Jump to content

Kupie Cien Czernobyla


Recommended Posts

@CosiuPL

Gdyby czernobyl10 chciał ściągać stalkera to już by to zrobił i nie zakładał tego tematu, raczej oczywiste prawda ? ..

--

 

No tak czy inaczej będzie ci bardzo ciężko znaleźć wydanie premierowe (o kolekcjonerskim już nawet nie wspominając), może gdybyś na allegro poszukał to jeszcze, ale raczej cena byłaby dość wysoka. Prędzej byś znalazł właśnie wydanie platynowe, albo z extraklasyki, ale tam raczej od razu masz patch 1.0006 albo w wersji angielskiej całą grę. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w jakim stanie i jak masz uszkodzoną tą swoją płytkę, bo mój znajomy, miał też problem z oryginalną płytką Stalkera Cień Czarnobyla, wersja zerowa. Poradziłem mu, by używał kopii do instalacji, a przy uruchamianiu - oryginału. To jest dozwolone i nic nie śmierdzi piractwem. Sądzę, że jest to dobre rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

@czernobyl10

niestety płytka była w gorszy stanie niż ta która mi odmówiła posłuszeństwa

Spróbuj użyć programu CDCheck 3.1.14 - naprawdę dobre narzędzie do kopiowania danych, podobnie jak BadCopy Pro 4.10. Jeśli masz wersje oryginalne, to nic nie szkodzi na przeszkodzie by zrobić kopię na nowej płycie, ja w ten sposób uratowałem Max Payne'a.

 

Edit: Kwestie cywilno-prawne:

16. DOWÓD POSIADANIA LICENCJI.
a. Oryginalny dowód posiadania licencji. Jeśli nabyli Państwo oprogramowanie na dysku lub innym nośniku, posiadanie licencji na nabyte oprogramowanie potwierdza oryginalna etykieta dowodu posiadania licencji Microsoft wraz z oryginalną kopią oprogramowania.

oraz stosowny art. - link.

Warto zobaczyć jeszcze ten artykuł.

istotny fragment : Prawo autorskie (ustawa z 4 lutego 1994 r. tekst jednolity z 2006 r.)

Art. 75.
1. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, czynności wymienione w art. 74 ust. 4 pkt 1 i 2 nie wymagają zgody uprawnionego, jeżeli są niezbędne do korzystania z programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym do poprawiania błędów przez osobę, która legalnie weszła w jego posiadanie.
2. Nie wymaga zezwolenia uprawnionego:

1) sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym

Piszę o tym w kontekście problemu uszkodzenia płyty zawierającej legalne oprogramowanie/grę - która w sytuacji uszkodzenia traci swoje właściwości umożliwiające korzystanie z niego, wówczas posiadając nośnik oryginalny, można zgodnie z postanowieniami Eula, wykorzystać kopię do przywrócenia funkcjonalności którą gwarantuje producent. Dlatego proponuję powyższe rozwiązania.

 

Edited by The Emperor
Link to comment
Share on other sites

Sporo żeś po kopiował danych z internetu kolego @The Emperor ale z tego nic nie wynika bo kolega @czernobyl10 nie chce odzyskać danych bo możne sobie je spokojnie pobrać z sieci.

 

Mam 2 egzemplarze Cienia: premierowe i platynowe wydanie, skąd jesteś @czernobyl ? Jak z Łodzi to mogę ci jedno oddać za czteropak Lecha ;)

Link to comment
Share on other sites

@Кристофер (Kpuc) napisał:

Sporo żeś po kopiował danych z internetu kolego

Nie wiem skąd ten absurdalny wniosek? Podaję tylko kwestie prawne związane z możliwością kopiowania danych z oryginalnych nośników, które uległy uszkodzeniu (niekomercyjny charakter działań). Powyższe porady nie mają na celu wspierania piractwa - uprzedzam już teraz, bowiem jeszcze ktoś pomyśli, że zachęcam do złamania regulaminu pkt 1.8.

Proponuję jedynie alternatywę, chociaż nie do końca jest zgodna z tematem.

Jeśli kogoś ponosi fantazja, lepiej niech wstrzyma się z osądem o spekulatywnym charakterze...

Link to comment
Share on other sites

Nie chcąc robić śmietnika z tematu, wpierw poszukiwany przez kol. @czernobyl10 produkt: S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla + Priboi Story (PL); CDA nr 198. Cena promocji to 9 zł.

 

@Кристофер (Kpuc) napisał:


I po co się chowasz ?

Nie mam pojęcia o czym mówisz. Jeśli chcesz sprecyzować, pisz PW.

Natomiast co do stron z obrazami systemów, to oświeć mnie - czy w przypadku SHOC, istnieje opcja pobrania legalnie gry? Jak pisałem powyżej, aby kolega mógł cieszyć się rozgrywką, może spróbować przywrócić dane z oryginalnej płyty - temu służą moje porady. Jeśli chodzi o gry z internetu, to proceder piractwa jest trudny do ujęcia w krótkim komentarzu, dlatego najlepiej kopiować grę z posiadanego przez siebie oryginalnego nośnika, bowiem wersje pobrane mogą posiadać ingerencję wpliki .exe, a to już z legalnością niewiele ma wspólnego - stąd porada, która przecież nie zobowiązuje do jej korzystania. Dalej nie wyjaśniłeś, dlaczego formułujesz wnioski o dużej ilości danych z internetu, które rzekomo mam pobierać - to jawne pomówienie, tak to widzę.

Link to comment
Share on other sites

Panowie mam ten numer cd actiona po drugie napęd optyczny w laptopie jest cholernie czuły, po nagraniu płyty mam problem z odtworzeniem jej w napędzie dopiero za którymś razem mi się udaje. Nie mam problemu z odczytywaniem płyt oryginalnych. Jeżeli chodzi o mojego oryginalnego stalkera to powstała na płycie rysa która uniemozliwia skopiowanie danych, to samo było na płycie kupionej na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że każdy laser w napędzie jest czuły i w kompie też. Należy też od czasu do czasu go czyścić. Może @czernobyl10 przypadkowo zapomniałeś przeczyścić "oko" i stąd ta niemożność i problemy z odczytem płyty Stalkera z CD-Action, bo z rysą, to już inna sprawa. Próbowałeś jakimś programem naprawczym ją skopiować?

Tu np.: http://www.slysoft.com/en/


Czytałem też, że skórka od banana i kreda szkolna pomaga na takie rysy.


Polecają też IsoBuster, może spróbujesz.


CD/DVD Diagnostic

 

BadCopy Pro

Link to comment
Share on other sites

Niestety program do naprawy/odzyskiwania danych nie pomoze poniewaz nastapilo fizyczne rozwarstwienie powlok na ktorych sa zapisane dane. To mi powiedzieli w pracy informatycy ktorzy posiadaja urzadzenie do regeneracji powierzchni plyt czy jakos tak sie nazywajace.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak mniemam, trafił Ci się bardzo pechowy egzemplarz tej gry. To pozostaje tylko liczyć, na ofertę odsprzedaży sprawnego egzemplarza. Bądź dobrej myśli. A co z moją propozycją użycia kopii i podania klucza z płytki?

To jest dobry pomysł, tylko ktoś kto ma kopię/obraz płyty musiałby wrzucić go na dowland i podać mi na pw linka.

Link to comment
Share on other sites

To musiałby Ci wrzucić ktoś wersję taką, jaką Ty masz, czyli 1.0.0.0 i to na dobry link, bo gra waży chyba ponad 3 GB i na darmowy hosting trzeba by podzielić na party. Ja rozejrzę się, ale to nic pewnego.

A na jaki darmowy hosting optymalnie najlepiej wrzucać?

Link to comment
Share on other sites

Więc można spróbować. Za parę minut, będę miał zrzuconą grę na Sendspace.pl, to podam ci linki i zassiesz. Napiszesz później, jak poszło Ci z odpaleniem gry. Jest to cala gra, w wersji 1.0.0.0 i z dwoma patchami (osobno, do zainstalowania), patch 0.1 i patch 0.3 i sądzę, że powinna zatrybić ta Twoja płytka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.