Jump to content

Zadanie od Normana i problem z HUD


Recommended Posts

Nie wie ktoś co trzeba zrobić z zadaniem od Normana? Nie mogę dostać się do jego schowka , bo zabija mnie ta ochrona psioniczna, a gdy założę ten przedmiot, który od niego dostałem ,pojawia się taki błąd(screen 1), i nie pokazuje się ten w zielonym kombinezinie, którego muszę odstrzelić FATAL ERROR [error]Expression : xml_doc.NavigateToNode(path,index) [error]Function : CUIXmlInit::InitStatic [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\ui\UIXmlInit.cpp [error]Line : 172 [error]Description : XML node not found [error]Arguments : hud_direct_name stack trace: [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason * Log file has been saved successfully! [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason * Log file has been saved successfully! [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason * Log file has been saved successfully! [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason Nie można grać, bo pojawia się pełno błedów

post-255-12967682431382_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A zajrzałeś do logu tak jak gra sugeruje ? Jak jest jakiś wpis to go wklej.Nie wiem co za Norman i kto to ten w zielonym kombinezonie bo jeszcze tam nie dotarłem.Na razie jestem na Generatorach więc jeszcze trochę mi zetrwa.Możliwe że skoro ci sie nie pojawia gość który powinien być to gra nie umie go wczytać i dlatego masz błąd.Ale musi być log inaczej kicha.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem w sieci coś takiego.... На рабочем столе клацаете правую кнопку мыши, там выбираете разрешение экрана. Ползунок опускаете до 1280 на 768. В игре делаете тоже самое. Запускается и играется, хоть и с ужасной графикой ... wyjdź z gry obniż rozdziałkę do 1280x768 ..uruchom grę tam zrób to samo...problem jest z HUD. spróbuj i pisz.. Jest jeszcze jedno rozwiązanie... А разрешение на мониторе у тебя какое? Если больше , чем 1280 на 1024 , то ручками допиши в хвост файлика S.T.A.L.K.E.R\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs вот такую строчку после #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" : #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml" Желательно предварительно скопировать выщеозначенный файлик в другое место - мало ли , а может потом откатиться надо будет... Jeżeli monitor ma wyższą rozdzielczość niż 1280x1024 należy w ścieżce...S.T.A.L.K.E.R\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs... dodać linie do pliku. Więc tak otworzyć....\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs... po linii ... #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" : dodać #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml"

Link to comment
Share on other sites

nic nie dało, dalej ten błąd i pikanie, a co tam dokładnie pisze po rusku? mam max rozdzielczosc 1280/800, ten błąd nastepuje po założeniu na slot pistpletu tego kompasu, który chyba powinien umozliwiac przejscie do tej pierwszej strefy Edit: trzeba dodać linie do pliku ....\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs po lini ... #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" : dodać #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml" gdy tak zrobiłem, nie ma już tego błędu i pikania, ale teraz nie wiesz jeszcze jak mam wleźć do schowka Normana(1 strefa)? Screeny z naprawionego kompasu:

post-255-12967682464037_thumb.jpg

post-255-12967682465751_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak, to kompas był winien, dokładnie tak jak poniżej (ta linia jest na samym dole tego pliku): trzeba dodać linie do pliku: ....\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs po lini: #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" - dodać: #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml"

Link to comment
Share on other sites

No tu u Ciebie ta ostatnia linia występuje, a u mnie jej nie było. Można dodać do poradnika, że jeśli po założeniu kompasu wystąpią takie błędy, to trzeba po prostu dopisać tę ostatnią linię: #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml" EDIT: Nie wie ktoś jak trzeba wejść do schowka Normana na 4 piętrze(1 strefa ochronna)?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego tej linii nie ma w twoim pliku. Sprawdzałem, że w polonizacji jest... Natomiast widzę, że nie ma tłumaczenia opisu kompasu. Zresztą będzie się nazywał Lokalizator czy jakoś tak (zgodnie z oryginalna nazwą). Dziś wieczorem to poprawie i zrobię nowa wersję polonizacji.

Link to comment
Share on other sites

Już wiem dlaczego nie miałem tej linii. Otóż, zawsze instalowałem najpierw najnowsze spolszczenie, a później Oficjalny HUD ST. Sprawdziłem i okazało się że w Hudzie brakuje tej linii w pliku(co zresztą widać w argumencie błędu), więc jeśli to poprawicie cała ta porada okaże się zbędna jak Witamina Tacstok. A ty Malakas w jakiej kolejności instalujesz spolszczenie i dodatki?

Link to comment
Share on other sites

Instaluję całą grę po kolei, aż do patcha 3.09 Rus...na to wrzucam spolszczenie i rozpoczynam grę. Jeżeli coś jest nie tak wówczas podmieniam xr.dll... Dodatków nie stosuję..teraz Dopę gram na oryginalnym Hud. To ciekawa myśl z tą linią...trzeba to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Ale kiedy instalowałeś ten hud? Możesz w punktach wypisać swoją kolejność instalacji? Ja od początku gry gram na Oficjalny HUD ST , ponieważ gdy tego nie instalowałem ekran się źle wyświetlał, zegar był na środku, nie było ikon życia, itp.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli instalowałeś najpierw spolszczenie,(które linijkę zawiera), a później oficjalny HUD (który wpisu nie zawiera), to gdzie się zgubiła poprzednia linia.. Czy to oznacza, że podmiana plików kasuje również inne, które nie były do podmiany..bo jak wytłumaczyć zniknięcie linii...?

Link to comment
Share on other sites

Bo oficjalny HUD podmienia ten plik , w którym jest ta linia odpowiedzialna za kompas. Weź najnowsze spolszczenie i skopiuj oficjalny hud do niego wraz z zamianą plików i zobacz na plik : \gamedata\config\ui\ui_custom_msgs - na linie na samym dole.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jasne Korn06...Trurl3 musi aktualizować oficjalny HUD. Oficjalny HUD był adoptowany i testowany z myślą o wersji 19.04, gdzie nasza zagadkowa linia nie występuje...więc HUD też jej nie ma w swoich plikach... linia występuje natomiast w ../gamedata dopełnienia, więc czas na aktualizację..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.