Skocz do zawartości

Jakiego moda polecacie?


vitamin1

Rekomendowane odpowiedzi

Po dużym rozczarowaniu modem Tajne Ścieżki 2 (który moim zdaniem powinien mieć tytuł: "Chłopiec na posyłki 2") nawet nie ruszam Fotografa (ta sama ekipa go zrobiła). Do AlternativA 1.2.1 nie ma jeszcze spolszczenia więc sobie nie pogram. A za mega mody z gatunku "Narodnaya Solyanka" się nie zabieram, bo to ponad moje siły niestety.

 

Ale z tego co zdążyłem zobaczyć to modów do ShoC jest dość sporo. Pytanie tylko - co wybrać? Może ktoś z Was polecić coś godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zobaczę z ciekawości co to za mod, ale z tego co się orientuję to jest raczej dość stary już. Coś nowszego może? Ogólnie zależy mi na tym, żeby mod był dopracowany od strony technicznej, ładnie się prezentował i miał jakieś nowe, ciekawe dodatki w porównaniu do standardowej gry (np. bronie, lokacje, nowe zadania czy całkiem nową fabułę).

 

EDIT:

Ten mod "Byt człowieka..." - na stronie jest zaznaczone, że to wersja Open Beta. Czy może to już nieaktualne?

Edytowane przez vitamin1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZŁOWIECZY LOS KROK W NIEZNANE : Deja Vu

Open beta to chodzi spolszczenie, bo trochę literówek itp jest. ;) za jakiś czas pewnie wyjdzie jakiś patchyk ale możesz śmiało grać.

Jak możesz grać na full ustawieniach to wygląda bardzo fajnie, nowe bronie, lokacje i questy, nowa fabuła wszystko co chcesz. Polecam. To taka fajniejsza bardziej dopracowana Soljanka.

Od razu mówię, że naszukasz się schowków w takich miejscach,że hej :D

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś w stylu Soljanki to trochę mam obawy czy podołam takiemu wyzwaniu. Nie jestem zwolennikiem takich mega modów, które dodają całą masę przeróżnych cudów, że ciężko się w tym "bigosie" połapać.

 

A tak przy okazji mam pytanie o moda o nazwie rosyjskiej "Spectrum Project: Путь во мгле". Na stronie stalkermod.ru ma on ocenę praktycznie 5/5 - czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

 

 

http://stalkermod.ru/MODYI-Zov-Pripyati/spectrum-project-put-vo-mgle-stalker.html

 

 

Czy jest on może dostępny także u nas?

 

 

 

ps.

A tutaj filmik z Youtuba w którym ten mod jest na drugim miejscu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rQZd8RrK2wY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś w stylu Soljanki to trochę mam obawy czy podołam takiemu wyzwaniu. Nie jestem zwolennikiem takich mega modów, które dodają całą masę przeróżnych cudów, że ciężko się w tym "bigosie" połapać.

 

 

W razie problemów w rozgrywce zawsze możesz zerknąć tu - http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?board=28.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zauważyłem, że ten mod "Spectrum Project" to jest do CoP a nie do SoC. Czyli póki co muszę go sobie odpuścić bo nie posiadam jeszcze pozostałych gier:(

 

Co do "Deja vu"  - dzięki za linka do poradnika. Poczytam go sobie trochę, to może się przekonam do tego moda.

 

 

Ale oczywiście dalej chętnie poznam Wasze rekomendacje odnośnie modów do SoC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitamin1 - TŚ2 i Fotograf to mody jakby z dwóch różnych światów.

Możesz spokojnie brać się za Fotografa. Nie znajdziesz żadnego porównania z TŚ. Ale ostrzegam, mod trudny, z wieloma nowościami. Ale też na SU masz do niego przewodnik i opisy postępowania z przekształcaniem artów i szukaniem pól anomalnych. Jak nie idziesz na łatwiznę, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak do końca masz rację. Czytałem trochę poradnik do Fotografa i jakoś mnie nie przekonał. Podobnie jak w TŚ2 - cały czas tylko bieganie "od Cygana do pogana" albo szukanie igły w stogu siana. A walki jak na lekarstwo. A jak już jest to głównie odnosi się do likwidacji całych hord mutantów. Czyli generalnie wszystko czego nie lubię.

 

Ale fajnie, że napisałeś w tym wątku bo właśnie przed chwilą przeczytałem sobie Twoją recenzję z "Deja vu" na SU. I piszesz tam praktycznie w samych pozytywach o tym modzie. A jak byś porównał go do "Fotografa" - który jest według Ciebie lepszy i czym się różnią od siebie?

Edytowane przez vitamin1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót Szramy...jedyny z tych większych modów, który znudził mnie i odrzucił gdzieś tak w połowie. Jak dla mnie za mało w nim było takiego stalkerskiego szwendania, a questy i rozwiązania kojarzyły mi się z takimi liniowymi normalnymi szuterami. Co do Fotografa i Deja Vu oba są bardzo dobre, długie ;) z masą questów. Deja Vu jest takim bardziej klasycznym modem, Fmotograf dodaje parę nowych fajnych pomysłów. Fabularnie i questowo oba bardzo fajne. W obu się nachodzisz po lokacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitamin1

Deja vu - jak sama nazwa mówi " To już kiedyś było" - oparte jest na nawiązaniach do innych, już istniejących modów. Jednak ma swój własny nowy scenariusz i logikę.

Fotograf zaś, przy nowej, nigdy nie spotykanej fabule, wykorzystuje tylko znane lokacje ( choć ma i swoje ).

 

Nie oczekuj jednak, że któryś z nich będzie nieustającą strzelanką. Żaden z modów które pojawiły się w ostatnim okresie, nie spełnia Twoich oczekiwań.

Jeśli chcesz grać na zasadzie strzelaj i do przodu, musisz zmienić rodzaj gry na zwykłą strzelankę. 

 

W stalkerze, oprócz strzelania trzeba też myśleć, czasem nawet unikać walki i zwyciężać przeciwników inteligencją.

A to że za informację, sprzęt czy inne rzeczy, GG musi wykonywać zadania na rzecz innych, to samo życie. Nic za darmo. A szczególnie tam w Zonie, gdzie trwa walka o przeżycie i bogactwo, nie znajdziesz altruistów. Nawet pozytywni NPCe-bohaterowie mają swoje potrzeby lub brak możliwości realizacji prośby bez wspomożenia.

 

Wybór należy do Ciebie. Decyduj - wymagające myślenia mody stalkerowskie, czy bezmyślne strzelanki.

Możesz też inaczej stawiać pytania. Nie pytać jakie mody polecamy, bo ich oceny są zawsze subiektywne, ale pytać konkretnie, czy w tym modzie jest tylko strzelanina, czy może trzeba ruszyć szarymi komórkami.

 

I nie oceniaj modów wcześniej, niż w nie nie zagrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie wszystkim za odzew. Przyznaję, że moje pytanie było faktycznie źle postawione i niesprecyzowane. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło;) Teraz przynajmniej wiem, że najwyższa pora zakupić dwie pozostałe gry z serii i instalować Arsenal Overhaul mod dla CS'a a później Shocker Weapon Mod dla CoP. Szkoda tylko, że nie ma takich modów dla SoC:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.