Skocz do zawartości

Numer IP


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki był u mnie kolega i trochę mi w tym temacie zamieszał.  Jak to z nim jest.

Z mojej wiedzy wynika, że każde połączenie internetowe ma nadawany numer IP.

I połączenie "stałe" tzn powiedzmy codzienne z Plusa ma swój jeden przyznany numer. Tzn. jak miałem internet z Playa to miałem mój numer, a teraz mam z Plusa to też mam stały ale inny.

A ten mój znajomy twierdzi, że dysk ma numer IP i nie zależnie skąd net numer ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/13/2016 o 20:16, LordDino napisał:

Czyli jak mam jednego kompa, a na nim 2 różne internety to miałem 2 numery IP.

Teraz jeden przyznany przez Plusa i drugi wcześniej nadany przez Play tak (którego już nie ma, bo nie ma karty i odbiornika)?

Adresy w sieciach komórkowych są przydzielane dynamicznie więc ten adres który masz po rozłączeniu dostanie ktoś inny. Gdybyś podłączył dwa modemy do komputera na raz miałbyś byś dwa adresy IP.

Więc prawdziwe jest stwierdzenie że każdy komputer podłączony do sieci musi mieć co najmniej 1 adres IP. Adresy nie mogą się powtarzać ale kilka komputerów w internecie może mieć jeden adres IP. Tak jest gdy w domu masz router i podłączysz do niego np. telefon i komputer. Telefon i komputer mają w internecie jeden adres IP routera ale oprócz tego mają jeszcze swojej lokalne adresy które bezpośrednio nie są dostępne z internetu.

Obrazek dla rozjaśnienia:

http-dll-2-lan-diagram.png

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, możemy korzystać z IP przydzielanego dynamicznie i swojego stałego IP.

Korzystanie z dynamicznego IP, nie jest korzystnym, bo można trafić na numer który na jakimś portalu został zbanowany. Portal nie rozróżnia, że jesteśmy innym użytkownikiem numeru i nas też banuje. A że jest wielu "zawodowych łowców banów", natrafienie na taki numer nie musi być rzadkością.

Dlatego możemy wystąpić do dostawcy internetu, o przyznanie nam stałego IP.

I wtedy w sieci możemy mieć kilka IP, o ile jesteśmy nadal związani z kilkoma dostawcami. Bo po rozwiązaniu umowy, nasz numer może być przekazany komuś innemu.

Od lat mam taki stały numer i ani razu nie  miałem informacji od jakiegoś nowego forum czy portalu, że jestem zbanowany. I wszystkim radzę postarać się o stałe IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LordDino napisał:

Ale jak mam dynamiczny IP to można mnie po nim znaleźć? Znaczy powiedzmy ten i ten  dostawca ma jakiś zakres numerów i po nim można mnie znaleźć?

Nie muszą Cię szukać drogi Arku - wyślą Ci po prostu rachuneczek na odpowiednia kwotę (o ile umowa z dostawcą jest oczywiście na Twoje dane osobowe podpisana).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.