Jump to content

Praca 16 lat


Recommended Posts

Witam, czy jeśli mam jeszcze 15 lat ( dopiero w listopadzie 16) to czy mogę podjąć się jakiejś płatnej pracy? Nie ukrywam że chciałbym jakoś dorobić na sprzęt do Wiedźmina 3, a że mam wakacje i masę wolnego czasu to chciałbym jakoś ten czas przeznaczyć na zbliżenie się do tego celu, lecz czy mogę gdzieś się podjąć takiej pracy? Czy jako że nie mam jeszcze prawnie 16 lat nie wolno mi się podjąć jakiejś pracy zarobkowej?

Link to comment
Share on other sites

Ja pamiętam że jak miałem 16 lat i chciałem sobie zarobić to ze znajomym roznosiliśmy ulotki. Raz dostaliśmy pracę w pizzerii i chodziliśmy po klatkach schodowych, tam je zostawiając. Po dwóch tygodniach nas wyrzucili bo się zorientowali że dzień wcześniej wyrzuciliśmy je wszystkie do śmieci i poszliśmy na piwo. Heh.. ale parę grosza i tak wpadło.

Innym razem zatrudnił nas gość pod wawą, pakowaliśmy korę do worków, rozrabiali cement, trochę rąbania. Tyle że to praca na czarno była, gość na końcu nas trochę wycyckał ale.. 

 

Tak więc, nie znajdziesz porządnej pracy w wieku 16 lat, dobrze płatnej do tego. Aczkolwiek na pewno coś się znajdzie jak poszukasz. 

Może tu poszukaj: http://www.gumtree.pl/fp-oferty-pracy/warszawa/c8l3200008

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Kindery (dzieciaki przepraszam za nieco familiarny ton ;) ) to sobie radzą u mnie na sztadzie - mieści tym, że np. pomagaja rozładowywać toqwar na sezonowe stoiska warzywno - owocowe t.j. rano i wieczorem rozładowywuja i zaladowywują stoisko oraz dany towar, od 4h do 5 h dzienjie łącznie i reszta dnia wolna, sa młodzi więc nie pija i mozna na nich polegac bo maja motywację np. na wakacje, na cos z rtv itd/itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moje zdanie jeśli się liczy idź na zbiór owoców i warzyw jest akurat sezon a jak się pokręciesz możesz znaleźć pracę jako pomocnik fachowca klej rozmieszać , betoniare naładować , materiału donieść ja w ten sposób w wakację na sprzęt uzbierałem tylko jest jedna rzecz jak znajdziesz robotę i zaczniesz robić znajdź odrazu drugą oczywiście wszystkie na czarno jak cię wyduka idź do drugiej i stratny nie jesteś ja zresztą nie byłem :D

Link to comment
Share on other sites

Próbowałeś zbierać jagody? Tu nie trzeba licencji, ani umowy z kimkolwiek, ale rodzic musi o tym wiedzieć, że idziesz w las. Po tych jagodach będą grzyby, też niezły zarobek, ale trzeba mieć wiedzę, co się zbiera. W tych obu przypadkach, najlepiej mieszkać na wsi, lub mieć tam dziadków, by do lasu nie drałować kupę kilometrów. To też jakaś opcja, nie? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.