Skocz do zawartości

W sprawie płyty SoC v 1.0.0.0


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie taka rzecz. Mam oryginał płytkę SoC w wydaniu Extra Klasyki i jest tam tylko wersja 1.0.0.6, a moje pytanie jest takie: czy gdybym wziął od kolegi oryginalną płytkę ze SoC v. 1.0.0.0 i u siebie zainstalował (potem patchował w górę wg uznania), czy odpali gra z moją płytką? I czy tu złamię tym prawo? Proszę o rzeczową wypowiedź kogoś, kto ma w tym kierunku takową wiedzę.

Pytam w tym względzie, że pojawiają się zgrzyty z odpalaniem niektórych modów, a jeśli można by tak zakombinować, to ułatwiło by to życie chcącym grać w mody, które nieraz chodzą na różnych wersjach podstawek.

Czy to nasza wina, że posiadamy nowsze płyty z SoC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto miał by się doczepić ? Policja ci przez okno zagląda 24g/h ? Zabezpieczeniem w stalker jest SecuRom, nie jestem pewien dokładnie jak on działa ale domyślam się ze na zasadzie sprawdzenia klucza zapisanego w danym sektorze dysku cd/dvd, ten sam klucz jest wpisany w grę, więc przy uruchomieniu gry porównuje klucz gry z kluczem płyty. Całkiem możliwe ze wszystkie gry stalker mają te same klucze i będą odpalać z płyt innych wersji. Kiedyś były jajca bo odpalałem grę A płytą gry B, widocznie wydawca poskąpił na klucze albo się pomylił. A jeszcze lepiej poszukać mini obrazu, to jest idealne rozwiązanie bo nie ingerujesz w grę/kod gry jak witamina i jest to legalne.   Ja mam takie podejście do sprawy, mam oryginalny produkt i nie mogę go uruchomić przez debilne zabezpieczenia, zapodaje witaminę i gram.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia kopią ale gry bez płyty nie odpalasz, więc kopia na niewiele się zda bez wspomnianej witaminy a witamina narusza kod i to wtedy jest piractwo. Tylko w przypadku windowsa (i cyfrowej wersji gry) jest tak fajnie że mając nalepkę z kluczem możemy pobrać obraz systemu skądkolwiek i po wypaleniu płyty instalować ze swoim kluczem.

 

Ból to jest jak się kupi nową grę na Xbox'a za 200zł, włoży do napędu i usłyszy wryyyyyuuu, wyciągnie płytę a tu taka rycha że płyta do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiem, że jest taki patch ( kiedyś mi go ktoś przysłał, ale już nie mam ) który pozwalał grać bez płyty i gra widziała 4GB RAMu.

http://www6.zippyshare.com/v/49560885/file.html  

Proszę i pamiętaj żeby zrobić kopię XR_3DA.exe

(Wszystkie spaczowane wersję w pliku rar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.