Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pogrzebałem i udało się zwiększyć udźwig. Co prawda jeszcze nie wiem czy działa bo nie przekroczyłem 90 kg ale jak przekroczę i będzie ok to napisze co i jak :biggrin:

Co do krzaczków to zostawię jak jest. Jestem totalnym nowicjuszem w modowaniu więc prędzej bym coś popsuł niż zrobił:P.
 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kolejne pytanka - przeszukałem poradnik Cichego ale nie znalazłem tego czego szukam. Mianowicie ten permanentnie pijany wojskowy na Bagnach daje zadanie na odszukanie dla niego snajperskiego Vintara. Myslałem, że to to samo co snajperski VAL - ten akurat mam ale pijaczek go nie chce. Stąd pytanie, gdzie mam znaleźć dla niego snajperskiego Vintara ?

Pytanie drugie - chyba bardziej techniczne. Mam wejść do podziemi X-18. Pojawia się postać przed teleportem i gada po rusku. Wg. poradnika powinienem mu dać giwere. Daję ją (rzucam pod nogi). Teleport znika a wraz z nim zjawa, a ja idąc na wprost tunelu ginę. Próbowałem wejść w teleport bez oddawania mu broni i z oddaniem ale cały czas teleport mnie wyautowuje do czasu aż zjawa się wygada do końca. Tyle, że potem teleport znika a zjawa nie bierze spluwy. A ja idąc przed siebie - w strone znacznika wejścia do labu, ginę. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Godlike. Słuszna koncepcja. Mam na sobie SEVę a spec kombinezon w inwentarzu, to może i to jest przyczyna, że nie zamieniłem skafandrów i mnie wykańcza. Z tym rzucaniem natomiast pod nogi, to chyba dobrze zrobiłem, tyle tylko że rzucam spluwę pod nogi a wywala to za moimi plecami. Poeksperymentuję dziś, może weźmie jednak sprzęt.

A co do miejsca poszukiwań snajperskiego Vintara dla pijanego żołnierza z Bagien ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z udźwigiem już sobie poradziłem :biggrin: Dzięki vidkunsen

Pojawił mi się za to nowy problem , szperałem na forum i w temacie i nic nie wyszperałem.
Chodzi mianowicie o granaty.
Nie mogę ich użyć . Klikam 1 -nuż ,2-broń 1,3-broń 2,4-czasem granat czasem nic,5-lornetka.
I właśnie o to chodzi ze to "nic" pod 4 jest tak gdzieś na 90% grania :( i w sumie nie bardzo wiem co się dzieje że granat się nagle wyjmuje i jest.
Strasznie to irytujące i śmiesznie to czasem wygląda przynajmniej wyglądało by z perspektywy wrogów bo wyobraźcie sobie ,że stoicie za krzaczkiem przyczajeni przed wami grupa wrogów wy chcecie im limonkę podesłać i stoicie i szarpiecie się z kieszenią ładownicy dobre 5 minut zanim granat wyjmiecie, wróg pada ale ze śmiechu ;) .

Edytowane przez segal226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z granatami sobie poradziłem ,powiedzmy bo pomaga wywalenie przynajmniej jednego na ziemię i podniesienie i jest ok można używać ,ale po czasie klawisz 4 (przypisany do granatów ,próbowałem też inne i to samo) znów zapomina ,że w plecaku mamy wybuchowe cytrynki i znów trzeba wywalić jeden na glebę i podnieść.

EDIT:
Mam takie małe pytanie co do chodzenia postaci.
Nie wiem czemu ale po pewnym czasie (udźwig nie ma znaczenia bo dzieje się tak i przy pełnym i przy pustym plecaku) postać zaczyna się "chwiać" na boki przy gwałtownych ruchach .
Myślałem że to wina zmęczenia wiec się wyspałem i wypiłem energetyka i dalej to samo.
Czasem się tak dzieje po kilkunastu minutach (po kilku godzinach) grania ,a czasem od razu jak grę uruchomię.
Ktoś wie czym to może być spowodowane??

 

Edytowane przez segal226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam problem z jedną misją w Anomalnym Lesie. Od Zgarbionego dostaję zadanie odnalezienia zaginionego myśliwego. Po długich poszukiwaniach znalazłem jaskinię, gdzie są trzy Poltergeisty ale nie ma ciała myśliwego. Co się dzieje, że się nie spawnuje?
Utknąłem z fabułą w tym miejscu. Proszę pomocy :)

W map_spot_relations włączyłem pokazywanie denatów na mapie. Okazało się, że jednak trup się spawnuje, ale niestety jakby w skale i nie mogę do niego dojść :(

OK, poradziłem sobie, trzeba było w tunelu rozglądać się do góry, gdzie jest przejście w inna część jaskini :)

Edytowane przez Phoebus
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Kolejne pytanie dla tych, którzy skończyli juz FOTOGRAFA. Robię misję dla Szubina z duszami zmarłych stalkerów. Jestem na KP na cmentarzyku, gdzie jest jednoczesnie psi-strefa. Nevermind. Robię tak jak w poradniku. Slot 2gi wolny, na pasku duszołów. Gdy staje przed krzyżem, który jest własciwym grobem, zaczyna grać muzyka i błyskają nad nim swiatła i kule. Gram na flecie od Szubina. Za pierwszym razem po wszystkim spadła na ziemię czerwona kula - artefakt. Wziąlem go w rece, by aktywować i zong, postać zginęła. Teraz dla odmiany, robie to samo ale żadna kula się nie pojawia... Jakiś pomysł jak to obejść ?

Oblookałem sprawę na youtube i zrobiłem analogicznie. Czyli zagrałem na flecie Szubina kilka razy. Za 3cim 4tym razem pojawia się duża iskrzaca kula i wypada z niej artefakt - dusza. Wkładam ją w 2gi slot i aktywuję. Zadziałała i poleciała do nieba. Natomiast aktywacja 2giej i 3ciel duszy powoduje zawsze moją śmierć. Szubin śmieje się w tle, mówi coś po rosyjsku ale ja aktywacji 2giej duszy już nie przeżywam :-(

 

Edytowane przez jacekrowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musiałem sobie ciut Fotografa przypomnieć i u mnie wyglada to tak:

PODSTAWOWA SPRAWA !!!!

Plecaki znajdujemy nie przy wyjściach z mapy tylko zaraz obok miejsca gdzie na daną mapę przerzuca Cię
teleport !!!!! Więc szukanie placaka obok tuneli kolejowych na Poligonie Doświadczalnym deiikatnie mówiąc nic nie da...

Spróbuj zrobić tak: 

Po wylądowaniu przez teleprot z Korpusu Pokoju na Poligonie Doświadczalnym notaka znajduje sie w plecaku który leży parę metrów od miejsca lądowania dosłownie w promieniu 2-3 metry.

Ja żeby znaleźć plecak robię tak:
Po wylądowaniu idę na wprost w przypadku Poligonu wychodze na drogę obracam się o 180 stopni i patrzę przez lornetkę na miejsce gdzie wylądowałem. Mod nie generuje w tym momencie trawy tylko samą ziemię i plecak jest przez lornetkę doskonale widoczny - jeśli nie to ochodzę jeszcze z metr lub dwa w linii prostej od miejsca lądowania obracam się  o 180 stopni i ponownie obserwuje ziemię przez lornetkę aż do skutku. We wskazówce w plecaku jest napisane że teleport (przejście) znajduje się niedaleko wejścia do x-16. To jest ten tunel jak napisałeś zasypany (nie na bagna).

Jeśli znalazłeś notatkę w plecaku przy wejściu do zasypanego tunelu powinieneś spotkać Stalkera o ksywce Irokez.
Zagadaj do niego pierwszym dialogiem od góry. Zacznie Ciebie ostrzegać o zagrożeniach w podziemiach (gdzie masz się udać przez teleport). Zagadujesz ponownie i Irokez mówi że ma strój ochronny który CI pomoże i sprzeda Ci go za 40000. Trochę się z nim targujesz i cena spada o 100 rubli. Potem pojawiają się dwa dialogi do wyboru. Wybierz górny w którym kupujesz kombinezon 39900 rubli. Irokez każe Ci zaczekać wspomina o duchu podziemi Dobrym Szubinie i biegnie w głąb tunelu.
NIE BIEGNIJ ZA NIM !
Czały czas czekasz przed wejściem aż przyjdzie wiadomość że kombinezon jest przy pierwszym drzewie po prawej stronie nad wejśiem do tunelu. Trzeba się wdrapać na górę odnaleźć kombinezon zakładasz go wracasz do tunelu idziesz do samego końca tam gdzie biegł Irokez. Trochę się pokręć przy końcu tunelu spróbuj wejść w nim na zwały ziemi za moment powinien się włączyć teleport.

Sorry za drobiazgowy opis ale każdy szczegół może się przydać.    

Pozdrawiam - Dobrej Zony STALKERZE !

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za szybką odpowiedź. Spawner na szczęście już mam, ale myślałem, że może ten temat kryształow to jakieś całkiem poboczne zagadnienie, które po prostu można sobie darować. No ale jak nie, to mówi się trudno, będzie trzeba się pomęczyć.

A przy okazji jeszcze, mam problem z tłumikiem - nie mogę go doczepić do AK-47 "Pogrzebacz". Sprawdzałem config tej broni i sekcja "addons" jest OK. To co może być tutaj zjebane?

24mxgn5.jpg

 

EDIT:

Znalazłem babola w configu AK-47 - sekcja "scope_name" jest niepoprawna.

Edytowane przez vitamin1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że to błąd twórców moda bo ten tłumik powinien pasować? Byłbym wdzięczny gdybyś wrzucił ten fiks do działu Pobieralnia tego moda ;)

Sęk w tym, że nie wiem czy to błąd. Może autorzy moda tak właśnie chcieli - żeby nie można było doczepiać sobie tłumików do każdej broni. Dlatego też nic nie będę wrzucał - każdy może sobie grzebać w configach broni na własną rękę, jeśli coś mu się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedź do wcześniej żadnych pytań.

Jeśli mamy problem z granatami, to oprócz wyrzucania na ziemię i podnoszenia, co jest momentami trudne do zrealizowania, można granat wziąść z inwentarza, robiąc na nim dwuklik.

A chwiejący się GG, to oznaka niewyspania. GG musi być regularnie karmiony i kładziony spać.  Bo chyba, potrafi nam zasnąć sam w środku akcji :).

 

 

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.