Skocz do zawartości

Niskie FPSy w grach


Mestrux

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniesiono z https://stalkerteam.pl/topic/8376-call-of-chernobyl/ - portals

@Anton Gorodecki Nadal to samo próbowałem nawet bez dodatków ale i tak to samo.

 

 

@Edit

Zainstalowałem znowu patch i wszystko gra dziękuje za chęci!

Wgl mam takie mały problem gra przycina mi nie miłosiernie na moim sprzęcie a w zonie jest zero patroli mało stalkerów a na filmach na yt jest ich o wiele więcej jakaś pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieaktywny

@ChaBoyyHD W ustawieniach masz opcję wideo, obniż ją. Jeśli chodzi o patrole stalkerów to w Ustawieniach masz zakładkę Rozgrywka, Sprawdź czy masz najwyższą opcję czynniku populacji (stalkerzy) i ewentualnie możesz ustawić promień wykluczenia online na 0 (polega on na tym, że nie może mutant lub stalker zrespić przy tobie w odległości mniejszej niż 0 m, jeśli ustawisz na 0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekbolek ja mam win10 i śmiga jak marzenie. Nie używałeś to się nie wypowiadaj.

 

To wyjaśnij kolego dlaczego ten win10 jest taki g*wniany? System może być skopany, ale to użytkownik potrafi go zwiesić. Ja na swoim komputerze formatu nie miałem od 6 lat i śmiga jak marzenie. (nie licząc partycji systemowej podczas przesiadki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kondotier napisał:

Dwa pierwsze, to powinno być stałe wyposażenie komputera. Każde zainstalowanie moda, jego odinstalowanie, przeinstalowanie zostawia kupę śmieci w rejestrach.

A przy ich pomocy robimy względnie dobre porządki.

 

Co z tego że w rejestrze zostają śmieci? Windows jest tak zbudowany że praktycznie mu to nie przeszkadza a spowolnienia są praktycznie niemierzalne. Jak ktoś oczekuje porządku w systemie to musi zrezygnować z Windowsa bo bałagan jest po prostu jego cechą wynikając z braku wymuszenia stosowania standardu instalacji oprogramowania. Chcesz porządek? Używasz OS X, Androida, Linux. Porządek w Windowsie to oksymoron.  Gdyby te programy były tak potrzebne systemowi to przecież Microsoft by je kupił i zintegrował z systemem. Tymczasem ccleaner zazwyczaj usuwa z rejestru referencje do nieznanych typów plików jak np. dba dbb czyli pliki Stalkera - po co? A no po to żeby system znowu je utworzył jak tylko wejdziemy do katalogu z Stalkerem. Dodanie czegoś do rejestru kosztuje czas więc tak naprawdę w tym wypadku mamy do czynienia spowolnieniem (myślę że nie więcej niż kilka nanosekund). Jednak użytkownik jest szczęśliwy bo Ccleaner usuwa śmieci.

Ccleaner zwalnia też trochę miejsc na dysku ale oczyczajka systemowa robi to samo przy czym kasuje to co naprawdę jest zbędne. Cache w przeglądarce też ma swój cel i dzięki niemu strony ładują się szybciej a CCleaner bezmyślnie kasuje cały domyślnie.

To na co trzeba uważać to procesy działające w tle. Jak one generują za duże obciążenie to faktycznie wystąpi spowolnienie. Jedno do tego wystarczy menadżer zadań który w 10 jest świetny.

Dnia 21.01.2017 o 10:31, kondotier napisał:

Masz sygnalizację zbyt małej ilości pamięci. Czysty ZC wymaga minimum 4GB, a jak dałeś dodatki, będzie chciał więcej.

 

Skąd taki pomysł? Ja widzę że próba wywołania metody lub funkcji IsCursorOverWindow kończy się błędem więc obstawiam coś nie tak z instalacją.

@ChaBoyyHD: Zainstaluj wszystko od nowo, system nie ma na 99% znaczenia w przypadku tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ChaBoyyHD napisał:

@portals Tak ale chciałbym przypomnieć że z tym błędem sobie poradziłem teraz borykam się z niskimi fps na moim sprzęcie.

Czy problem występuje na czystym modzie bez niczego? Jak nie to podejrzewam że coś nie tak jest zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.