Skocz do zawartości

Różnice w modach NS, DMX, OOP


Nathaniel77

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytam na forum, DMX instaluje się na Soljankę, czyli jest to chyba rozszerzenie NS? Grając w DMX, gram więc jednocześnie w to, co oferuje mi Soljanka. Czy tak? (czy nie, sorry, nie grałem jeszcze w DMX, nie wiem jak będzie wyglądało jego odpalanie. Grałem w Soljankę i sądziłem, że jest to coś w rodzaju rozwinięcia przygód w świecie NS (jak np. Noc Kruka w Gothicu II), ale z tego co czytam, DMX używa tylko plików Soljanki i rozwija na nich własny świat) Sorry, panowie, ale przyznacie, że dla kogoś z zewnątrz, kto nie siedzi tak bardzo w temacie modów, niektóre kwestie mógłby potraktować właśnie tak, jak ja. Edit: A pisząc "To spolszczenie jest do DMX, a jak ono się ma do wcześniejszego spolszczenia Solianki?" Miałem na myśli to, że wyobraziłem sobie DMX jako rozwinięcie świata Soljianki. No i że wtedy, potrzebne byłoby też tłumaczenie do Soljanki. Z kumulatywnym - 3.09. Dobra, sam już nie wiem o co pytam. o.o Wytłumaczcie mi - czym jest DMX? - oddzielnym modem, czy nakładką na Soljankę.

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMX to mod do NS, rzecz ujmując. Mod do Moda :) Chyba jaśniej się tego napisać nie da. Dodaje on sporo, ale najmocniejszym atutem jest poprawiona grafika do granic. Możesz sobie wejść w dany temat i przeczytać główną listę zmian lub znając RU przeczytać readme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli instaluję NS, instaluję DMX i mam bardziej rozwiniętą Soljankę. Zgadza się? A jesli się zgadza, to pytam - czy istnieje spolszczenie (lub spolszczenia, które gładko tłumaczą taki, nowy, pozlepiany świat) I czy są one kompatybilne ze sobą? Czy nie są... I grając w DMXa, bedę musiał użyć rosyjskiej wersji NS.

Edytowane przez Nathaniel77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, spokojnie, nie jestem aż taki tępy. Czyli rozumiem, że w tym spolszczeniu na DMXa zawiera się także spolszczenie do Soljanki z 3.09.10? I mam wtedy cały, spolszczony świat? Wiecie, to jest sporo giga, a ja mam limit, więc wolę zapytać, zanim się właduje w coś, co nie odpłaci mi się przedłużeniem zabawy w NS.

Edytowane przez Nathaniel77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Spolszczenie do DMX jest kumulatywne, czyli zawiera spolszczenie NS - Nie jest to do końca prawda ale tak chyba najprościej to można wyrazić. Wyobraź sobie że NS to podstawowa gra, taka jak ze sklepu, a do niej dodajesz moda DMX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja do DMX zawiera w sobie polonizację czystej NS. Po prostu instalując modyfikacje nakładasz na siebie kolejne gamedaty, nadpisując pliki. Dlatego polonizację instalujesz zawsze na samym końcu. Co za tym idzie, nieważne ile DMX zmienia, czy też dodaje. Musi być nowa polonizacja przygotowana pod konkretną gamedatę, w tym wypadku ta podana w linku w temacie o DMX. Ale "Nocy Kruka" to ty się nie spodziewaj :biggrin: DMX to głównie nakładka graficzna + trochę nowej broni + jedna nowa linia questów. O wiele więcej dodaje dodatek OOP , ale ten z kolei jest bardzo trudny i zalecany dla graczy którzy znają już świat NS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)) Dlatego właśnie podałem przykład Gothic 2+ Noc Kruka. Każdy wie o co chodzi - trzeba było przechodzić Gothica jeszcze raz, bo w nim zawierały się wątki do Nocy Kruka. I pytam czy sytuacja z NS_DMx będzie wyglądać tak samo. I ja to wszystko zrozumiem, tylko chce się upewnić, zanim przyjdzie mi ściągać DMX i przekonać się, że to nie jest to, co ja sobie wymarzyłem. Ok, panowie, mimo różnic w terminologii, mamy konkluzję. I mnie tam DMX kręci, a OOP później. Dzięki za info że tłumaczenie NS jest w tłumaczeniu DMX. Jest specjalny rodzaj piekła dla takich forumowiczów jak ja, ale serio, tej informacji, tak naprawdę, naprawdę wyraźnie, nigdzie nie przeczytałem.

Edytowane przez Nathaniel77
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info że tłumaczenie NS jest w tłumaczeniu DMX.

Chciałbym zapytać jakie znaczenie ma taka informacja...zazwyczaj chodzi głównie o pytanie..jakie zmiany wnosi taki, czy inny mod, ale spolszczenie w spolszczeniu to nie bardzo rozumiem.

Jeżeli masz na myśli pytanie..Czy jeszcze raz będę czytał to samo..odpowiedź brzmi owszem wszystko co do joty + kilka nowych tekstów. Podobnie jest w OOP, tylko nowej zawartości jest dużo więcej.

Ja powiem tak...Różnica pomiędzy NSoljanką i DMX 1.34 jest znikoma. Jak pisał @kobal... DMX to głównie nakładka graficzna + trochę nowej broni + jedna nowa linia questów.

Jeszcze jedna sprawa...DMX i OOP to nakładki na NSoljankę czyli tak, czy inaczej instalując jedną z nakładek Soljankę poznasz całą.

Tutaj jest ale...

1...jeżeli nie grałeś w NS to warto od razu instalować DMX 1.3.4 lub OOP (dmx wymaga dobrego sprzętu bo to trochę grafika)

2..jeżeli nie grałeś w żaden z wymienionych to najlepiej instalować OOP mimo, iż zalecane jest poznanie NS. Nakładka jest trudna, ale da się wytrzymać bo sprzęt jest również dobry..

3...jeżeli grałeś w NSoljankę to i tak warto instalować OOP...jest masa zmian w sprzęcie (duży arsenał broni) i fajnych zadań do zrobienia.

//

Każdy z tych trzech modów ma swoje niezależne spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.