Jump to content

Początek ścieżki Monolitu


trurl3

Czy sądzisz, że warto poloniozować Zew Monolitu  

22 members have voted

  1. 1. Czy sądzisz, że warto poloniozować Zew MonolituRecommended Posts

Witam wszystkich chętnych do przejścia ścieżką Monolitu. Ponieważ tłumaczenie Zewu Monolitu jest w toku, sądzę że ten dział przyda się wszystkim grającym.


Na początek chcę się podzielić osiągnięciem. Po wyjściu z Sarkofagu na Elektrownie, spotykamy się na początek z 4-ma chimerami. Udało mi się poradzić sobie z nimi w następujący sposób:

Na placu za płotem leży strącony helikopter a tuz obok niego stoi samochód, bodaj że cysterna. Jeśli wejdziesz w prześwit pomiędzy tymi maszynami, chimery nie dostana się do ciebie, za to ty możesz je po kolei rozstrzelać z bezpiecznego miejsca. To pozwala spokojnie penetrować ten fragment terenu, ponieważ w tym rejonie 'operują' tylko te chimery, a zdaje się, że gdzieś tam leży pierwsza walizka dla Salomona, która nie jest zaznaczona na mapie..

Na chimery możesz poczekać już w tym miejscu - prędzej czy później przyjdą, albo możesz je zwabić za sobą, albo robić swoje i schować się dopiero wtedy, kiedy usłyszysz ich warczenie, kiedy będą się zbliżać.

Te chimery mogłyby występować w cyrku - obserwowałem przez lornetkę jak wchodzą na budynki po pionowych ścianach a nawet wspinają się na line dźwigu wisząca nad budynkiem :). W każdym razie, nie ma przed nimi ucieczki ...

Link to comment
Share on other sites

Snorki w Elektrowni potrafią to samo. Pobuszuj solidnie po dachach zabudowań w Elektrowni, rozwalaj wszystkie znalezione skrzynie to się nieco dozbroisz.

Ten etap mam już za sobą - rajd po teleportach i dachach zaliczyłem podczas zadania na likwidacje niewiernych. Sposób na chimery znalazłem podczas szukania wejścia do Sterowni monolitu, bo skoro nie grałem w SoC , niewiele mi mówią odniesienia do sytuacji z podstawki. Po oczyszczeniu sterowni (tu kolejny rajd po teleportach do przejścia w Sarkofag koło Salomona) Charon daje zadanie na przyniesienie leków od Doktora z Prypeci i jednocześnie mówi o przejściach które maja to umożliwić. Jednakże po zakończeniu rozmowy nie pojawiły się w moim PDA żadne nowe przejścia.

A co do snorków - widziałem po drodze co wyprawiają - chimery mogą się schować...

A czy ktoś może wie, co to za drzwi z zamkiem szyfrowym na górnym poziomie od poziomu na którym jest Charon - w bocznym korytarzu drabinka na górę i tam są.

Link to comment
Share on other sites

Ale to w takim razie nie w tym modzie. Albo nie tam byłem...

Musiałem wyjść na zewnątrz i wtedy w narożniku budynku po lewej znalazłem drzwi i zejście w dół gdzie była instalacja pięciu promienników z hologramem monolitu pośrodku. Dalej były rozległe podziemia z mutantami na końcu których był szyb z drabinka do góry, ale nieaktywna - możliwe że to właśnie od tych drzwi. W każdym razie czytałem gdzieś, że w ZM nie można wejść do sterowni z Sarkofagu

Link to comment
Share on other sites

W jednym z questów będziesz musiał dotrzeć do sterowni, nie pamiętam czy to zadanie od Charona czy Doktora lub jeszcze kogoś ale na pewno takie miałem.

Znalazłeś już to przejście?

Spójrz do spojlera w moim poprzednim poście. To już miniony etap. Teraz jest sprawa doktora w Prypeci do którego nie mam jak dojść.

Link to comment
Share on other sites

Do sterowni wiodły dwie drogi - jedna wewnętrzna, druga z dziedzińca gdzie są wraki Skotów i dużo zwłok. Co do tego wyjścia, to jeżeli nie znalazłeś tego przejścia w podziemiach to chyba nie potrafię Ci pomóc bo minęło już sporo czasu od kiedy skończyłem tego moda. Spróbuj przeglądnąć stronę z pierwszego linku, który Ci wysłałem.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, w NS5 przejścia wewnętrznego nie ma. Przejście wewnętrzne znalazłem i potarzam - TEN KWEST JUZ ZALICZYŁEM. Problem mam z następnym który wymaga dostania się do Prypeci. Nie mam pojęcia jak tam dojść. Charon dając zadanie powiedział, że daje przejścia. Ale w PDA nie ma. NA rosyjskim forum wyczytałem, że przejście jest tam, gdzie pojawiałeś się w Sarkofagu podczas gry w SoC. ALe ja nie grałem w SoC. Pamiętasz gdzie to jest? Gdzie w sarkofagu pojawiałeś się po przejściu z Elektrowni (po walce z e specnazem, BTR-ami,. helikopterami i snajperami - tyle wyczytałem). Może przejście jest, ale niezaznaczone...

Link to comment
Share on other sites

Do Sarkofagu wchodzi się po okrągłych metalowych schodach . W tym modzie jak pamietam dowódca stoi na pietrze , trzeba zejść na dół po schodach i cofać się korytarzami do tyłu.Poprzez wyrwę w ścianie.... Na końcu tych korytarzy znajdziesz te metalowe schody . Jak pamiętam tam jest wyjście przy metalowych drzwiach. Doszedłem do leków dla dowódcy i dałem spokój , nie lubię grać po rosyjsku.

Link to comment
Share on other sites

No dobra, znalazłem drugie wyjście z sarkofagu - mini-mapka jest mała i nie zmieściło się, dopiero jak poszedłem w drugi kąt to się pokazało.

To wyjście jest w samym końcu podziemi sarkofagu. Tam jest sztolnia z kręconymi schodami zerwanymi na dole i jest przejście do hangaru z wagonem skąd można wyjść na zewnątrz. A tam jest grupa monolitowców i Diakon, który prosi o pomoc przy likwidacji wojskowych. Za pomoc daje Grozę.
.

Tylko nie wiem co dalej. Jak dotrzeć do Prypeci. Poza tym pozycja Naznaczonego nie odzwierciedla się na mapie w PDA - tylko jak sie wycentruje na postaci, to sięgnięcie myszka do środka mapy wywołuje fiszkę Naznaczony albo Samotnik, zależy jak się najedzie :).

Problem pozostaje - jak dotrzeć do Prypeci.

A tak w ogóle okazuje się, że to co nazywa się "Zew Monolitu" jest piracką kopią Nowego Scenariusza 5 i było za wschodnią granicą zarówno sprzedawane na płytach przez handlarzy jak i dołaczane do czasopism tematycznych. W każdym razie na forum AMK nawołują do nieinstalowania "Zewu Prypeci" ale do instalowania orygoinału ze strony. Ciekawe...

-------------------------------------------------

Nabrałem niedobrych podejrzeń i chcę sprawdzić ile w nich jest prawdy. Ściągam wszystkie składniki z rosyjskiej strony i mam zamiar ruszyć droga prawdy: zainstalować po kolei wszystkie elementy o których jest mowa na rosyjskiej stronie a potem zobaczyć, czy będzie różnica.

Link to comment
Share on other sites

trurl3, przejście do Prypeci jest przy stadionie. Pewnie znowu nic Ci to nie powie... Spróbujmy tak: 1. Jesteś w dużym hangarze z wagonem (zaraz po wyjściu z wiadomego Ci już pomieszczenia) 2. Wychodzisz z hangaru i kierujesz się w lewą stronę - droga sama Cię prowadzi pomiędzy zabudowaniami równolegle do szyn kolejowych. 3. Dochodzisz do dużej bramy i teraz kierujesz się na prawo. 4. Idziesz koło wraków pojazdów i zwłok - po prawej stronie masz puszczony górą rurociąg. 6. Przechodzisz mostkiem na drugą stronę i w oddali widzisz znowu dużą bramę. 7. Podchodzisz do niej i powinieneś już mieć przejście do Prypeci. 8. W Prypeci 'lądujesz na Stadionie". 9. Dalej już sobie poradzisz.

Link to comment
Share on other sites

Jak skończę Soljankę chętnie zagram w tego moda przetłumaczonego przez Ciebie trurl3. Najbardziej niecierpliwie czekam na tajne Tropy, bo nie grałem a widziałem screeny i czytałem o zmienionej fabula. pisałem już, że Zew monolitu ma "obciętą" końcówkę, może w nakładce jest pełna fabuła.

Link to comment
Share on other sites

A wyszedłeś z Sarkofagu na Czarnobyl (nie czarnobyl-2)? Do tego hangaru z wagonem i potem na zewnątrz, gdzie wzdłuż hali elektrowni idzie tor kolejowy? Tam powinieneś spotkać się z Diakonem i powinieneś pomóc mu pokonać żołnierzy, bo potem tamtędy będziesz szedł do Prypeci. Na mapie masz znacznik - Do Mózgozwęglacza (w prawym dolnym krańcu mapy) a to jest błąd, powinno być - Do Prypeci. W polonizacji poprawię.

Link to comment
Share on other sites

No wychodziłem z Sarkofagu na Czarnobyl. Szedłem do Hangaru z wagonem i szedlem wzdłuz hali, nikogo tam nie spotkałem ani Diakona i nie było żadnych strzelanin, tylko coś tam na początku gry pomogłem im zabić wrogów i potem rozmawialem z takim co błagał o litość i apteczkę. Ale nadal nie ma przejścia do Prypeci. Wszystkie bramy są pozamykane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zeby wyjsc do prypeci musisz wyjsc z sarkofagu dołem, czyli schodzisz po schodach na dół do samego konca az dojdziesz do pomieszczenia z jedna duza pionowa rura dochodzisz do niej i przenosi Ci do czarnobyla - do hali gdzie toi wagon, a przed nim sa goscie w tym ten co daje Ci zadanie na pozbycie sie zolniezy. Pozniej wychodzisz z elektrowni skrecasz w prawo i idziesz do konca, przechodzisz przez most i masz wyjscie do prypeci. Tam zadanie z doktorem bedzie polegac na tym, ze nie da Ci leków, czyli w zamian musisz mu dac jakis artefakt lub 10 pazurów chimery :) szkoda tylko ze prypec jest dosc pusta, malo w niej luda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.