Skocz do zawartości

Zona w Polsce :D


Allen

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba Pstrąże (albo Kłomino), postradzieckie miasto, które służyło głównie do celów militarnych dla wojsk radzieckich. Było tajne, nie istniało na mapach i tak dalej. 

Bardzo nie wiele zachowało się takich miejsc w Polsce, około 2-3 z czego Kłomino ma zostać wyburzone za niedługi czas. Szkoda, ale kto by się polskimi stalkerami przejmował :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy nową ideę, może by tak ktoś z młodzieży porobił fotki lokacji - my składamy propozycje na forum gdzie można robić fotki - potem mozna niejeden fajny mod wysmażyć albo!!! albo własną wersję stalkera pod inna nazwą i w Polsce!

 

Bazy warte odwiedzenia: Legnica, Wrocław(już tylko budynki i dawny obóz pracy a po 1945 baza radfziecka na Klecinie), 

Kopalnia/sztolnia Bonit w Kowarach, Bogatynia i okolice, Templew - Uran,Trzemeszno Lubuskie, Brzeźnica.

 

A w Stołowych i Sowich Górach są resztki eksperymentalnych budowli do broni od V 4 - do V9 (wg. oficjalnie przyjętej specyfikacji i odnalezionej/udostępnionej dokumentacji).

 

Może byt tak jakis konkursik/quizik w temacie lokacji do moda i jak nazawc "naszego" Polskiego moda?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś koleżeńskie forum stalkera dało radę zorganizować tylko trzeba wszystko wcześniej zebrać datki kto może nawet 2zł przelewem wysłać 100 osób to 200 zł i dla 200 osób kiełbasa z grila będzie czy tam ogniska jak kto woli trzeba umieć kalkulować poinformować tutejsze władze wcześniej pozwolenie nic nie kosztuje trochę upiększyć czyli koksowniki ze starych beczek po oleju dla klimatu bar ze starych palet i już jest klimat a la stalker i to wszystko zmieści się w 300 zł od organizatorów alkohol i transport we własnym zakresie ale da się spiknąć w połowie drogi. Nie ma żeczy niemożliwych tylko trzeba chcieć a się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma chęci, sprzęt, pieniądze i ludzi to niech organizują takie wyjazdy. 

Ja osobiście na takich zlotach/imprezach się nie pojawiam. 

Raz że nie lubię ''tłoków'', a dwa.. Ja mam inną wizję post-apokaliptycznego świata. 

 

Wydaje mi się że niegdyś dużo mniej osób interesowało się tą tematyką, teraz na youtubie jest od groma filmików o stalkerze, falloucie. Na Facebooku zaś,  mnóstwo grup powstaje związanych z apokalipsą, ludzie ''lajkują'' wszelakie zdjęcia i się podniecają. Rozpowszechniają dalej.. i dalej w głąb internetu. 

Świat po zagładzie (chociażby nuklearnej) przestałby istnieć, przeżyliby nieliczni, walczyli o przetrwanie dzień w dzień, chociażby nie wiadomo jak bardzo się starali przeżyć i wygrać.. i tak zginą. Niema nadziei, niema niczego. Życie w samotności i bólu. 

Tu się niema z czego cieszyć, co lubić na facebooku i podziwiać amatorskie filmiki na youtube. Zbierać się grupy i pić na umór w opuszczonych miejscach bo jest ''klimat''

Ciężko to opisać.. jak ja widzę ten świat. Ale na pewno nie bieganie z kałasznikowem po ruinach miasta i zgrywanie wielkiego twardziela.  Nie jestem przeciwny takim zlotom, w każdym razie Nie zabronię. Ale fakt, że ludzie ... w pewien sposób niszczą to zainteresowanie. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokuj Agrael przecież to tylko zabawa, no ale kto co lubi :) , SmokeHead najpierw trzeba by było zrobić coś w stylu ankiety kto w ogóle by sie pisał na takie coś, potem ewentualnie kwestia funduszy, masz racje to jest do zrobienia każda firma paintballowa była by chętna zarobić na takich imprezach, pozostaje jeszcze odpowiednie miejsce do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, popieram Agraela w wizji "świętowania" w miejscach tzw. "klimatycznych".

Wojna to nie piknik, jak znam życie i w/w Agrael zaraz by sie pojawiło pełno fanatyków X muzy i tzw. (z rąsi" fotografów) nie każdy lubi oglądac siebie w internacie, tv czy czyichś prywatnych zbiorach.

Pomysł dotyczył tylko fotek, filmikow z lokacjami do moda nie do miejsca na imprzę "pijacko-rozpoznawczą".

Do młodych kolegów -  tych starszych po wojsku nie bawi bieganie w masce, strzelanie do siebie, pocenie się w op-1 czy op-2, ankieta będzie wyjściem chyba adekwatnym do pomysłu imprezy ale jedno tylko ale! nie zapominajcie, że to ma być opracowanie lokacji do moda/modów.

Bawcie się ile możecie, my na to za młodu zapracowaliśmy.

Z poszanowaniem dla "świata młodych" i ich inwencji twórczej.

 

 

p.s. Nie jestem w klubie "bukfejsa" czy naszej klasy ale czasem widzę "owoce" tychże i pokrewnych spolecznosci vide wiocha, chamskie czy demotivation.ru, więc się zastanowcie czasem nad udostępnianiem swoich lub nie swoich zdjęć.

 

;)

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, też nie jestem fanem (fotografów) bo z tymi zdjęciami różnie się może skończyć, ale jeśli chodzi o ten wypad w Zone to ja byłbym chętny, nie byłem w wojsku ,jestem młody i chcę się wyszaleć, a to byłaby niezła okazja, także ankieta była by dobrym pomysłem aby się specjalnie nie nastawiać na niewiadome.

Edytowane przez Allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich spotkań na tym forum było już 3? Żadne nie doszło do skutku, życzę wam abyście się dogadali i spotkali w realu, za przykładam tamtego forum bo jak widać jest to możliwe, potrzeba tylko kogoś wiarygodnego kto to rzeczywiście zorganizuje a nie każdy patrzy na każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidkusen powiem tak masz 100% racji odnośnie świata po wojnie nuklearnej i nie chce jej widzieć wole patrzeć na filmy czy gry o tym temacie lecz nic więcej nie jestem tzw: "komendantem imprezy" ja widze siebie jako organizatora czy koordynanta mam 20 lat więc w oczach starszych kolegów forumowiczów mam jeszcze "siano we łbie" ale powiem jedno bez pretensji i wyrzutów "zapomniał wół jak cielenciem był" ale ok masz troche racji nie ma się czym podniecać czy cieszyć że banda gnojków i ludzi widzących tylko monitor kręci bieganie po zdezelowanych budynkach i strzelających do siebie plastikowymi kulkami może nie byłem w prawdziwym wojsku możecie powiedzieć że to było coś żałośniejsze od kurzej piechoty :) ale mi też się by nie uśmiechało bieganie przez 3 godziny w op-1 z maską mp-3 (słonik). Tylko spotkanie się pogadanie o swoich ulubionych tematach może drobne atrakcje w klimatycznym miejscu wszystko w granicach. Jestem młody ale mam rozsądek a to ASG miało być dla młodych i "nie wyrzytych". Ankieta to dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm a może dwa tory:

1/ ankieta kto za wyjazdem, imprezą itd/itp

2/ dla staruchów w tym dla mnie to możliwość obejrzenia zdjęć z lokacji

 

i ad.pkt. 1 i 2 w formie zachęty może dziewczyny sie wypowiedzą bo sa na forum napewno ;)

 

Co do "siana we łbie" to nie był przytyk tylko stwierdzenie z rodzaju - młodość musi sie wyszumieć i ja jestem zatym, żebyście sie wyszumieli,

 

p.s. co do efektów końcowych "szumienia" to polecam kefir i witaminy na kaca.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja taki młody to nie jestem ale też nie stary jak narazie nie mógłbym się zająć organizacją bo praca i studia , Sesja w trakcie.

A co do efektów "szumienia" Tak na ból głowy i nudności kefir ale 30 min przed imprezą pół herbaty chmielowej i papryczki ostre z ziarnami i małe szanse na efekty uboczne "szumienia" . Przecie jestem studentem i wszystko do imprezy nie jest mi obce :) (ale z głową : Bez przesady nie chcę później ludzi po krzakach szukać albo karetki wzywać z przedawkowania "szumienia"). Przecie młode ciała nie dotarte, chociaż mogę się mylić :P.

A co do pań śmiało niech się w tym temacie wypowiadają jestem otwarty na sugestie i damską rękę na sprawę ;)

Dla starszych chętnie zapraszamy chodzi przecie o integrację a różnice pokoleń nie są przeszkodą mogą się bawić "intęsywnie", "umiarkowanie" albo "rozsądnie i z głową" jak "czasami" ja :P. Zdjęcia z Lokacji w panoramie ? Wzioł bym brata z zawodu fotograf i scenograf lepiej się zna i do moda lepsze zdjęcia jako promocja się mogą nadać fajne grafiki i animacje również robi tylko niech wróci do domu ze studiów to coś pokombinujemy. Otwieram Ankietę na Barze 100 radów w postforum rozrywka.

 

Edit: Ankieta zrobiona Click!

Edytowane przez SmokeHead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.