Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@mefistofeles2121 Gratuluję ukończenia moda :) 
Tak.. Autumn Aurora ma swój klimat.

A może odśwież sobie teraz Czyste Niebo ? Polecam mod Yoctosfera. Oprawa graficzna uległa zmianie + pojawiły się proste zadania. 

Ewentualnie jakiś niedługi mod z ciekawą fabułą do Zewu Prypeci (np. W Potrzasku ) Jeżeli lubisz eksplorować laboratoria i trochę sobie postrzelać, to powinien ci się spodobać. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szulerH Na samym początku instalacji, po tym ekranie w instalatorze gdzie zaznaczasz, że masz grę w wersji 1.0006, że będziesz starał się wykonywać na bieżąco wszystkie zadania, żeby nie było ich zbyt dużo na liście w PDA bo to może powodować wyloty, to na kolejnej stronie gdzie dobierasz opcje moda jest do wyboru czy mod ma być po polsku czy po angielsku, zapewne to przeoczyłeś i zainstalowałeś z domyślnie wybraną opcją czyli z językiem angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, mam problem. Gram, z modem autumn aurora 2.1 i było względnie ok (okazjonalny crash), do momentu wejścia na teren elektrowni. Nagle nowe zapisy się nie ładują i wywalają do pulpitu bez komunikatu. Plik z logiem jest pusty. Próbowałem grać na działającym zapisie i nie zginąć, udało mi się dostać już na kolejny poziom który prowadzi do wnętrza elektrowni, ale przy ładowaniu poziomu znów gra wywala do pulpitu. Ktoś ma jakiś pomysł? Jestem załamany, gra mnie mega wciągnęła a tu taki kwiatek 😕 . Gram na wersji steam.

Edytowane przez Mosqit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosqit a na początek sprawdziłeś podstawy czyli zmniejszenie ustawień grafiki np z wysokie na średnie, niskie i dopiero wchodzenie na lokację. Do tego zmiana oświetlenia i rozdzielczości też w dół. Może komp nie wyrabia na tej mapie.

 

Pamiętam, że niektórzy mieli na tej lokacji błędy graficzne to jedną z metod było usunięcie pliku: l12_stancia z gamedata\levels. Wtedy grało się na tej mapie na oryginalnych teksturach to też by zmniejszyło wymagania. Także jak chcesz to możesz na próbę wyciąć sobie ten plik i gdzieś przenieść i wtedy odpalić moda i spróbować wejść i sprawdzić czy przejdziesz. To już końcówka gry więc jak na jednej mapie byłoby trochę brzydziej ;) to też byś dał jakoś radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosqit Może będzie to dla Ciebie chwilowo trudne do zrozumienia, ale zapamiętaj na przyszłość. W katalogu z zapisami nie może być więcej niż 15 - 20 zapisów. Mody mają to do siebie, że biorą do RAMu nie tylko zawartość ostatniego zapisu + aktualną grę, ale wczytują wszystkie zapisy i dochodzi do jego zapchania. Dlatego co jakiś czas gry - te jest zależne od objętości tego co mod wczytuje - dobrze jest grę zapisać, wyjść do pulpitu i zapisy oprócz ostatniego przenieść do jakiegoś katalogu poza modem. To na wypadek, jakbyś w zapisach musiał wrócić. 

Przy tych zapisach jakie masz, porównaj sobie ile ważył pierwszy zapis, a ile waży ostatni, ten który niesie w sobie całą grę i każdy przedmiot jaki zostawiłeś w schowku na każdej lokacji. Jeśli mod nie ma wmontowanego czyściciela, to każdy trup, każda luzem leżąca broń obciążą go dodatkowo.

Tak jak napisał @boberm , ilość pamięci jaką ma Twój komputer nie gra tu roli. Decyduje silnik moda.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm@kondotier Zrobiłem jak zalecaliście, miałem dużo zapisów i zostawiłem tylko kilka. Niestety niczego to nie zmieniło, nadal gra się crashuje do pulpitu przy próbie wczytania gry, więc to chyba nie tego wina. Niepojęte jest dla mnie to, że jeden zapis działa ok, a przejdę 100 metrów zapiszę grę i przy próbie wczytania tego save-a jest crash. Gdyby takie coś się stało na początku gry to jeszcze spoko, mógłbym sobie odpalić od nowa, ale spędziłem w tej grze ponad 40h i takie cyrki na końcu. Co to z tym robić, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Edytowane przez Mosqit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MosqitSiemka. Powiem Ci - co ja bym zrobił u siebie. Schowaj tego działającego save'a poza katalog gry. Może i jakieś inne też. Wszystko wywal, całą grę. Odinstaluj/Zainstaluj od nowa. Przenieś save'a. Co się będzie działo potem przy i po wczytaniu zapisu da jakiś hint. Nic nie tracisz, bo i tak sraczka  nie za bardzo idzie grać dalej.

PS. Lepiej jak wiesz, że zapis ma dwie części. Nazwa ta sama ale inne typy plików. Wiesz, ja nie wiem ile wiesz. Jakby co pisz co dalej. Ja to raczej wieczorową porą, także tego.

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondotier napisał:

@Mosqit Daj mi na PW ten działający zapis, napisz też jakie zadanie robisz i gdzie szedłeś jak kolejny zapis wywalał. To dziwne na podstawce. Skąd ją masz? Nie były już na niej stawiane jakieś mody?

Wysłałem info na pv.

17 godzin temu, qlkin napisał:

@MosqitSiemka. Powiem Ci - co ja bym zrobił u siebie. Schowaj tego działającego save'a poza katalog gry. Może i jakieś inne też. Wszystko wywal, całą grę. Odinstaluj/Zainstaluj od nowa. Przenieś save'a. Co się będzie działo potem przy i po wczytaniu zapisu da jakiś hint. Nic nie tracisz, bo i tak sraczka  nie za bardzo idzie grać dalej.

PS. Lepiej jak wiesz, że zapis ma dwie części. Nazwa ta sama ale inne typy plików. Wiesz, ja nie wiem ile wiesz. Jakby co pisz co dalej. Ja to raczej wieczorową porą, także tego.

Dzięki, jak nic nie zadziała to spróbuję przeinstalować.

Bardzo dziękuję wszystkim za próbę pomocy w rozwiązaniu problemu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosqit Niestety, ale czysta podstawka z Twoim zapisem się nie uruchamia. Log sygnalizuje mi problemy z ulepszaniem egzo. Grą nie sprawdzę. Oprócz AA jeszcze coś podokładałeś?

Ale dotarcie do włazu pod sarkofag, niekoniecznie musisz prowadzić przy murze elektrowni, pomiędzy tymi wszelkimi przeszkodami, ale zaraz po minięciu bramy, można skręcic w lewo gdzie stoją te baraki, wykorzystać je jako osłonę przy likwidacji enpeców na skarpach i strzelców wyborowych na tych budynkach na środku lokacji. A dalej obok tych niecek osadnikowych dojść na wysokość wrót do hangaru z zejściem i likwidując wrogów dostać się do niego. Jest to o tyle lepsza drogą, że po pierwszym odcinku od bramy do pierwszej niecki, dalsza droga jest bezpieczniejsza, bo jest się gdzie schować, a enpece mają Cię za plecami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych innych modów nie instalowałem. Autumn Aurora zainstalowałem dlatego, że czytałem iż jest bezpieczny dla gry i wiele ludzi na nim przeszło stalkera bez problemu. No cóż dzięki za pomoc, ja się poddaję. Miałem w planie przejść całą trylogię stalkera ale sobie daruję, pewnie kolejne części mają podobne problemy. Szkoda sobie nerwy psuć :P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosqit Od niepamiętnych czasów jesteś pierwszym, który sygnalizuje taki problem. Te gry nie robią takich problemów. To, że u mnie nie ruszył na Twoim zapisie, to nic dziwnego. AA dokonała zmian w grze, a zapis je pamięta, a moja podstawka ich nie widzi.

A tak w ogóle, to w podstawki grałeś już, czy są dla Ciebie nowością? Bo jeśli nie grałeś, to nie rezygnuj. Bez ich przejścia jest się niekompletnym stalkerem. Pamiętaj, że każda podstawka ma inny silnik i inaczej prowadzi skrypt. A Zew Prypeci, to już całkiem inna bajka.

Tak więc nie rezygnuj z podstawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosqit Otóż nie, żadna z części stalkera nie ma problemów z jakimiś wylotami, o ile oczywiście grasz na czystej podstawce (przynajmniej z tego co wiem), problemem twoich wylotów są modyfikacje bądź ich niepoprawna instalacja. Na twoim miejscu zrobiłbym reinstall gry, usunął zapisy i zaczął kompletnie od nowa, wgrywając modyfikacje bardzo ostrożnie a przede wszystkim z głową. Tak jak pisał @kondotier, u niego na czystej podstawce wyskakuje crash z logiem ulepszenia egzo, czyli poza AA musiałeś wgrywać coś jeszcze i zapewne to właśnie ten mod, przez złą jego instalację czy po prostu brak kompatybilności, wywala ci grę. :P 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Tyle, że w Dziczy w Rostocku

Wersja z GOG 1.006 + aurora. 

Po wejściu na Rostok pojawia się misja na uratowanie profesora Krygłowa. I od tego momentu nie potrafię zapisać prawidłowo (albo odwrotnie gra się gubi podczas wczytywania) zapisu. Za każdym razem wykrzacza się x-ray. 
Wie ktoś może jak to naprawić lub ma save prawidłowo działającego zaraz po uratowaniu Krygłowa? Męczy mnie już ratowanie go n-ty raz. 

 

A i z tego co zauważyłem w konsoli pojawia sie blad 



Edit
Pliki zapisu z Aurory nie działają na czystej podstawce ... 

Edytowane przez Rubinowakrew
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dzięki Wam chyba znalazłem rozwiązanie problemu. 

Wywaliłem grę i zainstalowałem czystą. 
Save nie zadziałały. 
No to instaluję jeszcze raz aurorę - może tym razem jej przejdzie. 
A tam informacja, że należy dbać o swój PDA ! 
Nie może w nim być za dużo zadań bo inaczej mod zacznie crashować  savy i przechodzenie do nowej lokacji. 
Ilu z nas to po prostu przeklikało - 3 punkt na pierwszej planszy instalatora. 
Wczytałem któryś z wcześniejszych save'ów , porobiłem zadania dla handlarzy, które mi wisiały i nagle nie crashuje mi zapisów, po otrzymaniu zadania na ratunek Kryglowa. 

Pogram jeszcze trochę i potwierdzę, ale wiem, że już mam sprawny zapis odrobinę później niż gdy zgłaszałem problem. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.