Jump to content

W sprawie płyty SoC v 1.0.0.0


metek58

Recommended Posts

Zastanawia mnie taka rzecz. Mam oryginał płytkę SoC w wydaniu Extra Klasyki i jest tam tylko wersja 1.0.0.6, a moje pytanie jest takie: czy gdybym wziął od kolegi oryginalną płytkę ze SoC v. 1.0.0.0 i u siebie zainstalował (potem patchował w górę wg uznania), czy odpali gra z moją płytką? I czy tu złamię tym prawo? Proszę o rzeczową wypowiedź kogoś, kto ma w tym kierunku takową wiedzę.

Pytam w tym względzie, że pojawiają się zgrzyty z odpalaniem niektórych modów, a jeśli można by tak zakombinować, to ułatwiło by to życie chcącym grać w mody, które nieraz chodzą na różnych wersjach podstawek.

Czy to nasza wina, że posiadamy nowsze płyty z SoC? 

Link to comment
Share on other sites

A kto miał by się doczepić ? Policja ci przez okno zagląda 24g/h ? Zabezpieczeniem w stalker jest SecuRom, nie jestem pewien dokładnie jak on działa ale domyślam się ze na zasadzie sprawdzenia klucza zapisanego w danym sektorze dysku cd/dvd, ten sam klucz jest wpisany w grę, więc przy uruchomieniu gry porównuje klucz gry z kluczem płyty. Całkiem możliwe ze wszystkie gry stalker mają te same klucze i będą odpalać z płyt innych wersji. Kiedyś były jajca bo odpalałem grę A płytą gry B, widocznie wydawca poskąpił na klucze albo się pomylił. A jeszcze lepiej poszukać mini obrazu, to jest idealne rozwiązanie bo nie ingerujesz w grę/kod gry jak witamina i jest to legalne.   Ja mam takie podejście do sprawy, mam oryginalny produkt i nie mogę go uruchomić przez debilne zabezpieczenia, zapodaje witaminę i gram.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Kopia kopią ale gry bez płyty nie odpalasz, więc kopia na niewiele się zda bez wspomnianej witaminy a witamina narusza kod i to wtedy jest piractwo. Tylko w przypadku windowsa (i cyfrowej wersji gry) jest tak fajnie że mając nalepkę z kluczem możemy pobrać obraz systemu skądkolwiek i po wypaleniu płyty instalować ze swoim kluczem.

 

Ból to jest jak się kupi nową grę na Xbox'a za 200zł, włoży do napędu i usłyszy wryyyyyuuu, wyciągnie płytę a tu taka rycha że płyta do niczego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.