DaarMoo

Problem z kopią

Zrobiłem kopię ZP i przy próbie normalnego odpalenia tzn. przez bin/xrEngine pojawia się info, o niemożności otworzenia fsgame.ltx. Mogę natomiast otworzyć plikiem Stalker-COP.

Stąd moje pytanie. Co należy zrobić w pliku fsgame, aby otworzyć normalnie.      

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Dumałem dumałem i doszedłem do wniosku, że COP tak ma. Trzeba zrobić skrót na pulpit i zrobić zmianę "Rozpocznij w" trzeba skasować bin i ukośnik 

Snap3.jpg.ed5a7fb6227335fe6e3c052ec7cd28fb.jpg  

Natomiast jeśli koniecznie chcesz, żeby przeniesiony mod uruchamiał się bezpośrednio przez plik xrEngine.exe skopiuj wszystkie pliki z katalogu bin do głównego katalogu z grą.

Snap4.thumb.jpg.71ade3211412830692ba765dbf907774.jpg

Edytowane przez kazik
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko fajnie tylko moim zdaniem w tym poradniku nie mam nic na temat kopiowania COP i uruchamiania moda bezpośrednio przez plik xrEngine.exe a chyba o to chodziło w pytaniu. Zresztą to mój poświęcony czas i nie uważam, że go zmarnowałem ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, kazik napisał:

Wszystko fajnie tylko moim zdaniem w tym poradniku nie mam nic na temat kopiowania COP i uruchamiania moda bezpośrednio przez plik xrEngine.exe

Weź uderz do @kondotier-a, on tam zawsze gra na kopiach ;) i ma to obcykane, może podpowie dokładnie co i jak.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kazik - jak uruchamiasz podstawkę ZP, to ona też startuje od StalkerCOP. I to na ten plik masz ścieżkę w skrócie pulpitowym.

Jak masz zrobioną kopię ZP, to robisz w niej skrót od StalkerCOP, przenosisz go na pulpit, dajesz mu nową nazwę np. moda i nic zmieniać nie potrzeba

DODANO: Katalog z kopią, nie może mieć nazwy katalogu podstawki.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie tak to wygląda :

Zew oryginał :

Przechwytywanie.PNG.24c2ee20db7cf073a3912911690ab432.PNG

i kopia :

Przechwytywanie2.PNG.5dda15c838f2876b8975c23e6e850e18.PNG

Oryginał startuje z xrEngine a kopia z Stalker-COP. 

Pytanie, dlaczego kopia nie może startować z xrEngine ? 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie ja o nic nie pytam :) 
Wiem i wiedziałem jak skopiować  COP i jakie zmiany trzeba zrobić w skrócie na pulpicie żeby po przeniesieniu go odpalić.
Moim zdaniem pytanie @DaarMoo dotyczyło uruchomienia moda po przeniesieniu poprzez plik exe w folderze bin a nie przez skrót na pulpicie..
I tylko nad tym dumałem..
Ale dzięki za podpowiedzi a tego co napisał @kondotier nie wiedziałam może się kiedyś przydać :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Źle się wyraziłem, chodziło mi oczywiście o podstawkę ! 
Ale jaka jest różnica w uruchamianiu kopi gry poprzez dwa różne pliki to nie mam pojęcia. 

Edytowane przez kazik
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Nie ma sprawy @kazik.

@kondotier moja kopia ma inną nazwę niż oryginał. Inaczej nie można jej zrobić.

Ja też nie wiem @kazik. Ale jak uruchamiam kopię przez xrEngine to pojawia się info o fsgame nie wiem dlaczego. Tak jakby coś w nim trzeba by było zmienić aby ruszyła podstawka.

Przechwytywanie3.PNG.361f424de5c213d0ee5a2b0b21491836.PNG  

Edytowane przez DaarMoo
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O ile znam angielski to komunikat sugeruje, że w folderze roboczym gdzie jest plik xrEngine.exe powinien być plik fsgame.ltx.  
Jednak przeniesienie tego pliku do katalogu bin i uruchomienie xrEngine powoduje kolejny błąd.
Natomiast przekopiowanie wszystkich plików z bin do katalogu głównego  pozwala na uruchomienie gry przez xrEngine.
Dlaczego tego to już nie wiem.  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@DaarMoo - dlaczego koniecznie chcesz uruchomić kopię ZP z xrEngine.exe , skoro gra do tego używa Stalker-COP.exe? Widocznie to w nim jest algorytm szukania fsgame.ltx.

Jeszcze ani razu nie miałem problemów z uruchomieniem kopii, robiąc skrót pulpitowy właśnie od Stalker-COP.exe

Tak samo jak nie mam problemu z szukaniem i mieszaniem się zapisów, zmieniając w fsgame.ltx linię ze ścieżką na taką, że zapisy mam robione w kopii.

Chociaż teraz większość modów, ma już taki fsgame.ltx w sobie.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kazik tak samo pomyślałem tylko wcześniej napisałem. Palce szybsze od głowy.

@kondotier ja nie chcę na siłę uruchamiać z xrE. Po prostu zaciekawiło mnie to rozwiązanie w kopii i myślałem, że ktoś zna odpowiedź, dlaczego gra upomina się o fsgame.ltx. Tylko tyle.      

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@DaarMoo - a spróbuj uruchomić podstawkę ZP ze skrótu od silnika. Dostaniesz taki sam problem, upomnienie się o fsgame.ltx. Nie na darmo twórcy gry zrobili oddzielny plik uruchamiający do swojego nowego silnika.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popatrz do kolejnej informacji we właściwościach "Rozpocznij w:" Katalogiem docelowym jest katalog główny gry, a nie bin, jak to jest w CCz.

Robiąc kopię Czystego nieba, też trzeba w skrócie, w tej opcji "Rozpocznij w:", zrobić koniec ścieżki po ukośniku za katalogiem główny.

Aby nie mieć problemów, trzeba porównać właściwości skrótu do kopii, ze skrótem do podstawki.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta