Skocz do zawartości

Kto przeszedł całą Soliankę


PIOTRR131

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Dziś zakończyłem moją grę w Soliankę i moge chyba powiedzieć, że chyba ją przeszedłem (przynajmniej w poradnikach nie znalazłem żadnego kwestu lub zadania, którego bym nie zrobił :) 

Na koniec tej wersji Solianki trafiamy do ZATONU, który niestety jest zupełnie pusty :D 

Poniżej moje fotki na SKADOWSKU:

Była to bardzo wymagająca, ale zarazem arcyciekawa przygoda. Polecam tego moda każdemu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koniecznie musze w koncu w niego zagrac. Strasznie go zachwalacie. Zaraz wygrzebie plyty ze stalkerem. ;P

Moim zdaniem naprawde warto zagrać.Polecam nawet komuś kto jest człowiekiem nerwowym(tak jak ja - ostatni problem fabularny mało co sie u mnie nie skończył destrukcją komputera :D)Zdarzają się wyloty do pulpitu no i Soljanka jest po prostu trudna ale Za to ją czasami kocham a czasami nienawidze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musze w koncu w niego zagrac. Strasznie go zachwalacie. Zaraz wygrzebie plyty ze stalkerem. ;P

Na pewno warto spróbować , czy Zona cię polubi to już inna sprawa :) Ja przeszłem Soljankę dwa razy , ale podejść miałem cztery :D

W jakim znaczeniu się skończył?? Jest nie skończony czy już nie trwają nad nim prace? Poza tym jest tak wielki, że dodanie czegokolwiek już chyba było by przesadą jak już nią nie jest.

Lorddino Malakasowi chodziło że skończył grę , jeżeli chodzi o moda to jeszcze długo się nie skończy hehe co oczywiście w najmniejszym stopniu nie przeszkadza by w niego grać.Na razie każde dopełnienie to zamknięta można rzec całość i jedyne na co można się skarżyć to pewien niedosyt w finale " jak to już koniec ? teraz jak się rozegrałem tak naprawdę ? " Cóż przynajmniej ja mam tak po każdej dobrej grze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że ktoś nadal pracuje nad kolejnymi polepszeniami gry (dopy)? To już według mnie przesada niedługo jak zaczniemy grę w zimie to skończymy na wakacje.

Oczywiście że trwają i niedługo można się spodziewać kolejnego dopełnienia.Jeśli chodzi o grę o dotychczasowa fabuła kończy się wejściem na Zaton czyli teraz akcja przeniesie się na lokacje z Zewu Prypeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że ktoś nadal pracuje nad kolejnymi polepszeniami gry (dopy)? To już według mnie przesada niedługo jak zaczniemy grę w zimie to skończymy na wakacje.

Obawiam się ,że masz rację LD. tak właśnie będzie.

Mod jest nieskończony..są jeszcze trzy lokacje do wypełnienia...Zaton...Jupiter...Prypeć z COP. Czy dołożą jakąś nową lokację zobaczymy, bo w końcówce gry dużo było określeń istnieje..Zamonolicie...co ono oznacza zobaczymy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie mnie odrzuca pd tego moda. To, że jest okropnie długi oraz to, że ja go skończysz to i tak nie skończysz jaki ma sens męczenie się 2 tygodnie po to żeby pobiegać po Zatonie?? Panowie wszystko co dobre kiedyś się kończy i wg. mnie powinni w pewnym momencie zakończyć definitywnie 3 miesiące popracować nad płynnością moda i sprawę zamknąć. Teraz to jest prze ogromny mod z którym pewne jet tylko to ze co pół godziny wywali cie do windy.

MOJE STWIERDZENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego tak wnosisz ? Pytam bo ja większych wylotów nie uświadczyłem a przynajmniej nie więcej niż w innych modach.Bugi i wyloty ma każdy mod do stalkera a i oryginalne części gry nie są od nich wolne.Jeżeli chodzi o długość to dla mnie akurat to jest zaleta .Włóczę się po Zonie od paru lat i każdy pretekst jest dla mnie dobry by do niej wrócić , ale to oczywiście rzecz gustu, z tym że przecież nikt cię nie przymusza byś ciągle w to grał , to zabawa a nie konieczność .Skoro nikt się nie dziwi że ludzie spędzają po 150 godzin grając w Fallouta czy w Obliviona to dlaczego Soljanka miałaby być gorsza.Pytasz po co grać jak na końcu można tylko powłóczyć się po Zatonie ? to odpowiem grasz po to by do tego Zatonu dojść. To samo pytanie można zadać w każdej grze.Po co grać w Zew Prypeci jak na końcu wsiądziesz w helikopter i odlecisz ? Po co grać w Czyste Niebo jak na końcu i tak wylądujesz w trupiarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którym pewne jet tylko to ze co pół godziny wywali cie do windy.

LD..dwa tygodnie to pewno nie wystarczy na Soljankę...

Tutaj się nie zgodzę LD...pierwsze błahe wypady pojawiły się mniej więcej w 3/4 gry i znikały po powtórnym załadowaniu. W czasie całej gry miałem JEDEN błąd techniczny, już na Generatorach...podmiana pliczku ,który jest na forum. Wypady w Martwym Mieście po śmierci Streloka były sygnalizowane przez autora, więc nic dziwnego.

Dużo gorzej było jednak było w wersji 19.04..

Panowie wszystko co dobre kiedyś się kończy i wg. mnie powinni w pewnym momencie zakończyć definitywnie

Ciekaw jestem jak to wszystko się skończy...tak jak pisałeś, skończyć się musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raz jak zacząłem grać jakieś pół roku temu (kiedy spolszczyliśmy ją) to wtedy wypadów była masa, a gra mnie zmęczyła bodajże w Agropromie ale nikt nie powiedział, że nie wrócę. Właśnie ochota powraca. Ja gram falami pół roku Stslker potem jakieś RPG i strategie, czasem lubię się pościgać, ale zawsze wracam jak zbity pies i to je moje przekleństwo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem naprawde warto zagrać.Polecam nawet komuś kto jest człowiekiem nerwowym(tak jak ja - ostatni problem fabularny mało co sie u mnie nie skończył destrukcją komputera :D)Zdarzają się wyloty do pulpitu no i Soljanka jest po prostu trudna ale Za to ją czasami kocham a czasami nienawidze :)

Ja uważam dokładnie tak samo. Uwielbiam Soljankę za:klimat, poziom trudności, długosć, Nienawidzę za: długie wczytywanie, błedy-ale wcale nie jest ich tak dużo, zjeżdżający do góry kursor gdy przerzucamy ekwipunek do skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To tak nawiasem mówiąc Solyankę da się przejść?http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/lol.gif Bo odpuściłem sobie gdzieś pod wersję RC3 spolszczenia...

Oczywiście, że można, wiem że ukończyło wiele osób z tego forum. Ja właśnie gram po raz drugi. Spol. z 20.01. jest bardzo dobre i mozna na nim ukończyć grę bez większych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Byłem bardzo zaawansowany w grze, dotarłem już do tego żyjącego niby-trupa na Jantarze (nie pamiętam już jak się nazywał) i po jakimś czasie gra zaczęła u mnie szaleć, wyloty, zwiechy i przycinki. Szukałem, dłubałem w plikach i po ros. forach ale mod był na tyle świeży, że nie znalazłem rozwiązania na swoje problemy. Z tego co wyczytałem w poradnikach zostały mi już tylko dwa questy do spotkania z ojcem Pantery na Kordonie. Jeżeli gra po dopełnieniach jest już stabilna to podejdę ponownie, może już z DMX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwukrotnie przeszedłem Soliankę z dopełnieniem i polecam każdemu- można śmiało odpalać tego moda. Ja miałem tylko kilka mało znaczących wypadów przez całą grę, są dobre poradniki, jeśli trafi się komuś jakiś błąd techniczny lub fabularny zawsze można o tym napisać, na pewno ktoś pomoże. Tylko trzeba pamiętać żeby nie wstawiać niepotrzebnych dodatków, ale np. HUD możemy ustawić jaki nam odpowiada- do wyboru mamy obecnie 5 dobrych Hudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... Ja też napiszę szerzej o swojej przygodzie z Soljanką. Zaczynałem jeszcze z pierwszą opublikowaną wersją, nie pamiętam jej oznaczenia ale była totalnie niedopracowana i oczywiście w 100% po rosyjsku. Wymagała nie tylko orientacji w języku rosyjskim ale też zacięcia poznawczego w technice gry. Ile nagłówkowałem się, żeby rozgryźć jak działa skrzynka remontowa... Wyjście z pieczary, poszukiwanie Sidora... Ech... wiele by można napisać, dzisiaj wygląda to śmiesznie ale nawet będąc w pracy myślałem jak tutaj zrobić postępy w Soli. Potem były kolejne wersje, pamiętam jedną z takim przepakowaniem anomaliami, że przejście z Wysypiska do Baru było nie lada wyczynem. Jeszcze grając w pierwszą wersję znalazłem STALKER. team, było nas zarejestrowanych kilku - dosłownie kilku... trurl3 zapowiedział spolszczenie, przyznam, że podchodziłem do tego z rezerwą, widziałem już wiele takich zapowiedzi na innych forach. Były całe ekipy, które prócz zapowiedzi nie przetłumaczyły nawet zdania. trurl3 dokonał tego - przetłumaczył tą masę tekstu, masę albo nawet jeszcze więcej. wiem, co piszę, bo próbowałem przetłumaczyć Solę translatorem, niektóre pliki są kolosalne. Teraz mamy spolszczenie, poradniki ze screenami - sielanka moi drodzy. Każdego zachęcam do takiej refleksji - bardzo, bardzo wiele zawdzięczamy tym z nas, którzy zrobili to tłumaczenie i poradniki, bez ich pracy większość grających nie wyszłaby poza Kordon. O problemach technicznych i ich rozwiązaniach też warto wspomnieć, Soljanka jest jak Pacyfik - wielka i nieprzewidywalna, ja podchodziłem około pięciu razy i za każdym długo grzebałem po forach w tematach z logami a potem jeszcze dłużej w plikach. Dzisiaj mamy jeszcze dodatek/łatkę DMX - nic tylko grać i zacierać ręce. Pamiętajmy jednak o ludziach, którzy wiele swojego czasu poświęcili bezinteresownie na prace nad tym modem, zarówno o twórcach jak i tłumaczu, twórcy poradników i wielu innych opisujących rozwiązania problemów. Sam mod jest klimatyczny, prze-ciekawy i piękny - dla miłośników STALKERA pozycja obowiązkowa.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No właśnie, i co dalej ??? Pytanie prawie egzystencjalne w świetle tego, że wczoraj właśnie niestety zakończyłem Soljankę. Niestety, bo pomimo kilku (-nastu) problemów jakie w trakcie gry mi się przytrafiły i kilkudziesięciu wywałów na pulpit, dzięki pomocy miejscowych stalkerów - za co im chwała i podziękowania - udało się ukończyć to, co na dzień dzisiejszy jest teoretycznym i praktycznym końcem. Ale ukończyć z wielką pasją. Ta kaskadowa, nowa fabuła, wielorakie zmiany w grze powodowały, że pomimo ww wywałów do pulpitu chciało się grać i grać. A tu dochodzę do punktu pogoni za Błyskawicą i znajduję się w pustym Zatonie. Szkoda, szkoda, szkoda. Czy wiadomo coś konkretniej nad dalszym dopełnieniem ? Pozostał nadal nie rozwiązany temat terroryzmu w zonie by Ostatni Dzień, Błyskawicy, Iskry, Perfumiarza, Ojca Pantery czy osławionego już Zamonolicia no i do tego 3 wielkie lokacje z Zewu Prypeci do zapełnienia fabułą. Coś wiadomo kiedy można spodziewać się dalszej przygody ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Soljankę chce się grać i grać...to najlepszy i największy mod do Stalkera. Szkoda, że główny twórca NS Archara odszedł z zespołu...a to on niestety był odpowiedzialny za fabułę moda.

Daty wydania uzupełnienia nie zna raczej nikt...ekipa zapowiadała poprawienie całego moda, ale realnych terminów brak.

Bardziej realny jest dodatek do NS ..Kolekcjoner + OPP + Master ...który tłumaczy @Kobal...będzie na pewno wart uwagi...http://stalkerteam.p...r-master-addon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.