Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Po twojej sugestii, że jednak brakuje mi fixa na ten nieszczęsny podójny celownik, wszedłem na oficjalną Pobieralnię i zobaczyłem post Kazika na ten temat. Zainstalowałem i przetestowałem. Działa. :-) Podobnie miałem już po zdobyciu w schowku Saszki Pająka w podziemiach Prypeci giwery z autonamierzaniem (taki podobny do F2000), i tam też były 2 celowniki a nie dało się strzelać. Teraz już wiem czemu. Jeszcze raz dzięki. Wracam do zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam mam problem przy pierwszej próbie podejścia do ducha na radarze po wiadomości w podziemiach agropromu mam wylot bez logu próbowałem wszystkiego wcześniejsze zapisy,zmiana oświetlenia,czyściłem lokacje,przeinstalowałem grę nic nie pomogło gram na 1.0004 od początku.

sejw z podziemi agro  

11111.dds

11111.sav

i z wejścia na radar

ja_autosave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posiedziałem nad tym problemem i moim zdaniem to nie problem techniczny tylko wywalona fabuła. I tak prawdę powiedziawszy doszedłem do wniosku., że chyba używałeś spawnera więcej niż trochę. W fabule Twojego sejwa nic się nie zgadza...
No ale nic to... Postęp jest i nie trać nadziei :) Na razie wczytałem Twój sejw z Radaru - możesz go skasować. Wczytałem sejw z podziemi Agropromu przyszedł sms od Ducha nic nie wywaliło i teraz jestem w Barze. Na Radarze wywala prawdopodobnie przez to, że jest zakłócona fabuła ale już gadałem z Duchem i muszę to trochę ogarnąć. Zaglądaj tutaj bo będę na bieżąco uzupełniał.   

****************************************************************************
Wrzuć do siebie sejwa:
radar wagonik po spotkaniu z duchem.dds
radar wagonik po spotkaniu z duchem.sav
*****************************************************************************
Zrobiłem jak widzisz schowek tam też są rzeczy z podziemi Agropromu które były na ziemi (chyba wyrzuciłeś).
Rozmowę z Duchem możesz przeczytać w Dzienniku w PDA.
Skup się teraz na dwóch zadaniach:
1. 

15. Duch wysyła GG do Sowy na Bagna, pokaże się znacznik w PDA aby odebrać flaszkę Zwierza. Rozmawiamy z Sową, który pomoże GG w szturmie na pobliskie gospodarstwo. Przy jednym z wrogów zabitych w gospodarstwie znajdujemy flash Zwierza.
16. Jeżeli podczas szturmu Sowa zginie, obszukujemy jego trupa i dostajemy wskazówkę o jego schowku
 X-10.
Będzie w nim informacja kto wydał Ducha.

17. Znowu odwiedzamy Ducha, otrzymujemy zadanie zabicia Zwierza, i dostarczenia jego dokumentów.

18. Idziemy na Kordon i czyścimy posterunek, razem z wszystkimi wojskowymi i Mścicielami, zabieramy dokumenty Zwierza.

19. Meldujemy się duchowi.
*****************************************************************************************
Do Ducha można tylko zagadać w tym zielonym wagoniku i trzeba wywoływać sen do czasu aż pojawi się 
emisja. Duch sam przybiegnie się schronić tylko tak wymyśliłem :) 

Jak już skończysz sprawę z Duchem zagadaj w barze z Zacharem w sprawie drogi na Limańsk.


ss_oldman_12-15-17_16-28-40_(l05_bar).thumb.jpg.ba0d29b5fed7c9cc8cb361b6a069b4b8.jpg

*****************************************************************************************
2.  Zagadaj z Freemanem w Barze.
ss_oldman_12-15-17_16-28-35_(l05_bar).thumb.jpg.426570258442b142f5a799cfb5f87bc9.jpg 
Na razie tyle daj znać jak się sytuacja rozwija. Unikaj spawnowania przedmiotów bo w modzie są 
restryktory i nie dają się bez konsekwencji omijać :)   

Tu jest fajny poradnik do starszej wersji Soli.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kazik nie pomyślałem żeby go wypłoszyć emisją :D spawnera nie użyłem ani razu a problem pojawił się dawno, prawdopodobnie dlatego że nie robiłem wszystkich lini fabularnych równolegle.A później robiłem wszelkie możliwe zadania licząc że coś się odblokuje :)jeszcze raz dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliło mnie z takim błędem:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : no_assert
[error]Function      : CXML_IdToIndex<class CEncyclopediaArticle>::GetById
[error]File          : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\xml_str_id_loader.h
[error]Line          : 112
[error]Description   : item not found, id
[error]Arguments     : kostya_documents1
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuje inaczej włożyłem czyjegoś save z forum i zauważyłem że ma tam dwa IRT w inwentarzu i jeden z nich  jest ręczny którego od kogoś dostał, może mnie wywala do pulpitu bo w moich zadaniach jeszcze nie mam tego ręcznego IRT, może jak go zdobędę to wtedy będzie ok. Na razie dzięki jak pomoże to o czym myślę to napiszę.

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Mam problem techniczny ze znacznikami na radarze (HUD) - nie widać martwych ciał i nie widać wrogów. Czasami są wyjątki i widać martwe ciała ale nie wszystkich frakcji. Ktoś już zgłaszał ten problem ale ustawienia w gamedata/config/ui/map_spots_relations.xml u mnie nie pomogły. Czy ktoś ma skuteczne rozwiązanie tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdrawstwujtie tawariszczi stalkiery.

Mój problem podobny jak u mirzala. Po kilkunastu dniach gry, mój hud zaczął się dziwnie zachowywać. Mianowicie na minimapie nie pokazuje już przyjaznych/neutralnych postaci, ani liczby npc w ogóle. Dodam, że w zakładce Kontakty w PDA też nic się nie pokazuje. Próbowałem znaleźć coś przez wyszukiwarkę, ale albo nie ma nic o tym, albo ja tak dobrze szukam. Za pomoc z góry dziękuję.

Edytowane przez yemeth666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet, niet. Questa z PDA zrobiłem już jakiś czas temu. Całkiem inne objawy, z resztą. Pda otwiera mi się normalnie i działa w nim wszystko, w wyjątkiem zakładki Kontakty. Po prostu w pewnej chwili na minimapie przestała mi się pojawiać liczba postaci w pobliżu oraz kropki, które wcześniej wyświetlały się zupełnie normalnie. W załączniku przykład z minimapą.

ss_yemeth_01-18-18_20-54-05_(l08_yantar).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam kilka pytań:

1) Czy da się w jakikolwiek sposób ustawić limit FPS? Grając na nowym laptopie, ilość klatek na sekundę dochodzi do 250, co powoduje okrutny ryk wentylatorów i możliwość zrobienia jajecznicy na klawiaturze. O dziwo, na podstawce SoC opcja V-sync działa poprawnie, lecz w tym modzie włączenie jej nic nie daje.

2) Czy śmierć Kuźniecowa uniemożliwia całkowicie przejście gry? Bardzo często ginie i to nie z mojej winy.

3) Dlaczego niektóre postacie wyświetlane są w PDA jako fioletowa kropka?

4) Dlaczego po emisji PDA nie chce się włączyć i jednocześnie zniknęły minimapa i podgląd amunicji? Czy jest to jakiś smaczek związany z modem, czy zwykły błąd?

5) Istnieje jakaś metoda na szybsze przemieszczanie się pomiędzy lokacjami (niekoniecznie legalna)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę mam na Twoich sejwach wyloty. Postawiłem nawet mod od nowa ale jest jakaś niezgodność
  FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !save_guid || (*save_guid == header().guid())
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 124
[error]Description   : Saved game doesn't correspond to the spawn : DELETE SAVED GAME!
Może jutro nad tym posiedzę - używam wersji repack a może ty instalowałeś moda tradycyjnie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.