Skocz do zawartości

Porada.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam małą prośbe: od miesiąca w domu posiadam nowego laptopa marki asus, teraz co jakiś czas wyswietla się okno programu asus live updade. Nowe wersje sterowników,bios. Pytałem znajomego informatyka,oraz znajomych używająch laptopów tej marki. Wszyscy odradzają przdprowadzanie update,powód możliwe problemy,oczywiście sterowniki są na płycie dołączonej do laptopa. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje sterowników,bios.

Po kolei bo napisałeś dwie różne rzeczy....co innego sterowniki , a co innego bios.

Jeżeli program wykrył ,że sterowniki są nieaktualne to można sprawdzić w innym programie ich pochodzenie pobrać samemu i zainstalować. należy co jakiś czas robić updata sterowników systemu.

Nigdy nie robimy updata biosu z internetu, bo możesz pożegnać się z laptopem. W wypadku błędu taka płyta idzie do ponownego programowania.

podam Ci program który w miarę na bieżąco jest w stanie sprawdzić stery systemu...uruchom i sprawdź ilość czerwonych krzyżyków na liście.

http://www.komputerswiat.pl/download/2628/pobierz,driver-agent-2.2010.8.11.aspx

najlepiej gdybyś wrzucił zrzut ekranu z całą listą..to zobaczymy co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop dziła jak najbardziej normalnie, ten updata asusa wyswietla wersje zainstalowaną biosu oraz sterowników oraz nowe dostępne wersje. Chyba nie będe go tykał aby nic nie poknocić, jedynie sprawdze przez aplikacje ati dostępność nowych sterowników do grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmieniać wszystkie sterowniki bez obaw. Bios zostaw w spokoju. Jeżeli masz nieaktualną grafikę w tabeli którą podałem będziesz miał czerwony krzyżyk. Wrzuć programik jest zupełnie bezpieczny. Komputer to nie tylko grafika...jest karta sieciowa, sterowniki płyty,ster.dźwięku i wiele innych. Przynajmniej te podstawowe powinny być zawsze aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aktualizuję biosa też przez aktualizatora Asusa z poziomu Windowsa i nigdy nic się nie stało.Jak masz gwarancję i coś się stanie podczas aktualizacji oficjalnym programem to muszą ci naprawić na gwarancji. Zresztą BIOS na 90% ma możliwość odratowania z pendriva lub nawet posiada dual biosa. Szkoda że nie dałeś screen i nie podałeś modelu laptopu.Czasami w biosie może być tak poważny błąd że z laptopem za jakiś czas coś się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam laptopa ASUS, Biosu jeszcze nie aktualizowałem, a do sterowników używam najlepszego programu jakim jest Driver Genius Professional. Według mnie te wszystkie programy , które są na dołączonej płycie i mają opis jako opcjonalny, można sobie darować bo nie są za bardzo potrzebne. Ten Live Update możesz wyłączyć z listy programów uruchamianych automatycznie przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście, że program taki doskonały... Znalazłem, pobrałem, zastosowałem...I skończyło się przywracaniem sterownika. Dobrze, że chociaż najpierw zrobiłem backup... Może jest dobry do sterowników w rodzaju: mostek południowy, karta sieciowa itp. które nie maja interfejsu programowego i nie wymagają żadnego dostosowania. Ale na przykład przy uaktualnianiu sterowników audio odinstalował mi całą poprzednia konfigurację Realteka pozwalającą korzystać z możliwości oferowanych przez MoBo (np. dowolne przełączanie wejść i wyjść), a zainstalował gołe sterowniki. I zostałem bez interfejsu dostosowanego do mojej MB. Na szczęście po przywróceniu wszystko funkcjonuje. Sterowników karty graficznej nie zainstalował z tajemniczych powodów, a po resecie Windows zgłasza 26 problemów z video... Niestety, takie automaty mają swoje złe strony. Nie wszystko da się zrobić jednym ruchem palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program pobiera sterowniki do folderu w ..moje dokumenty...inna sprawa ,że musisz zobaczyć ptaszek w miejscu znaczka pobrania...wszystkie stery instalują się dobrze...należy po pobraniu przez program sterowników..wybrać żądany i potwierdzić chęć instalacji...Realtek również mi się aktualizował do wersji R 2.55, ale przed tym odinstalował poprzednika...tak zresztą powinno być z wszystkimi sterownikami...Powtórna instalacja po wyborze z listy pobranych zainstalowała updata z konsolą płyty.

Po pobraniu i instalacji sterowników tym programikiem scan zgłasza jeden stary sterownik ...bios którego nie mem zamiaru na razie ruszać.

Sądzę ,że również pobrały Ci się stery tylko nie skończyłeś instalacji...powinno to wyglądać tak..

Dołączona grafika

Te gołe sterowniki masz Trurl3 w systemie...program wyczyścił miejsce na nowe bo te wymagają restartu systemu.

Dla bardziej wymagających polecam programik....Driver Sweeper, który czyści system z pozostałości po starych sterach np. grafiki i kilku innych...

http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-(Setup)-download-1655.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.