Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Rubinowakrew Mała porada. Krugłow lubi wyczyniać kawały. Albo nie ma dialogu, albo wdaje się w walki i ginie. Jeśli zdążył podnieść rgg7, trzeba powtórzyć grę, bo przy drugim ataku najmów sam się zabije strzelając w płot. Aby takich problemów z nim nie było, przed przystąpieniem do dialogu o wyruszeniu do Jantaru, trzeba samemu się najpierw "przespacerować" przez budowę i teren aż do tunelu ze spalaczami i wyczyścić do zera wszystko co się rusza. Wtedy pójdzie płynnie do tunelu, dialog i przejście za tunel kawałek na drogę i kolejny dialog. Na Jantar idziemy sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kondotier napisał:

@Rubinowakrew Mała porada. Krugłow lubi wyczyniać kawały. Albo nie ma dialogu. przed przystąpieniem do dialogu o wyruszeniu do Jantaru, trzeba samemu się najpierw "przespacerować" przez budowę i teren aż do tunelu ze spalaczami i wyczyścić do zera wszystko co się rusza. Wtedy pójdzie płynnie do tunelu, dialog i przejście za tunel kawałek na drogę i kolejny dialog. Na Jantar idziemy sami.

No i właśnie tak zrobiłem (miałem multum powtórek przez błąd z save). 
Za to nasz dowcipniś stanął przed tunelem, ostrzega mnie ... i stoi jak stał.  Ba nawet tchnął go palec boży i wrócił do centrum Dziczy. Co się stanie strasznego jak zaraz sam mu palnę w łeb ? (Opuszczenie mapy też skutkuje niepowodzeniem misji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rubinowakrew Przed tunelem on nam mówi ( to jest chyba tylko info głosowe ) abyśmy sprawdzili tunel ze spalaczami. Stoi i czeka, aż to zrobimy. Jak przejdziemy za spalacze aż do miejsca gdzie kończą się boczne mury tunelu, wtedy ruszy i trzeba patrzeć na minimapę śledzącjego postępowanie. Można też tak stanąć, aby widzieć go w tunelu. Ale jest taka zasada w grach i modach, aby enpeca mającego przejść przez jakiś niebezpieczny teren prowadzić tylko z widocznością na samym brzegu minimapy. Przy obserwacji wzrokowej z bliskiej odległości, w większości wypadków giną.

Przejść przez tunel trzeba szybko, bo na dziczy coś się może zespawnować i on poleci to likwidować, tak jak wystąpiło to u Ciebie.

Lepiej, gdy go przeprowadzimy, bo za to jest dobra nagroda. Ale jak zginie lub nie pójdzie, to jego zadania na Jantarze przejmuje inny naukowiec. Ale już bez nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja takie cyrki miałem. Na steamie ludzie też opisują problem z zapisami. Jak widać mody do stalkera są masakrycznie niestabilne, nawet te niby "sprawdzone". Ja sobie darowałem, bo zbyt wiele dobrych gier jest do ogrania by się męczyć z zapisami, a granie w podstawkę od nowa mija się z celem. Fajna gra ale niesmak pozostał. Może kiedyś jeszcze ogram całą serię ale póki co się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosqit  Nie porównuj Twojego problemu z zepsutymi zapisami, do fanaberii Krugłowa. Jak widzisz, niedokładne wysłuchanie ( przeczytanie ) dialogu Krugłowa, skutkuje problemem. Jak się jego zalecenie wykona poprawnie, to nic nie s toi na przeszkodzie, a jeszcze dostajemy wartościową nagrodę. Ta nagroda wg. mnie, jest za myślenie i czytanie ze zrozumieniem.

To co mogę Ci na ten moment zaproponować, to zagranie od wczytania zapisu jeszcze na stadionie w Prypeci. Na CEA pojawisz się z innym spawnem i to może rozwiązać problem. Zmień też trasę dojścia do teleportu w sarkofag.

A co dotyczy zagrania podstawek. Większość modów bazuje na tym, że grający w nie zna podstawki, lokacje z nich, a przede wszystkim fabułę i do tego się odwołują.

Nie przeczę, że na tych podstawkach pobranych ze Steama czy GoGa mogą występować problemy których na wersjach pudełkowych nie było. Ktoś podał Ci już naprowadzenie na te wersje od @Koma ( @Pirunvirsi ) , nie robiące takich problemów. Pobierz je sobie i graj spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Po rozmowie ze świadomością Z wywala do pulpitu .

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'ac'
 

stack trace:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo siedziałem nad tematem i niestety nic nie wymyśliłem.
Rozmowa ze Świadomością Z jest ok.
Problem zaczyna się przy próbie przejścia na nową lokację czyli powierzchnię Elektrowni.
Najczęściej otrzymujemy komunikat:
[error][      87]    : Parametr jest niepoprawny.
Wyczytałem, że wersje steam i gog nie są polecane do AA 2.

Taki opis:P: Jakiej wersji gry wymaga ten mod?
O: 1.0006. Działa na wersjach innych niż Steam lub Steam, w języku angielskim lub polskim . Czytaj dalej, jeśli masz problemy ze Steam lub innymi wersjami językowymi. 

Oraz

P: Gra zawiesza się podczas korzystania z wersji Steam.
O: Występuje problem z kompatybilnością SweetFX i nakładki Steam. Spróbuj wyłączyć nakładkę Steam w jej opcjach:

  1. Kliknij Steam i kliknij przycisk „Ustawienia”. Kliknij zakładkę „Ustawienia w grze”.
  2. Odznacz pole obok „Włącz społeczność Steam w grze” i kliknij OK.
  3. Wyłącz nakładkę Steam w określonych grach, klikając prawym przyciskiem myszy tytuł gry, kliknij „Właściwości” i odznacz „Włącz społeczność Steam w grze” w zakładce „Ogólne”.

Alternatywnie wyłącz SweetFX, usuwając (lub zmieniając nazwę) bin\d3d9.dll w katalogu gry po instalacji moda.

Źródło:

https://www.moddb.com/mods/autumn-aurora-compilation-mod/features/autumn-aurora-2-faq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.