Skocz do zawartości

Monitor


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam sprawę. Posiadany prze ze mnie monitor ma już prawie 10 lat. Jego czas się pewnie niedługo skoczy. I dlatego będąc przewidujący chciałbym nabyć nowy. I tu pytanie czy patrzeć za jakimiś egzotycznymi czy kupić na pewno solidny np: Samsung. Lg. Nie potrzebuję jakiegoś super fajnego ma być solidny i wytrzymać kolejne 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci moje zdanie: jeśli masz szczęście to trafisz na jakiegoś skośnookiego Xiaomi czy inne Yijamy, które "dadzą radę". Jeśli masz pecha to kupić ultra undestructible LG+SAMSUNG, który padnie po roku. 

 

Niespełna miesiąc temu sam byłem w potrzebie zakupu czegoś nowego i porwałem się na LG 29UM58 LED (29''). Jest to monitor 21:9 więc dłuuugi jegomość i dość ciężko się przyzwyczaić do rozglądania po nim, tym bardziej że miałem przesiadkę z klasycznego 19''. Na chwilę obecną jestem piekielnie zadowolony. Oglądanie filmów w widescreen hd, granie w gry (S.T.A.L.K.E.R.a również!) czy nawet moja nauka programowania (na etapie raczkowania) to czysta przyjemność.

Polecam - Adam Małysz. :P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać firmówkę, egzotyki też mają matryce firmowe bo niewielu producentów je wytwarza ale elektronika może być na niskim poziomie ( matryca będzie dalej Ok a reszta dużo wcześniej zdechnie bo komponenty w niej zastosowane będą niskiej jakości ). Jak zwykle zasobność portfela ma znaczenie i kwestia wielkości panelu, typu matrycy i sposobu podświetlenia Led ( krawędziowe są dużo tańsze ).

Każda rzecz jak się ma pecha może paść bardzo szybko albo pracować bardzo długo bezawaryjnie, można wybrać firmę która daje dłuższą gwarancję.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yiiama jest dość tania, ale za krótko ją mam żeby coś powiedzieć. 60hz ci wystarczy bo nie spodziewam się superkomputera jak u carlopapy, więc tych 144 możesz nie utrzymać.

 

Szukaj monitorów z matrycamy IPS, bardzo wiernie oddają kolory. Co ma być ciemne, jest ciemne i vice wersa.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez wybrać coś z matryca VA, to coś między TN  a IPS. IPS mają lepszy obraz od TN ale gorszy czas reakcji, powoli w nowszych matrycach ta różnica się zmniejsza. Samsung niedawno wprowadził właśnie te matryce PLS i według nich ma ona być jeszcze lepsza od IPS, teoretycznie to to samo ( samsung podaje że zwiększył kąty widzenia i jasność o 10% ).

Samsung LS22SD390QS to jakieś 615 zł.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino, nie odważę się polecić Ci konkretnego monitora. W razie czego miałbyś do mnie pretensje. Poczytaj w necie opinie użytkowników i testy. Radzę wybrać monitor z matrycą IPS, złączem HDMI (tylko z D-sub odpada), i szerokim kątem widzenia. To jest najważniejsze. Inne parametry są mniej ważne, chociaż producenci pewnie będą je wychwalać np. czas reakcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino te matryce będą podobne a różnice praktycznie niezauważalne. Tak jak napisał @smox poczytaj recenzje danego modelu i musisz wybrać sam, ten LG też może być. Mam w domu dwa Tv od LG w tym jeden z matrycą IPS, a do kompa monitor samsunga i jest Ok. Możesz zwrócić tylko uwagę na matrycę czy jest błyszcząca czy matowa ( w matowych nie ma odbić z pomieszczenia ) i ewentualnie jeżeli potrzebujesz regulacji to czy takowa jest w pionie i w poziomie, ale to też Twój wybór.

Tu masz jeszcze wybór z iiyama Prolite ( też znana i ceniona firma ) z matrycami AMVA, posiadają regulację i niektóre nawet najnowsze gniazdo DisplayPort ( gwarancja na zero bad pixel ).

https://iiyama-sklep.pl/8-monitory-iiyama-led#/typ_matrycy-amva

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być monitor do 1000 zł to polecam ci ten: Monitor BenQ GW2760HS jest to mój poprzedni monitor z funkcją "Flicker Free" który kupiłem jakoś w październiku 2013 roku używałem przez 2 lata przed obecnym, który do dziś używa mój syn i żadnych problemów nie było. Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o BenQ słyszałem  dobre opinie. LG którego linkowałeś moim zdaniem ma średni design , ale jestem dziwakiem więc nie sugeruj się tym :)

 

Co do samej firmy to miałem 2 telewizory LG (pierwszy był mocno średni) i dwa monitory (jeden z tunerem). Mogę śmiało powiedzieć, że firma jest całkiem niezła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino co do oszczędności to na pewno te z podświetleniem Led są bardzo energooszczędne. Przeciętnie coś koło dwudziestu kilku watów w porównaniu do kineskopowych CRT ( coś koło 80 watów ) a taki zapewne masz obecnie, LCD są bardziej przyjazne dla wzroku czyli oszczędność na okuliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.