Jump to content

Ciekawe...


Radioaktywny
 Share

Recommended Posts

Witam. Dziś przechadzając się w lesie z aparatem znalazłem kilka bardzo ciekawych, dziwnych jak na Kraków rzeczy. Na drzewach pojawiają się napisy "Zona" i "Zakaz", a na siatkach i innych drzewach widnieją tabliczki imitujące znak radioaktywności. Czyżby kolejni fani stalker'a?? Zapraszam do oglądnięcia:

post-2817-0-54380100-1338666437_thumb.jp

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

PS. Blisko jednego z drzew zostawiłem skrzyneczkę wodoodporną z liścikiem o pytanie skąd, dlaczego, co i jak. ;)

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Stąd i sprejem to ironia? Nie, nie jestem aż tak chorobliwy na punkcie stalker'a żeby niszczyć przyrodę w ten sposób.

Edit: @Junx: "Stond" to był cytat słów stalkera powyżej, dlatego pytałem czy to ironia, a Ty mnie poprawiasz ^^

Edited by Radioaktywny
Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia, dopiero dziś wybrałem się na spacer i to zauważyłem, może tydzień, dwa temu. Ostatni raz w lesie byłem ok. 3 tyg. temu i nie było. A co do odkrycia tajemnicy zostawiłem liścik mam nadzieję, że odpiszą.

Edited by Radioaktywny
Link to comment
Share on other sites

Człowieku... Wbijanie gwoździ i znaczenie drzew w taki sposób w prawie polskim jest NIEDOZWOLONE! Szczególnie leśniczy nie dawałby takiego przykładu małym dzieciom!

Tu masz jeden z linków potw. tezę:

http://www.mmpoznan....egory=naSygnale

W mieście! Co dopiero w lesie.

Edited by Radioaktywny
Link to comment
Share on other sites

Ja też zbieram borówki na wakacjach u leśniczego i on chroni przyrodę. A swojemu powiedz, żeby oddał służbę w inne, lepsze ręce, ponieważ pracuje po to aby chronić przyrodę a nie niszczyć ją. Tacy leśniczy co wbijają gwoździe do drzew a innym zakazują powinni sami być przybijani gwoźdźmi do tych biednych drzew... A paragrafu zaraz poszukam. Napewno znajdę. Proszę... może nie paragraf, ale oficjalna strona Lasów Państwowych http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/rdlp_katowice/szkodnictwolesne A w niej zawarte (podkreślam) : Zakazuje się: - niszczenia grzybów oraz grzybni, niszczenia lub uszkadzania drzew, krzewów i innych roślin,

Edited by Radioaktywny
Link to comment
Share on other sites

Naszą gorącą wymianę zdań zakończę tym, że to napewno nie był leśniczy... Uważaj sobie jak chcesz, nie zabronię Ci, bo to wolny kraj. Jest to karalny wybryk jakichś nastolatków lub osób dorosłych (wątpię by były to dzieci poniżej 16-17 roku życia) za który grzywna waha się w wysokości od 200-1000 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dziś na podany w liściku numer otrzymałem wiadomość z zastrzeżonego numeru, cytuję: "Nie twoje sprawy to się nie mieszaj, gówno cie obchodzi co tu robimy!!!" Czyli tak jak myślałem nikt w prost nie powie choć rąbka tajemnicy tylko będę zmuszony dochodzić do sedna po kłębuszku nici :( No nic zobaczymy co da się z tym zrobić. Jak poczynię jakiś postęp w "śledztwie" dam znać na forum ;)

Edited by Radioaktywny
Link to comment
Share on other sites

@Radioaktywny, zostaw to, bo od tego są odpowiednie służby. W najlepszym przypadku, to Ty napykasz sobie biedy. Takie subkultury mogą Ci dobrać się do tyłka, potajemnie oklepać facjatę i potem będziesz żałował, że zamiast siedzieć przy kompie i pykać spokojnie w salkerskiego moda, nosiło Cię zbadanie sprawy. Radzę odpuścić.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że leśniczy za bardzo się tym nie zainteresował. Nie zamierzam prowadzić dokładnego dochodzenia, tylko dowiedzieć się czegoś przy jakiejś okazji, częściej się przechadzać do lasu - miejsce gdzie przybito 1. tabliczkę znajduje się zaledwie 150 m od mojego domu, więc kiedyś mogę wypatrzeć podejrzaną osobę. A co do obrobienia facjaty raczej problemu nie ma, mamy przemysłówki wokół domu i alarm przy każdym oknie w Solid Security.

Link to comment
Share on other sites

Widocznie to jakaś szajka to zrobiła. Chłopie daj sobie spokój z tym dochodzeniem bo wiesz jakie są teraz łebki. Za grosz szacunku dla przyrody i starszych ludzi. Oni nawet starszej osobie nie ustępują miejsca w autobusie a jeszcze przegonią ją z siedzenia. Jeśli leśniczy się nie miesza to oznacza że nie chce mieć kłopotów. Powiem tobie jedną anegdotę i wydarzyła się na prawdę. U nas na wsi są stawy rybne i są to państwowe tz. pilnowane. I był sobie taki ludek był on tak jak by szefem ale jeszcze nad nim ktoś stał więc chciał przy punktować ale do końca nie przemyślał sprawy i było to tak: Z sąsiedniej wsi przyjeżdżali kraść ryby i tu poczuł że da im radę sam. Trzeba być samobójcą żeby iść samemu. Podszedł cicho ale nie wiedział że także go obserwowali, kiedy już był na miejscu dostał pałą w głowę. Kiedy się ockną chcieli go utopić. Gdyby nie goście z sąsiedniego stawu się nie zjawili w porę pewno by pływał razem z rybami i z kamieniem u szyi. Od tamtej pory już nigdy nie jeździł sam i nie chciał już widzieć nic podejrzanego. Dostał lanie i nauczkę na bardzo długi czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity