Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czytałem trochę po necie ale nie udało mi się znaleźć skutecznego rozwiązania problemu, który prawdopodobnie nie raz już się tu pojawiał.

Zainstalowałem wersję SoC GOG 1.0006, uruchomiłem, rozpocząłem nową grę i chwilę się pokręciłem, żeby na pewno wszystko działało.

Potem zainstalowałem Autumn Aurora 2.1 bez ENB i na Static Lighting i niestety crashuje się przy uruchamianiu. 

Jestem na Windowsie 10, próbowałem zgodności z Vista i Win7, próbowałem uruchamiania z prawami administratora, próbowałem uruchamiania przez setting.exe, zaktualizowałem sterowniki (niestety AMD Radeon, ponoć Nvidia sprawia mniej kłopotów), wklejałem te pliki, które @OldMan wrzucił w temacie @Mixons i powoli kończą mi się pomysły co jeszcze mogę zrobić. (Na ściąganie nie GOGowej wersji nie mam już dziś siły, ale to jeszcze do spróbowania)

Logu z crasha nie jestem niestety w stanie wrzucić z dość durnego powodu - mianowicie jak się uruchamia gra to pokazuje się takie prostokątne okienko i ono zasłania mi okno z bug reportem i nie mogę się do niego dostać... ;_;

Jakieś pomysły czego jeszcze spróbować?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, neatre napisał:

ono zasłania mi okno z bug reportem i nie mogę się do niego dostać..

Po wylocie od razu otwórz notatnik i użyj magii CTRL+V, albo skorzystaj ze sposobu z podlinkowanego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jeszcze usunięcia d3d9.dll ale też nie pomogło. 

Poniższe to ctrl + V zaraz po wsypaniu gry, czy o to chodziło?

Expression    : The function called is not supported at this time
Function      : CHW::CreateDevice
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\HW.cpp
Line          : 330
Description   : R

A instalować na dynamicznym próbowałem i samo to nie pomogło, ale nie próbowałem na nim wszystkich wymienionych sposobów. Spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj czy masz wszystkie biblioteki VC++. Piszesz, że aktualizowałeś sterowniki - spróbuj dla odmiany wrócić do starszych. Za każdym razem gdy coś zmieniasz, usuwaj na wszelki wypadek user.ltx, mod sobie zrobi nowy. Nie wiem jak miałoby to pomóc, ale mnie wcześniej przy kilku modach pomogło, więc możesz w ww. user.ltx znaleźć linijkę rs_fullscreen i on zmienić na off. Kto wie, może się obudzi jeśli wymusisz działanie w oknie.

Ten błąd nie ma chyba jednego konkretnego powodu ani rozwiązania; ile konfiguracji, tyle lekarstw. Prócz tego co napisałem wyżej więcej nie podpowiem - może ktoś mądrzejszy pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Stalker. Tego nie ogarniesz... :D

Lepiej tego nie da się podsumować. Każdy obeznany ze S.T.A.L.K.E.R. em i modami wie, że w każdej chwili może wystąpić jakiś bug, o którym nikt nie śłyszał i czasami naprawa jego jest jeszcze dziwniejsza niż sam błąd.

Taki urok X-Ray, że u jednego może działać wszystko super, a inny będzie miał problem z każdym jednym modem, nawet jeśli konfiguracje PC są bardzo podobne.

Jeśli ktoś zamierza grać w serię lub mody i boi się wylotów albo bugów albo jest nerwowy to może niech lepiej od razu poszuka innej gry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 23:56, FeRu napisał:

Jeśli ktoś zamierza grać w serię lub mody i boi się wylotów albo bugów albo jest nerwowy to może niech lepiej od razu poszuka innej gry :D

Trochę się nie zgadzam, to takie straszenie na wyrost; 90% wylotów jakie spotykałem naprawiłem albo sam, albo z pomocą wyszukiwarki. Te 10% to właśnie takie przypadkowe problemy. To nie jest frustrujące, tylko wymaga ruszenia głową, (bo czasem uda się naprawić, chociażby z pomocą kogoś kto dobrze doradzi), tak jak i granie w tę grę ;)

W dniu 21.05.2019 o 23:55, neatre napisał:

Czy mogę Cię jakoś zaplusować za jakże szybką i skuteczną pomoc? Potrzebuję instrukcji :P

Podziękowałeś i wystarczy :)

Na przyszłość: powinieneś mieć w prawym dolnym rogu czyjegoś posta białe serduszko na szarym tle. Po najechaniu możesz dać "lajka", plus albo minus. Nie wiem czy jest jakaś ilość postów od której taka możliwość zostaje odblokowana, czy masz to od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z sejwami, co bym nie zapisał to po dedzie/wylocie ostatnie sejwy nie działają. Bez znaczenia quick, auto czy manualny save, nie wczytam i chuj. Log:

Spoiler

 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : M_UPDATE==u_id
[error]Function      : CALifeObjectRegistry::get_object
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\alife_object_registry.cpp
[error]Line          : 119
[error]Description   : Invalid packet ID (!= M_UPDATE)
 

Wiecie co może pomóc? Wróciłem do moda po 6 miesiącach i kontynuowałem grę od ostatniego sejwa z Rostoku, dopiąłem sprawy i chciałem iść na wysypisko, wtedy mnie wyrzuciło. Auto na wysypisko popsuty, quicksave też. Potem wczytałem z wejścia na Rostok, który działał, ale potem stało się to samo, tylko tym razem dostałem kulkę od powinnościowca, tym razem nie chciał się wczytać manualny save, które zacząłem robić, bo myślałem ze quicksav'y sa zjebane. I tak se utknąłem, zdarzyło się Wam coś takiego? Skasować sejwy i od nowa? Czy można coś poratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babilonisz

Mogę ci poradzić tylko robić większą liczbę zapisów i częściej robić zapisy, jak ci poleci któryś zapis będziesz miał do czego wracać. No a te popsute kasuj.

@edit. 

Wylot znalazłem na rus stronach.

Cytat

Симптомы: не загружаются сейвы, игра вылетает при открытии сохранок.

Лечение: удалить несколько последних сейвов (можете пробовать поштучно).

Причина: взяли слишком много доп заданий, их может быть и не много, просто они начали конфликтовать.

Leczenie takie jak poradziłem czyli kasowanie zepsutych zapisów.

Wg opisu wylot spowodowany braniem zbyt dużej ilości zadań, chyba chodzi o te cykliczne? Bo w tym modzie o ile pamiętam jest tylko fabuła z cienia to w sumie zadań w pda raczej za dużo normalnie nie ma. ;)

Chyba, że faktycznie nabrałeś sporo dodatkowych? 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę przyznać że mod jest naprawdę świetny.

Wstyd mówić ale dopiero pierwszy raz go przechodzę. Fabułę Cienia przeszedłem już wiele razy i jakoś mało mi się chciało grać w to od nowa w ulepszonej grafice i dopiero teraz wiem jak bardzo się myliłem. Mod jest świetny, atmosfera miażdży system. Ten który wpadł na te dźwięki grzmotów propsuje bo mimo że już gram z 5 godzin to wciąż można obs*ać zbroje jak znikąd w nocy walnie na cały regulator. Strasznie mi się podoba theme, kolory są mroczne i wyblakłe ale też nie są brzydkie i nie nudzą. Wszystko jest idealnie stonowane i wciąż się nie mogę nadziwić że dopiero teraz go ogrywam. Jedyny minusik to brak emisji ale czytałem o tym że bugowały sejwy więc jest git. Wielkie dzię ki autorom, teraz już na pewno wiem że jak przejdę AA do Cienia to zabiore się za TŚ2 które widziałem, że też połączyliście <3 Dzięki bardzo! 

 

Spoiler

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2019.10.14 - 11.50.40.56.png

 

Edytowane przez DuzySiuraq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tak chwaliłem, tak się cieszyłem...

Ale jak zwykle coś musiało się zepsuć. A zepsuły się zapisy po czerwonym lesie. Każdy zapis oprócz tego który tworzy się na początku mapy jest rozwalony i wywala do pulpitu bez błędu na końcu ładowania. Czytałem na reddicie że ktoś miał podobny problem, że to ponoć była wina dużej ilości questów w PDA i 2.1 powinna to naprawiać. Powinna. Otóż gościu na reddicie tak jak ja miał tylko i wyłącznie zadania fabularne. I ja i on (prawdopodobnie) nigdy tego błędu nie rozwiązaliśmy bo nigdzie nie ma na to odpowiedzi. Tamten uparty wyuczył sobie każdego monoliciarza na pamięć i grał na autozapisach z początku mapy, te nie wywalały błędu. Ja tyle siły i chęci nie mam, więc porzuciłem moda  a szkoda. Piszę to już po generalnym sformatowaniu komputera więc nie ostały się nawet logi. Co mogę powiedzieć, nie żałuję tych wspaniałych 20 (tyle pokazuje mój licznik na steam) godzin z tym modem. Wiem jakie jest zakończenie i wiem że zostało mi może z półtorej godziny liniowej rozgrywki ale czuję ogromny niedosyt i przykrość. Nie życzę tego błędu nikomu. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, tom3kb napisał:

@Monolitian jak więcej zapisów?

To co ograniczona liczba jest? Nie załapałem.

Zawsze możesz sobie zapisy przenieść gdzieś indziej i trzaskać następne.

Chodzi o to że aktualnie mogę wykonać jeden szybki zapis. W np CoC możesz sobie wybrać ile chcesz szybkich zapisów, czy 1, 5, 10 itp. 

I rozchodzi sie o to czy da się to jakoś zmienić, żeby zamiast 1, bylo 5-10.

 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki zapis w zmodowanym Cieniu to proszenie się o kłopoty. Już nawet podczas instalacji moda w instalatorze mówią, by nie używać szybkich zapisów bo mogą spowodować korupcję zapisów i zmusić gracza do rozpoczynania od zera.
Polecam raczej używać twardych zapisów. Tak długo się ich raczej nie robi. :P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian 

To aby w modach nie robić szybkich zapisów bo powodują uszkodzenia innych, nawet jeśli autor moda o tym nie pisze, to jest prawda i stosuj się do tego.

Ale nasz kolega @scigacz1975 znalazł na to sposób, który był na forum już wielokrotnie wałkowany. Są to szybkie zapisy robione z klawiatury, ale zapisywane przez grę, tak jakby były to zapisy robione z konsoli. Możesz ich zrobić tyle, ile masz na klawiaturze klawiszy do których nie masz nic przypisane.

Tyle tylko, że robienie ich więcej niż trzy, nie ma najmniejszego sensu. A, że są to zapisy samo nadpisujące się, możesz grać na nich bez końca. Tylko pamiętaj, że żaden szybki zapis nie jest w stanie dać ci tego, co twardy zapis, lub zrobiony z konsoli. Nie pozostanie na stałe w katalogu zapisów i gdy zajdzie potrzeba powtórzenia gry ( oby nie było czegoś takiego ) nie będziesz miał się do czego wrócić.

Znajdź sobie temat, gdzie te szybkie zapisy są omówione - nie widzę potrzeby powtarzać tego tutaj - zastosuj, skorzystaj i miej frajdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.