Jump to content

Karta graficzna a plyta glowna

DaarMoo
 Share

Recommended Posts

Przepraszam za brak zmiekczen ale pisze na lapku z angielskim windowsem.

Padla mi karta graficzna. Plyta glowna to Asus Motherboard P5G41T-M LX. Chce kupic nvidie geforce'a gtx ale nie wiem jaki bedzie pasowal. Moze jakas podpowiedz. W necie nic nie znalazlem.

Edited by DaarMoo

Hej.

3 godziny temu, DaarMoo napisał:

Rozmawialem z informatykiem...

Jak ja lubię takie zdania :)

A teraz do konkretów. Nie wiem jaka jest Twoja wiedza na temat komputerów ale...
Z tego co piszesz wywnioskowałem:
Twoja płyta główna posiada zintegrowaną kartę graficzną z wyjściem VGA.

Intel GMA X4500 graphics  

xanPkRYbR1ndgxXE_500.jpg

Więc najłatwiej jest sprawdzić (bez chodzenia do informatyka) czy Twój GTX jest sprawny podpinając monitor bezpośrednio 
do gniazda VGA. Może być potrzebna przejściówka DVI/VGA (koszt ok. 5 zł) jeśli nie masz kabla z wtyczką VGA (niebieską tak jak gniazdo na płycie głównej).

Natomiast skoro to jest tylko problem sterowników napisz jakie wersji Windowsa używasz ?
I dodatkowo jaki masz zasilacz.

Pozdrawiam.

Edited by kazik
  • Dodatnia 2

Dzięki Panowie za pomoc !

Już wszystko hula. Java'e ominąłem ściągając konkretny ster.

A było tak.

Ściągnąłem sterownik. Odinstalowałem ten który był na kompie i zainstalowałem nowy i ... to samo. Uruchamianie w trybie normalnym skutkowało niebieskim, zapisanym na cało, ekranem z poziomymi białymi liniami. Tekst nie do odczytania. W trybie awaryjnym, wiadomo, rozdzielczość 800 x 600 - nie do ruszenia. I w tym momencie pomyślałem, że może trzeba zrobić czyszczenie, bo pewnie sporo śmiecia nazbierało się. Na początku użyłem 360 Total (śmieci - 2,2 GB), a później starego, dobrego CCleanera. W czasie ich pracy z ekranu zaczęły znikać powoli wszystkie paski. Jak skończyły, nie było żadnego. Nie mogłem w to uwierzyć. Zrobiłem restart i rozdzielczość wróciła do normy.

Używam Win 7 Ultimate, zasilacz - OCZ ZS 650 W.

Pozdrawiam. 

• Dodatnia 2

@DaarMoo z tą Twoją kartą od dłuższego czasu są same problemy, prawda? Uważam że czas jej prawidłowego funkcjonowania się kończy, więc powoli zacznij myśleć o zbieraniu funduszy na nową (używaną) kartę. Śmieci na dysku nie powodują jak to napisałeś 

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

Uruchamianie w trybie normalnym skutkowało niebieskim, zapisanym na cało, ekranem z poziomymi białymi liniami.

I skończyło się ok. Karta definitywnie padła. Po włączeniu, ekran jest czarny w niebieskie, kropkowane linie. Teraz jadę na VGA. Tragedia. 

Muszę dopasować ją do płyty głównej (Asus Motherboard P5G41T-M LX). Budżet, + - 500 PLN. Chciałem kupić coś nie gorszego od tego co mam (miałem)  - GTX 560, ale nie bardzo wiem.

Proszę o pomoc.  

Dnia 4.11.2016 o 15:32, Anton Gorodecki napisał:

Uważam że czas jej prawidłowego funkcjonowania się kończy, więc powoli zacznij myśleć o zbieraniu funduszy na nową (używaną) kartę.

Chciałbym powiedzieć: "A nie mówiłem?", ale trochę teraz mi głupio:shocked: 

Nawiasem mówiąc kartę graficzną dopasowuje się pod procesor drogi Darku. Nie wiem czy jeszcze aktualna jest ta 960-tka:

Celowałbym raczej właśnie w GTX 960, choć wiem że budżet +/- 500 zł to będzie jednak trochę mało na taką kartę.

• Dodatnia 2

To co prawda tylko syntetyczne porównanie, ale daje pojęcie o wydajności kart :

660 vs 750 Ti

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-660-vs-geforce-gtx-750-ti

660 Ti vs 750 Ti

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-660-ti-vs-geforce-gtx-750-ti

Zresztą to widać po cenach - używana 660 jest na tym samym poziomie cenowym, lub nawet jest droższa niż nowa 750 Ti.

• Dodatnia 1

660/660 Ti będzie lepszym rozwiązaniem (przejrzyj sobie dokładnie porównanie w grach, ponieważ do tego będziesz karty używał prawda?), tak jak napisał kolega Adam. To nadal efektywne akceleratory.

Co do nowych kart - jestem na nie. Fakt że masz pewność i gwarancję, ale ceny są przeważnie zawyżone z tego lub innego powodu. Znowu z używkami nie wiesz nigdy do końca do czego taki jeden z drugim Jasiu ich używali, ale jeśli trafisz na uczciwego sprzedawcę to taka używana karta może posłużyć lata. Wybieraj więc uważnie i mądrze Darku.

Edited by Anton Gorodecki
zjadłem 'r'
  • Dodatnia 1

48 minut temu, DaarMoo napisał:

Nowa - jakas pewnosc, uzywana - kot w worku.

Nie zrozumieliśmy się. Trzeba po prostu uważać kupując używane karty graficzne. Jedziesz do sprzedawcy, testujesz stress testem kartę godzinę lub dłużej i czekasz na wyniki. Później oglądasz kartę fizycznie i dopytujesz właściciela o warunki w jakich pracowała (oczywiście nie powie ci taki że karta była koparką bitcoinów, ale zdarzają się uczciwi ludzie jeszcze, czasem, niekiedy:063:). Używana nie znaczy wcale gorsza.

• Dodatnia 1