Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tam za płotem jest chata i coś w rodzaju wieży. Charon jest w niej, a nie w chacie. Do wieży się wchodzi spod spodu. Najpierw trzeba znaleźć przejście pomiędzy jej podporami. Pamiętam że wchodziłem po przeciwnej stronie niż płot kolczasty. Od strony płotu po wejściu jest anomalia. Charon umieścił się wysoko, trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

To nie trampoliny nie mogę znaleźć a karuzeli.

......

Charona jak nie było w chatce, tak nie ma...

......

 Miejsce gdzie u mnie na bagnach była karuzela:

Dołączona grafika

 

Miejsce gdzie był Charon:

 

Dołączona grafika

 

Jego domek :

 

Dołączona grafika

 

Co do tego Charona u Ciebie to a prawdę dziwna sprawa....

 

Jeśli nadal nie ma go we wskazanym miejscu daj znać.

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną misję skończyłem - anomalie dla Krugłowa. W końcu znalazłem karuzelę. U mnie była na planszy Poligon w miejscu gdzie gnieżdżą się koty. Na Bagnach za cholere nie mogłem jej znaleźć. Teraz czekam na komunikat od Krugłowa, że zrobił prototyp detektora anomalii. Co do Charona, nadal nie ma koleszki... Domek się zgadza, byłem tam już poprzednio 2 razy, teraz wlazłem na wszystkie poziomy poza dachem. Zresztą lornetką też go na dachu nie widać a i nie odznacza go wskaźnikiem postaci na mapce. Dzięki wszystkim za podpowiedzi w temacie.

 

Kazik zaproponował bym wrzucił save z Poligonu na hosting celem przetestowania braku Charona, podpowie ktoś jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Kazik zaproponował bym wrzucił save z Poligonu na hosting celem przetestowania braku Charona, podpowie ktoś jak to zrobić ?

 

1. Przejdź do folderu gdzie masz pliki save.

2. Jeśli masz i używasz RARa to zaznacz LPmyszki dwa pliki o takiej samej nazwie

  ale z róznymi rozszeżeniami dds i save tak jak do kopiowania i spakuj w paczkę.

  Jeśli nie masz widocznych rozszeżeń plików to po prostu spakuj dwa pliki o takiej samej nazwie

  jeden będzie miał powyżęj 1 MB drugi tylko kilka KB.

3. Przejdź na stronę http://przeklej.org/ naciśnij przycisk Wybierz pliki

4. Wskaż utworzoną paczkę RAR potem naciśnij Wrzucaj plik

5. Za chwilę poniżej przycisków pojawią się dwa linki

6. Podaj link do pliku.  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekrowinski

Jak promluvíš s Woroninem a on Ti řekne kde je Charon,běž okamžitě na to místo ve věži a promluv s ním.Toto se mně stalo také.Woronin mně řekl kde je charon,já jsem odešel z lokace a po návratu už jsem Charona nenašel.Musel jsem nahrát starý save s Woroninem,a jít k němu okamžitě.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hobby. Odszukałem save z rozmowy z Woroninem, kiedy mówi o Charonie. Potem poszedłem bezpośrednio do jego domku za siatką. Był i w domku i na znaczniku też go pokazywało na żólto. Dał zlecenie na walizkę dla Łukasza i znacznik nowej drogi z Poligonu. Także rozmowa na Korpusie Pokoju z Brownem zawierała inne, wcześniej nie istniejące dialogi związane z Charonem. Temat rozwiązany. Widać istnieje jakieś sprzęgnięcie w skrypcie gry, że jeśli nie dotrze się do Charona w odpowiednim momencie, znika i potem dupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam parę pytań:

1. Czy da się zwiększyć częstotliwość występowania kryształów.

Dotarłem  bez nich do ostatniej częsci poradnika Cichego.

W X-10 oddałem pod opiekę duchowi (Szubinowi) rannego Browna no i mam problem.

Potrzebne są Talizmany do otwarcia czterech pieczęci które więżą Szubina. Do tej pory kryształy nie były mi niezbędne a teraz lipka :(

Wszystkich rodzai ma być dwadzieścia cztery mam tylko jedenascie ale zwróciłem uwagę że np na Korpusie pokoju w ogóle nie ma żadnych kryształów w miejscach wskazywanych przez poradnik czy filmy na Youtube. Właśnie na tym filmie widać że GG prawie potyka się o kryształy na korpusie pokoju..

 

Można  spojrzeć od  minuty 3:15.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1gr538jO1Uk

 

2. Czy da się moda ustawić tak żeby po skierowaniu "wzroku" GG pdświetlane były nazwy przedmiotów i lch lokalizacja tak jak to jest z kryształam na tym filmie powyżej?

Wydaje mi się że zwiększona jest odległość wykrywania przedmiotu...

 

3, W ostateczności czy ktoś wie jak nazywają się talizmany potrzebny do zdjęcia pieczęci Szubina?

Może trzeba będzie je dodać spawnerem.  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja zrespiłem sobie spawnerem. Sprawdź w plikach jakąś szukajką, które itemy mają nazwę "Talizman" one będą ponumerowane od 1 do 8 czy coś takiego typu talisman_1 talisman_2. Po kolei sobie wszystkie zresp i jedziesz dalej. Ja tak zrobiłem bo to zadanie jest moim zdaniem trochę przegięte ale nie daj się zrazić bo cały mod jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja zrespiłem sobie spawnerem. Sprawdź w plikach jakąś szukajką, które itemy mają nazwę "Talizman" one będą ponumerowane od 1 do 8 czy coś takiego typu talisman_1 talisman_2. Po kolei sobie wszystkie zresp i jedziesz dalej. Ja tak zrobiłem bo to zadanie jest moim zdaniem trochę przegięte ale nie daj się zrazić bo cały mod jest super.

 

Dzięki za odpowiedź - nazwy  talisman_1 do talisman_6 raczej będa ok tylko jak dodać talizmany do spawnera?

 

Spawner (znalazłem spawner_TT2_Krus1971 w tym wątku) traktuję jako ostateczność więc ponawiam swoje pytania

1 i 2 z postu powyżej.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Widzę, że nie jesteś za bardzo obcykany ze skryptami więc zrobiłem ci skrypt spawnu bo akurat jeszcze mam pliki fotografa :smile:

 

Ścieżka: gamedata/scripts

http://1drv.ms/1AwhEvc

 

Wrzucasz plik. odpalasz grę, wczytujesz sejw. Naciskasz ESC podczasz gry i w menu przyciskasz F4. Później wracasz do gry i na ziemi się powinny walać talizmany.

 

Tylko zrób sobie kopię jakby coś było nie tak!

 

2.

 

Przetrząsnałem specjalnie dla Ciebie rosyjski internet I znalazlem. W pliku actor.ltx jest linijka: pickup_info_radius = 5. Ustaw na większą wartość (w metrach) I będziesz miał jak na filmiku.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA POMOC !!!

 

Na razie spawnera pozostawiam w rezerwie BO:

 

UDAŁO MI SIĘ W KOŃCU ZROBIĆ PIERWSZĄ MUTACJĘ KRYSZTALÓW NA KORPUSIE POKOJU :)

 

Mam w związku z tym 3 pytanie:

 

3. Jak zmiejszyć wagę kryształow gdzieś w tym wątku było że da się to zrobić

ale nie znalazłem opisu jak. 

Pozostają pytania 1 i 2 z postów powyżej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Na pytanie 2 już ci przecież odpowiedzialem ;)

 

 

Widzę, że ostro jedziesz po skryptach.

 

F:GamesSTALKER Shadow of chernobyl fotografgamedataconfigmisccrystals.ltx

inv_weight zmieniasz na 0.01 przy każdym krysztale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Na pytanie 2 już ci przecież odpowiedzialem ;)

 

Napisaliśmy prawie w tym samym czasie DZIĘKI JESZCZE RAZ !!!

Testuję teraz zmianę wagi i widoczność kryształów.

 

p.s. Na Korpusie pokoju mam juz trzy wykonane mutacje :)

 

EDIT:

Powyższe pytania nieaktualne !

Wszystko działa ;)

 

Na Korpusie pokoju mam już wszystkie cztery wykonane mutacje I stopnia :)

 

Godlike Kozak i Plusiki dla Ciebie !!!

 

p.s. Jak wrzucę do mojej gamedata pliki spawera to spawner się uruchamia w opisach (zakładkach) są jakieś krzaczki. Po wybraniu jednej z zakładek pojawiają się nazwy przedmiotów do dodania ale nie można dodać żadnego przedmiotu. Jak potem wrzucę Twój skrypt po dodaniu spawnera to spawner wcale się nie uruchamia.. Proszę o wskazówkę. 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

Spawner. który ja ci zrobiłem to jest mój autorski I z niego się nie korzysta w ten sposób, tam dałem ci instrukcję:

 

 

 

Wrzucasz plik. odpalasz grę, wczytujesz sejw. Naciskasz ESC podczasz gry i w menu przyciskasz raz F4. Później wracasz do gry i na ziemi się powinny walać talizmany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wrzucasz plik. odpalasz grę, wczytujesz sejw. Naciskasz ESC podczasz gry i w menu przyciskasz raz F4. Później wracasz do gry i na ziemi się powinny walać talizmany.

 

DZIAŁA :)

 

Czy po użyciu Twojego skryptu trzeba przywrócić oryginalny plik? 

 

Na próbę:

 

Dołączona grafika

 

Ciekawe jak by to wyglądało w nocy :)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem bo podczas misji od Brauna, gdy mówi nam, że jego zwiad wrócił i mamy szukać przejścia do Promzony na własną rękę, dostajemy przepustkę na północny posterunek i... co dalej? Nie mam żadnego przejścia a zaraz gdy wyjdę poza ścieżkę są już tekstury mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku Cichego pisze tak - " Braun daje nam dokładne wytyczne co do dwóch grup najemników w Anomalnym Lesie. Po akcji mamy zebrać obydwa PDA dowódców grup i wrócić do Poligonu - tam będzie czekał na nas kurier - mamy przekazać mu dane i PDA. Dostajemy przepustkę na bramę do Promozony dla dowódcy posterunku."

Czyli, by przejść do Promzony, musimy pogadać z dowódcą posterunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie o to chodzi, przepustkę już dostałem i rozmawiałem ze strażnikiem, przechodzę przez bramę i nie ma nic. Nie ma żadnego przejścia na inną mapę. Poszperałem trochę i wiem czego to może być przyczyna. Mianowicie Harona, którego nie ma, tzn nie zrespił się ten NPC w swojej wieży. I teraz nie wiem co mam zrobić bo cofać się do save praktycznie o 4-5h gry do tyłu to bez sensu.

Można go jakoś zrespić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie czegoś nie zrobiłeś lub z kimś nie pogadałeś. Haron musi być, bo daje przesyłkę dla Łukasza, a wtedy Łukasz daje namiary na przejście do Lasu. 

Cofnij się w zapisach.

 

Ewentualnie mogę Ci podesłać zapis z Promzony, trochę dalej, ale przed wejściem do Baru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem że już patrzyłem po wcześniejszych zapisach i dalej to samo. Mogę się cofnąć przed wejściem na Poligon ale to jest 6h gry do tyłu bo ja jestem człowiekiem typowo "zajrzyj wszędzie". Sam rozumiesz. Rozmawiałem ze wszystkimi i wszystkim, ta postać właśnie blokuje mi przejście do Promzony. Da się go jakoś zrespić, żeby tylko zacząć tą misje ze skrzynką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.