Skocz do zawartości

STALKERSOUP


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze grałem w Solyanke autorstwa Arhary, jaka jest to wszyscy wiemy. Nie jeden gracz ją ukończył, trzeba być wytrwałym, po prostu.

Co do STALKERSOUP, wydaje mi się że jest bardziej stabilny niż poprzednie wersje. Naoglądałem się sporo filmików na youtube gdzie ludzie przechodzą tego moda, a skoro przechodzą, dodatkowo nagrywając to mod musi być w miarę stabilny.

Oto jeden z wielu przykładów:

https://www.youtube.com/watch?v=2v0oOSBM3Ok

Obejrzałem z 15 filmików tego zagrajmera, pomimo że wszystko jest po angielsku to mnie wciągnęło.

 

Jeżeli tłumacze będą chcieli spolszczyć tego moda, to tak jak Smox napisał, będą mogli wykorzystać tłumaczenie Trurla3. A to im trochę ułatwi prace.

Aż tak dużo nowych zadań, dialogów chyba nie pojawia się w SOUP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STALKERSOUP jest obecnie bardzo stabilny, można powiedzieć że jedyny crash jest przy przejściu z x16 do jantaru, podobno tak mają wszyscy ale wystarczy wczytać autosave i dalej gra śmiga bez problemów, Jednynie gra się lubi czasem zamknąć przy autosave po zrobieniu questa ale to powiedzmy 5% przypadków a doszedłem już do spotkania z Duchem więc jest to naprawdę imponujące. Moja wersja gry to 109972, mi działa lepiej niż 109973. Co do czekania na ostateczną wersję to życze powodzenia zwłaszcza że trwają prace nad przerobieniem silnika na 64 bity co samo z siebie może potrwać miesiące. Poza tym oprócz Soljanki, AMK, DMX, ZEP i Collectora będzie tam w przyszłości dodana Lost Alpha więc tak za rok czy dwa może zagracie

Edytowane przez Dominik_Hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smox ja mam w T-mobile można owszem taki pakiet wrzucić ale trzeba mieć starter z modemem za 99 zł a mam abonament co mi się nie opłaca czekam aż z mojego bidnego stypendium uzbieram 1000zł i założe internet stacjonarny na rok od razu z góry za cały rok zapłacę i dziękuje do widzenia.

 

W ogóle to na SOUPA jestem napalony tylko ten limit jeszcze bym do tego Alphe sobie zagrał (bo nie grałem :( ). Dużo by tego było w co bym chciał zagrać tylko ten limit.

@Dominik_Hunter myślę że warto poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wędrowiec

 

Jedině rozbalit,upravit a sbalit z tohoto:

 

Installation is the same except now the db set will be:

Gamedata.db0 thru .db7 ---- Levels, .db7 also contains: ai, anims, shaders, .xr files and game.graph

Gamedata.db8 thru .db9 --- Meshes

Gamedata.dba thru .dbc ---- Sounds

Gamedata.dbd thru .dbf -----Textures: Characters, fonts, misc.

Gamedata.dbg thru .dbh ---- Textures:  Arsenal

Gamedata.dbi thru .dbj ------ Textures: Sky

Gamedata.dbk thru .dbm --- Textures: Environment

Gamedata.dbn ----------------- Update file: Scripts, config, spawns

Gamedata.dbn1 --------------- Patch file: Latest mini-patch files

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gamedata.db0 przez. db7 - Poziomy,. db7 również zawiera: ai, anims, shaders,. akta xr i game.graph Gamedata.db8 przez. db9 -- Meshes Gamedata.dba przez. dbc  - Sounds Gamedata.dbd przez. dbf -  Tekstury: Charaktery, czcionki, misc. 

Gamedata.dbg przez. dbh  - Tekstury: Arsenal Gamedata.dbi przez. dbj - Tekstury: Sky Gamedata.dbk przez. dbm - - - Tekstury: Środowisko Gamedata.dbn  - plik aktualizujący: scenariusz, konfiguracja,  Gamedata.dbn- Łata plik: Najnowsze akta mini-łata 

 mniej więcej wygląda to tak,  w gamedata dbn folder config a w nim folder ui

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Může někdo napsat čím se rozbalují archívy STALKER Shadow of Chernobyl.7z 001 až 011?

Mám 64 bit 7-zip 9.20 a po požadavku na rozbalení mně neustále vyskakuje že v archívu je chyba.

Pro jistotu jsem to stáhl ještě jednou a pořát stejný problém.

Ostatní archívy mini-patch a options jdou rozbalit normálně.

Edytowane przez Hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hobby, nie jest jedno z tych archiwów uszkodzone czy coś?

Ewentualnie mógłbyś je wypakować WinRARem ewentualnie WinZipem, albo nowszą alfą 7-Zipa. (9.34)

Czasami może się tak zdarzyć, że pod jednym programem działa a innym nie.

Jak żaden nie zadziała to ściągnij wszystko jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unpacker jest dla specjalnie przygotowanych plików .db*, generalnie archiwów Stalkersoup i są w tych paczkach, które chcesz wypakować. Raczej nie radziłbym go używać, bo wypakowanie wszystkich archiwów .db* może nieźle zapchać dysk, generalnie jakieś 20GB, ale jeśli będziesz kiedyś musiał wejrzeć w zawartość tych archiwów, to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo to vím.Jde to udělat tak že unpacker Stalkersoup dáš do složky jen s jedním souborem (zkoušel jsem minipatch gamedata dbn1) a rozbalí se jen jeden,ostatní přeskočí.Jde o to čím ho opět sbalit.

Chci upravit optiky na mých oblíbených zbraních,a stačí rozbalit jen archívy s texturami vpn a configweapons

Edytowane przez Hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unpacker mám funkční přímo ze stalkersoup.Nemám packer.Chtěl bych to znovu sbalit. Tady je unpacker v Tools:

ps.Nevím přesně jak se vkládá odkaz do code,prosím admina ať to opraví jestli to bude špatně.

 

https://onedrive.live.com/?cid=8DC51A0073FAF85F&id=8DC51A0073FAF85F!47557&authkey=!AJWaGwb4jMHq_IY
Edytowane przez Hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem @Wędrowiec, czy zdajesz sobie sprawę o co pytasz. To przecież jest Solianka, Trurl3 robił do niej spolszczenie ponad rok. Pewnie wiele z jego tłumaczenia będzie pasowało, ale i tak to sporo roboty. Dla kogoś nie mającego wprawy samo porównanie i ewentualne zmiany, to olbrzymia praca, a są przecież nowe teksty, które trzeba przetłumaczyć i wstawić do starych plików. Gdyby był po rosyjsku, to pewnie byśmy się podjęli tłumaczenia, ale z angielskiego nie damy rady. Jest jednak na forum sporo młodych ludzi znających angielski, więc tu jest dla nich pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you are properly installed then it should show the latest patch: GSC[1.0006] STALKERSOUP Managed MegaMOD Version: 1 Release: BETA Revision: 9.9.6.0

 

Jednak dobrze pamietałem.

Jeśli odpowiednio jest zainstalowany wtedy to powinno pokazywać ostatnią łatę: GSC [1.0006] STALKERSOUP Managed MegaMOD Version: 1 Release: beta Korekta: 9.9.6. 0 

Edytowane przez anatol
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram w tę wersję wiadomo tej z moddb i gdy znajduję schowek na początku Collectora to mam taki crash

stack trace:Scheduler tried to update object esc_novice_attacker2 FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ... shadow of chernobylgamedatascriptsxr_kamp.script:212: attempt to call method 'decreasePops' (a nil value) stack trace:Scheduler tried to update object esc_novice_attacker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sposób Instalacji od Koma jest prawidłowy, zapomniał on jednak dodać że trzeba jeszcze na koniec wejść

BETA BIN Folder: STALKERSOUP_BIN_BETA

Download: BETA_SS_BIN_109927.7z and unzip. 

Wszystkie pliki wrzucamy do katalogu z grą i dopiero teraz gra daje się uruchomić na polskiej podstawce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.