Skocz do zawartości

Zadanie od Normana i problem z HUD


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wie ktoś co trzeba zrobić z zadaniem od Normana? Nie mogę dostać się do jego schowka , bo zabija mnie ta ochrona psioniczna, a gdy założę ten przedmiot, który od niego dostałem ,pojawia się taki błąd(screen 1), i nie pokazuje się ten w zielonym kombinezinie, którego muszę odstrzelić FATAL ERROR [error]Expression : xml_doc.NavigateToNode(path,index) [error]Function : CUIXmlInit::InitStatic [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\ui\UIXmlInit.cpp [error]Line : 172 [error]Description : XML node not found [error]Arguments : hud_direct_name stack trace: [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason * Log file has been saved successfully! [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason * Log file has been saved successfully! [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason * Log file has been saved successfully! [16-9] get_xml_name for[maingame_pda_msg.xml] returns [maingame_pda_msg.xml] ! Cannot find saved game ~~~ watchdog 182.reason Nie można grać, bo pojawia się pełno błedów

post-255-12967682431382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zajrzałeś do logu tak jak gra sugeruje ? Jak jest jakiś wpis to go wklej.Nie wiem co za Norman i kto to ten w zielonym kombinezonie bo jeszcze tam nie dotarłem.Na razie jestem na Generatorach więc jeszcze trochę mi zetrwa.Możliwe że skoro ci sie nie pojawia gość który powinien być to gra nie umie go wczytać i dlatego masz błąd.Ale musi być log inaczej kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci coś takiego.... На рабочем столе клацаете правую кнопку мыши, там выбираете разрешение экрана. Ползунок опускаете до 1280 на 768. В игре делаете тоже самое. Запускается и играется, хоть и с ужасной графикой ... wyjdź z gry obniż rozdziałkę do 1280x768 ..uruchom grę tam zrób to samo...problem jest z HUD. spróbuj i pisz.. Jest jeszcze jedno rozwiązanie... А разрешение на мониторе у тебя какое? Если больше , чем 1280 на 1024 , то ручками допиши в хвост файлика S.T.A.L.K.E.R\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs вот такую строчку после #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" : #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml" Желательно предварительно скопировать выщеозначенный файлик в другое место - мало ли , а может потом откатиться надо будет... Jeżeli monitor ma wyższą rozdzielczość niż 1280x1024 należy w ścieżce...S.T.A.L.K.E.R\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs... dodać linie do pliku. Więc tak otworzyć....\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs... po linii ... #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" : dodać #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie dało, dalej ten błąd i pikanie, a co tam dokładnie pisze po rusku? mam max rozdzielczosc 1280/800, ten błąd nastepuje po założeniu na slot pistpletu tego kompasu, który chyba powinien umozliwiac przejscie do tej pierwszej strefy Edit: trzeba dodać linie do pliku ....\gamedata\config\ui\ui_custom_msgs po lini ... #include "ui\ui_custom_msgs_doc_viewer.xml" : dodać #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml" gdy tak zrobiłem, nie ma już tego błędu i pikania, ale teraz nie wiesz jeszcze jak mam wleźć do schowka Normana(1 strefa)? Screeny z naprawionego kompasu:

post-255-12967682464037_thumb.jpg

post-255-12967682465751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu u Ciebie ta ostatnia linia występuje, a u mnie jej nie było. Można dodać do poradnika, że jeśli po założeniu kompasu wystąpią takie błędy, to trzeba po prostu dopisać tę ostatnią linię: #include "ui\ui_custom_msgs_stco.xml" EDIT: Nie wie ktoś jak trzeba wejść do schowka Normana na 4 piętrze(1 strefa ochronna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tej linii nie ma w twoim pliku. Sprawdzałem, że w polonizacji jest... Natomiast widzę, że nie ma tłumaczenia opisu kompasu. Zresztą będzie się nazywał Lokalizator czy jakoś tak (zgodnie z oryginalna nazwą). Dziś wieczorem to poprawie i zrobię nowa wersję polonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego nie miałem tej linii. Otóż, zawsze instalowałem najpierw najnowsze spolszczenie, a później Oficjalny HUD ST. Sprawdziłem i okazało się że w Hudzie brakuje tej linii w pliku(co zresztą widać w argumencie błędu), więc jeśli to poprawicie cała ta porada okaże się zbędna jak Witamina Tacstok. A ty Malakas w jakiej kolejności instalujesz spolszczenie i dodatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalowałeś najpierw spolszczenie,(które linijkę zawiera), a później oficjalny HUD (który wpisu nie zawiera), to gdzie się zgubiła poprzednia linia.. Czy to oznacza, że podmiana plików kasuje również inne, które nie były do podmiany..bo jak wytłumaczyć zniknięcie linii...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne Korn06...Trurl3 musi aktualizować oficjalny HUD. Oficjalny HUD był adoptowany i testowany z myślą o wersji 19.04, gdzie nasza zagadkowa linia nie występuje...więc HUD też jej nie ma w swoich plikach... linia występuje natomiast w ../gamedata dopełnienia, więc czas na aktualizację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.