortisa. Jeżeli nie będziesz kręcił procesora to niema sensu wymieniać standardowego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.