Skocz do zawartości

Instalacja Soljanki


supersayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sciagnelem moda i po wypakowaniu mam 2 foldery дополнение от 14.08.10(w nim folder gamedata i ребаланс артов obrazek png i notatnik) i folder соль 19.04( w nim folder gamedata, адаптация карты под разные моники i респавн 3 notatniki i plik S.T.A.L.K.E.R`s sound remake v.3.0) i nie wiem co mam zrobic zeby ten mod mi dzialal Juz zainstalowalem Stalkera i patcha 1.004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Patchujemy So.C. do wersji : - 1.04 2. Modyfikujemy plik: "fsgame ltx " a konkretnie drugą linijkę aby wyglądała tak: "$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedat 3. W katalogu moda: (w przypadku wersji innej jak polska) "gamedata/config/text/ tworzymy katalog o nazwie "pol" 4. Do utworzonego katalogu "pol" kopiujemy zawartość katalogu "rus" 5 Otwieramy katalog: "gamedataconfiglocalization.ltx." i zmieniemy w drugiej linijce z "rus, ang ..inne" na "pol", tak żeby pierwsze linijki wyglądały tak: [string_table] language = pol font_prefix = ;_cent ;_west 6 Kopiujemy całość "gamedata" do katalogu gry 7.Odpalamy ze skrótu Jeżeli masz jeszcze wątpliwości to szukaj w temacie "Narodnaya Soljanka » Pobieralnia » Soljanka" na forum jest wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej szczegółowo to tak... Kolejność instalcji: 1.STALKER Cień Czarnobyla + patch 1.004 2.Narodnaya Soljanka 19.04.2010 /gamedata/ 3.Aktualizacja 14.08.2010 / gamedata/ 4.Patch 20.08.2010 5.Patch 03.09.2010 6.Spolszczenie 7.Podmiana xrGame.dll w katalogu bin 8. Zmiana w pliku localization.ltx ( jeżeli masz polską wersję gry resztę możesz sobie darować pliki tekst tworzą się automatycznie....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

malakas postąpiłem tak jak napisałeś i za każdym razem wyrzuca mi : brak punktu wejścia(cos takiego dokładnie nie pamiętam)- potem z grubsza doczytałem się że plik xrGame.dll ma mieć edytowana nazwę i wklejony ten z dodatków do katalogu BIN(robiłem na zmianę z oboma plikami, efekt ten sam)- może to wina systemu(vista ultimate 64)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem to mój błąd(tak sądzę), sam nie wiem jak czytałem szczegółowa instrukcję instalacji, że nie widziałem tego zdania "Po instalacji uruchomić podstawkę, wykonać zapis... gra utworzy folder zapisów w ..Moje Dokumenty...wyjść z gry.)" Edit: Powiem delikatnie:guzik z tego - nowa instalka, patch 1.004, włączenie gry i zapisanie stanu gry, wklejenie pliku gamedata, podmiana pliku xrGame.dll = wywalenie do pulpitu: program przestał działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech i właśnie dlatego chyba sobie odpuszczę tego moda :)

EDIT: DZIĘKI pomocy @malaks i @korn06 problem rozwiązany, jak pisali dokładnie krok po kroku według instrukcji, nie pomijając nicze i gra na pewno ruszy. Jeszcze raz DZIĘKUJE za pomoc

To jest dokładnie to, co trzeba zrobić i nie poddawać się :P

Solianka JEST TEGO WARTA, by powalczyć trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mimo ze zrobiłem wszystko krok po kroku i tak nie mogę uruchomić, udało mi się kupić SoC z pierwszego wydania wiec...

zainstalowałem najpierw patch do 1,003 potem do 1.004.

uruchamiam grę ,mam wersje 1.004 po chwili gry robię zapis

kopiuje gamedata solanki pobrana z tych linków... http://www.stalkerte...nka-na-wupload/... teraz scalam gamedata dopełnienia tez z tego samego posta

patche pobrane z pobieralni (tez scalam gamedata )

teraz spolszczenie 24_12_11 (scalam gamedata) ,

kopiuje plik xrGame.dll z pobieralni do folderu bin ,

zmieniam wpis w pliku fsgame i niestety lipa :( .

Celowo opisałem wszystko dokładnie jak postępowałem bo mimo wszystko może gdzieś robię błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to popraw post, tak żeby był w miarę czytelny z działającymi linkami.

Jeśli masz wersję podstawki 1.000 to wystarczy tylko patch 1.004 ( 1.003 niepotrzebny).

Gra się nie uruchamia, albo wywala bład- jeśli tak to podaj log błędu:

Windows XP - C:Documents and SettingsAll UsersMoje dokumentySTALKER-SHOClogsxray_nazwaużytkownika.log

Windows Vista/7 - C:UsersPublicDocumentsSTALKER-SHOClogsxray_nazwaużytkownika.log

Wypakuj wszystkie gamedaty moda, dopełnienia na pulpit po kolei i dopiero przenoś do folderu z grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W katalogu moda: (w przypadku wersji innej jak polska)

"gamedata/config/text/ tworzymy katalog o nazwie "pol"

4. Do utworzonego katalogu "pol" kopiujemy zawartość katalogu "rus"

5 Otwieramy katalog:

"gamedataconfiglocalization.ltx." i zmieniemy w drugiej linijce z "rus, ang ..inne" na "pol", tak żeby pierwsze linijki wyglądały tak:

[string_table]

language = pol

font_prefix = ;_cent ;_west

Mam pytanie. Czy po zastosowaniu kroków podanych przez Vorenusa, zadziała mi to w angielsiej wersji DVD? Pytam, bo mam angielską wersja 1.000 a polską 1.006 - wtedy nie musiałbym się bawić w degradację patcha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Papaczos... Soljanka na angielskiej wersji powinna działać normalnie, ewentualnie trzeba będzie skopiować kilka plików, które zobaczysz w logu błędu podczas pierwszego uruchomienia..choć bardziej wskazana jest polska podstawka...

//

@ Timan...masz wielkości poszczególnych plików..porównaj, jeżeli są takie same to mod jest pobrany prawidłowo, kuleje natomiast instalacja.

Soljanka 19 .04... 4,80 GB...12 532 plików, 912 folderów

dopełnienie 14.06 ...1,80 GB...2 823 plików, 243 folderów

patch 20.08...82,4 MB...86 plików, 26 folderów

patch 3.09...15,5 MB...43 plików, 21 folderów

spolszczenie 24.12...98.8 MB...451 plików, 33 folderów

Małe uwagi...

Pobierz osobno patche...20.08 i 3.09 rus, ale w temacie one są osobno..

Przed wrzuceniem spolszczenia sprawdź czy mod startuje w wersji Rus.

Nie uruchamiaj zapisu który wykonałeś wcześniej..nowa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.