Skocz do zawartości

Wariant "Omega" v.4.0 - Tropem Zaginionego


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mylisz dozymetrów z detektorami? Dozymetry są srebrne w kolorze. Przecież pisałem, że jednego używamy z plecaka. PPM i użyj. Wynik na monitorze. Drugiego ( ten mniejszy ) wstawiasz zamiast pistoletu, klawisz 2 aby wziąć do reki i znów PPM. Wynik na jego wyświetlaczu.

Bardzo chaotycznie opisałeś miejsce wylotu. W końcu gdzie, w bunkrze naukowców, w piwnicy Janowa?

Ale po co tam chcesz postawić znacznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Bo chyba spać można w bezpiecznych miejscach. Nie jestem pewien, ale chyba przesunięcie się w inne miejsce hali, pozwoliłoby na sen.

Jesteś wewnątrz pomieszczenia, więc może mod nie mógł znaleźć miejsca na postawienie znacznika. Ja tam nie stawiałem, to nie wiem czy mógłbym.

Jeśli jeszcze nie poszedłeś do Prypeci, to kup sobie akumulator dla egzy. Co najmniej jeden.

Spoiler

Egzę znajdziesz w bloku z bluszczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 a po co tam chcesz iść spać? Idź do Janowa,, wyśpij się, najedz i dopiero idź bij potwory

@kondotier ale ja to też jestem mózg, pomyliły mi się baterie akumulatorowe z akumulatorem do egzy, kupiłem baterie, idę po egze, ucieszony montuje baterie i...twój detektor został naładowany! XDDDDDDDDD no myślałem że wyjdę z siebie i stanę obok, można gdzieś we wschodniej Prypeci zdobyć ten aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Dzięki spać próbowałem w piwnicy na Janowie oraz w bunkrze naukowców , egzy nie znalazłem i jestem już w Prypeci, można jest gdzieś w innym miejscu . U tego Garika w Prypeci też ginę po spaniu u majora też ,jak pokaże się obraz po użyciu śpiwora od razu ginę jest tylko sygnał emisji i żebym szukał schronienia.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  I ten sygnał o emisji masz za każdym razem? To dziwne. A jak nie spisz i idziesz dalej, to emisja się pojawia?

Egza nie jest losowa, ale zawsze jest w tym bloku, do którego wchodzi się po tym bluszczu. cez137 znalał ją 2 razy, bo powtarzał grę.

Skorzystaj dla sprawdzenia.

Spoiler

To zapis po zakończonych działaniach w Prypeci. Z niego możesz iść do bloku z egzą, ale jej teraz nie zabierzesz, bo nie mam akumulatorów. Możesz je kupić u Nowikowa i Sacharowa. Jak w plecaku nie ma śpiwora, to jest w pralni w skrzyni.

   176 zaznaczone tele.dds                  176 zaznaczone tele.sav    

Jakbyś się zdecydował grać na nim dalej, to na Zatonie nie były robione zadania na kuszę i nie wzięte jest zadanie u Sowy na broń historyczną.

Jeśli nie chciałby zapisu po działaniach, napisz na PW, dam np. z wejścia do Prypeci.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak , a jak nie śpię to emisji nie ma. Chyba się nie będę wracał w grze bo jestem już w Wschodniej Prypeci,nie znalazłem tylko mapy dla Garika w pralni wiesz gdzie jej szukać . Monolit wytłukł mi stalkerów prawie wszystkich został tylko major ,Wano i może jeszcze dwóch tak ma być. Chyba zginął też ten gość od mapy, ma to wpływ na dalszą fabułę. Sprawę z mapą rozwiązałem , można gdzieś znaleźć dobrą snajperkę.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  SWD, rkmK masz tam gdzie jest egza. Na rkmK możesz założyć PSO1 i zastępuje snajperkę.

Zapis który dałem, też jest we Wsch. Prypeci. Nic nie tracisz, bo i tak teraz musisz wrócić na Zaton, oddać gaussa. Jeśli zginął Garik przed oddaniem mu mapy z pralki, to nie ma jej komu oddać, ani wyrzucić. Mam ją w inwentarzu, bo niepotrzebnie zabrałem ją z trupa. Jeden z tych żyjących poda Ci gdzie jest teleport do Zach.Prypeci.

A bez spania ciężko będzie grać dalej. Teraz to nawet nie jest ćwierć moda, a nawet w ciągu jasnego dnia anomalie powodują taką widoczność jak na zrzucie.

ss_administrator_06-14-19_15-28-31_(l10_radar).thumb.jpg.e58fb881eb591950a8755a3516a96c97.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Mówisz ,że muszę się wrócić z Prypeci na Zaton .Nie iść na razie do Wschodniej Prypeci ,załatwić sprawę z Karadnem , mapę oddałem . I dopiero potem  z Zatonu przez Jupiter ,podziemia do prypeci i do wschodniej dopiero. Daj screena  gdzie ta egza i svd to na Jupiterze. Taka jest kolejność moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Ale mieszasz. Jesteś teraz we Wschodniej Prypeci. Przecież u Kardana już byłeś i z zadaniem znalezienia Gaussa poszedłeś do Wsch Prypeci. Znalazłeś go i musisz z nim wrócić znów do Kardana. W grze na tym etapie do niczego gaus się nie przydaje. Tylko ciąży.

W modzie masz dwie Prypecie. Wschodnią, tę z pralnią i Zachodnią, tę ze stadionem i diabelskim młynem. Oddasz gaussa, wrócisz do Wschodniej i dopiero pójdziesz do Zachodniej. W tym modzie dużo się biega z pierdołami z jednego końca mapy na drugi. Ale bez przebiegnięcia nie ma dalszej gry.

Na moim zapisie nie ma wziętego zadania na broń historyczną, nie zapomnij.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Grałeś w czysty Zew Prypeci? Na północy lokacji na prawo od starego CHU, zanim wejdziesz na plac z pomnikiem Prometeusza, stoją dwa dziesięciopiętrowe bloki połączone takim poplątanym drzewem. W ZP latał po nich ogień. Teraz go nie ma, więc spokojnie po jego gałęziach wejdziesz na 10 piętro i przez balkon do mieszkania. Tylko że amunicji do SWD jest jak na lekarstwo. A jak się dobrze sprawisz na bagnach, to w nagrodę dostaniesz super pukawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Twój komputer nie jest w stanie "przerobić" tej ilości informacji, jakie ma w pamięci wirtualnej. Pozostaw w katalogu jeden zapis ( ten przy teleporcie ) i przechodź bezpośrednio po restarcie komputera. Wtedy pamięć jest jeszcze pusta. Możesz jeszcze wcześniej, zwiększyć sobie plik wymiany. Jak to zrobić jest na forum.

I taka uwaga. Jeśli już teraz masz problemy z plikiem wymiany i pamięcią, to w dalszej grze ten problem może być częstszy. Autor moda, niestety, nie zrobił usuwania nieprzeszukanych trupów i wyrzuconego sprzętu. A leży to bardzo długo. A to mocno obciąża pamięć komputera.

Możesz, a właściwie powinieneś przy swoim komputerze, co jakiś czas gry, dokonywać jego restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ja tak myślałem że to od tego,  zaraz uruchomiłem grę i to chodziło wszystko bez problemu, dotarłem do kopalni w czerwonym lesie (zadanie od Leśnika) i tak: grzmi, pada deszcz, włączony noktowizor i latarka i gdzieś kręci się pijawka, na zewnątrz hordy psów, no nie da się grać tak laguje, może przestudzę trochę mój toster i spróbuje później hehe

Ludzie, w którym konkretnie miejscu jest przejście z czerwonego lasu na radar? zapomniałem zrobić sobie znacznik i teraz mam problem, dobra znalazłem przejście i to całkiem przypadkiem gdy uciekałem przed nibypsami ale znalazłem chyba też buga w modzie, chodzi o zadanie na chimerę w Topieli od bagiennego myśliwego, @kondotier napisał w poradniku że wziął zadanie ale się nie pojawiła a w uzupełnieniu od @cichy nic nie ma na ten temat, a więc ja zrobiłem to zadanie i uśpiłem chimerę i niuans jest taki że po wykonaniu zadania i rozmowie z myśliwym znika nam z ekwipunku akumulator od egzy i nie możemy się ruszyć, nawet jak zejdziemy z ciężarem poniżej 60kg, też to nic nie daje, powtarzałem to zadanie kilka razy i za każdym razem było to samo, wie ktoś o co loto z tym?

" W tunelu znajdujemy Myśliwego Bagiennego. Daje zadanie na złowienie nocą chimery. Wziąłem, ale we wskazanym miejscu chimera się nie pojawiła. Powtórzyłem grę bez tego zadania, od razu do Loszy."

Aha, jeszcze jedno, jak dostać się do tych drzwi na Radarze? oglądałem gameplay na yt i koleś tam normalnie wchodzi a u mnie jest ta "wichura", ni mam tam wgl podejścia, próbowałem z różnych stron, nawet z dachu, no nie ma opcji

ss_windows7_06-18-19_09-39-38_(l10_radar).jpg

ss_windows7_06-18-19_09-42-55_(l10_radar).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A po co tam chcesz iść? Przecież nie ma na nie żadnego zadania. A autor moda, jak nie chce abyśmy gdzieś poszli, stawia takie anomalie nie do przejścia.

Chimera na Topielach pojawia się tylko nocą. A przypadkiem ten akumulator Ci się nie wyczerpał? Ja egzo wywaliłem, bo tylko zabiera swoją wagą możliwość noszenia sprzętu. A usprawnienie na udźwig niewiele daje. Chodzę albo we wdzianku stalkera, albo w Archaniele od handlarza Wolności. U Archanioła jest dobra ochrona i sporo można nieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a tak, jest tam parę rzeczy i jakaś notatka, pasuje tam kod od sowy na ta broń przedwojenna więc musi być coś na rzeczy

Wiem że ona jest w nocy i w nocy ja zlapalem, przed wyruszeniem zmieniłem aku więc to niemożliwe żeby był wyczerpany z resztą jestem już na pustkowiach i nie będę się tam wracał po jakieś zadanie poboczne, jak tam będę jeszcze raz to może spróbuję ponownie, zobaczę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja przygoda z tym modem kończy się gdzieś tak na 2/3 gry, na Generatorach. Powodem są bezlogowe wyloty, bez możliwości wgrania poprzedniego sejva. To samo po zginięciu. Raz tylko dostałem loga z informacją, że nie można dokonać podmiany w pliku wymiany. A jego wielkość i 16RAMu raczej powinno wystarczyć.

Trochę to dziwne, bo tego moda na o wiele słabszym komputerze bez problemów doprowadziłem do końca w wersji 4.0.

Aktualnie ściągnięta ma jakiegoś patcha, ponoć usuwającego problemy. Spróbuję jeszcze w wersję pozwalającą grać na dynamice.

DODANO: Przejście na oświetlenie dynamiczne nic nie dało.

Może któryś z mechaników przyjrzał by się temu modowi, a właściwie jego silnikowi. Szkoda by było aby mod poszedł w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kondotier napisał:

Może któryś z mechaników przyjrzał by się temu modowi, a właściwie jego silnikowi. Szkoda by było aby mod poszedł w zapomnienie.

dokładnie

i apropo, wylot u Sacharowa w bunkrze przy alarmie o emisji z takim logiem, wylot jest przy próbie snu.



 
[error]Expression    : vertex || show_restrictions(m_object)
[error]Function      : CPatrolPathManager::select_point
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\patrol_path_manager.cpp
[error]Line          : 155
[error]Description   : any vertex in patrol path [oxp_bunker6_walk] in inaccessible for object [oxp_bunker6]

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier npc w złym miejscu jest? Przy i w bunkrze jest 5 osób, dwóch przy bramie, a w bunkrze ja, asystent i sacharow, a chciałem spać bo jest noc a tu jest taka latarka że po ćmoku nawet nie ma co z nią łazić bo i tak nic nie widać pomimo włączonego noktowizora i chciałem przeczekać do rana właśnie spiac, bo wylot jest przy próbie snu więc wnioskuję że gdybym nie spał gra by poszła bez problemu ale iść na fabrykę po ciemku to mi się za bardzo nie uśmiecha haha, poza tym wylot jest dopiero jak kajdan się budzi, z rana, nie zanim pojdzie spać ,no dobra spróbuję tak jak piszesz a nóż się uda.

Aha jeszcze jedno, gdzie jest ta cholerna chatka Puchatka z tym pijawkowcem że tak go nazwę na pustkowiach, szukałem jej że 2 godziny i nic a na filmiku nie jest pokazane miejsce na mapie tylko od razu jak on tam dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Chyba w tym modzie jest jakiś restryktor, albo grube niedopracowanie związane z energetykami. Ich działanie się kumuluje i po wypiciu iluś tam, nawet jak od wypicia ostatniego minęło sporo czasu, to spać nie można. Tyle tylko że ja dostałem komunikat, że nie mogę spać po jego wypiciu. A ja go wypiłem dobę i trzy lokacje do tyłu. Tak że teraz została Ci gra bez spania. Na wylot przy próbie spania też się uskarżał @kanon1022 . Poczekaj, może on Ci poda rozwiązanie.

Sprawdziłeś czy nie jesteś napromieniowany? No i zeżryj sporo. Sachar ma te duże pakiety całodobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.