Jump to content

Problem ze śpiworem


Vorenus

Recommended Posts

Nie mogę skorzystać ze śpiwora a moja postać wymaga już widocznie snu, obraz staje się rozmyty i zamazany, nie spałem już od długiego czasu. Po próbie wyboru opcji snu pojawia się komunikat: -"Jaki sen? Jest strasznie. Nie jest to godzina strachu, problem nie pojawił się pierwszy raz ale... Wcześniejsze problemy ze śpiworem poprzedzane były fabułą w której moja postać zasypiała, po tym wymuszonym śnie wynikającym z fabuły wszystko wracało do normy. Obecnie jestem w fabule w trakcie drogi do Czarnego Doktora do Szpitala, Kieł zginął i dostałem SMS-a o spotkaniu z Doktorem w Szpitalu. Próbowałem już następujących rzeczy, niestety bezskutecznie: 1. Wyrzucałem śpiwór z ekwipunku i podnosiłem 2. Wkładałem go do którejś ze skrzyń 3. Pozbywałem się z ekwipunku nietypowych rzeczy jak fotografie itp 4. Wgrałem patch od malakasa 5. Przegrałem całą gamadata i RC2 6. Zmieniałem lokacje. Wie ktoś jak to zmienić? Obraz w grze jest fatalny - mój Striełok chce spać.

Link to comment
Share on other sites

Tyle znalazłem

Говорили пережить "час ужаса" на энергетиках без сохранения или откатиться

Odpowiedź mówi, żeby przeczekać czas strachu na energetykach bez zapisu-wgrywania albo wrócić do wcześniejszego stanu gry.

Grezzly , играй, пока сам не уснет, есть энергетики - принимай. Как вырубится - переждешь следующий ЧУ и все будет нормально, психоз пройдет

Tu znowu radzi żeby grać, póki sam nie uśnie, jeśli są energetyki - przyjmować. Jak straci przytomność - przeczekać kolejny Czas Strachu i powinno być OK, psychoza minie.

Grezzly Не сохраняйся во время ЧУ.

Kolejna porada - nie zapisywać gry w trakcie Czasu Strachu

Наверно можно просто ЧУ отключить, выспаться и включить опять, если уж есть такая необходимость. Я его сразу отключаю, квестовые неписи мрут из-за него, на их головы и так напастей хватает

Tu jest: Na pewno można wyłączyć Czas Strachu i wyspać się, jeśli jest taka konieczność. On go od razu wyłącza, bo kwestowi NPC-e giną podczas niego, i tak dość jest ataków na nich .

Generalnie można wysnuć wniosek, że Twoja przypadłość związana jest w jakiś sposób z Czasem Strachu. Być może zapisałeś grę w tym Czasie i to jakoś utkwiło w Twojej grze. Wiem z doświadczenia, że gra w sejwach zapamiętuje wiele rzeczy - np. zacząłem grac w wersje rosyjska i w międzyczasie wprowadziłem polonizację - niestety, pozostała część rosyjskich tekstów m.in. imiona tych postaci, które już spotykałem... Być może tu jest tak z Czasem Strachu. Pewnie powrót do wcześniejszego sejwa sprzed momentu, kiedy to się zaczęło, uleczyłby problem ale... ja też nie wracam do początku z powodu tych rosyjskich napisów w grze :D

Kolejna wymiana porad:

Pytanie

Камрады, пдскажите, плиз! Соль предпоследняя, дошел до старой деревни (первый раз) - и невозможность поспать: (Какое спать? Страшно!) Кто-то помню сталкивался, просветите,плиз, как избавиться.

Odpowiedź

Indeez-68, это у тебя скорее всего результат неудачного сохранения/загрузки во время последнего Часа Ужаса. Варианта два, откатиться назад или дождаться следующего ЧУ и преодолеть его без сохранений/загрузок.

Jest to prawdopodobnie rezultat nieudanego zapisu gry w trakcie Czasu Strachu. Możliwości są dwie: wrócić do wcześniejszego stanu gry albo doczekać kolejnego Czasu Strachu i przeczekać go bez zapisu/wczytywania gry.

No i na koniec Twoja, wypisz wymaluj, sytuacja:

Gram w Sol z 19.04 spotkałem się z problemem snu u Naznaczonego - no nie chce spać, kiedy klikasz na śpiwór... Szukanie nie dało rezultatu, może ktoś poradzi, gdzie w plikach pogrzebać

I czym to się skończyło?

Pół nocy szukałem rozwiązania - "Jaki sen - Jest strasznie". I Rozwiązałem w prosty sposób. Przeszło 36 godzin bez snu, zaczęło się dwoić w oczach. Dobra, będzie 48 godzin - powinien sam usnąć. (o nie - te liczby można określić tylko w przybliżeniu. 36 czy 42?) No więc, dwoiło się w oczach 6 godzin czasu gry (ok. godziny w realu) i w końcu zasnął. Nawet bez śpiwora. Stracił przytomność. Za to teraz powrócił normalny sen.

Link to comment
Share on other sites

Miałem takie coś w X18 też niby wszystko wybite a spać sie nie dało.Po prostu niektóre lokacje są uznane za niebezpieczne tak myślę.Jeśli nie mozesz spać np w Barze to coś się popsuło.W Priboyu jak długo nie spałes to po prostu mdlałeś może po prostu poczekaj parę godzin.

Link to comment
Share on other sites

Chyb na razie nie mam innego wyjścia, zrobię jak radzicie - gram aż zasnę, tylko nie jestem pewien czy postać wtedy nie umrze? Problem zauważyłem gdy w grze była godzina ok 16-ej, byłem wtedy na CHAES2, potem kolejno MW i BAR. Póki co dzięki Panowie, idę do tego Doktora w Szpitalu (może jakiś proszek nasenny dostanę :D). Jak coś się poprawi to napiszę co i jak, żeby było dla potomnych :zsrr:.

Link to comment
Share on other sites

Częściowo macie rację, rzeczywiście po pewnym czasie mój Striełok zasypia, nadchodzi wtedy zwarcie a po nim nadal nie mogę skorzystać ze śpiwora. Jestem teraz w szpitalu i zaliczyłem tam już 2 pulpity a raz pogubiły się gdzieś główne NPC-e. Ważne jest to, że Striełok nie umiera z braku snu jak Priboi (tak jakoś zapamiętałem Priboia) i można grać dalej. Dziękuję za szybką pomoc, szkoda że moja gra zbliża się do końca - będzie mi jej brakowało... Jest jednak pociecha, nie grałem jeszcze w Zew Prypeci i Tajne Tropy :D:dodgy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.