Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem wszystkie graty ale wciąż mam za mało kasy.Chciałem wbiec do powinności i szybko uciec żeby potem pójść do sidorowicza i mu zapłacić za naprawę reputacji ale obawiam się że potem i tak nie będę mógł tam wejść 

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

game_relations.ltx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woronin dał mi zadanie iść do prypeci i pomóc dla Pliczko wykończyć oddział monolitu, więc tam poszedłem i okazało się że u pliczko jest ten dialog że przysyła mnie barman, @kondotier miał rację, takie niedopatrzenie twórców albo coś u mnie się zbugowało, więc wrzuciłem swój plik game relations i z nim pogadałem, powiedział że mnie przepuści oraz wziąłem od niego questa na jakiś nieznany artefakt z pieczary.Jeszcze nie byłem w barze i nie próbowałem przejść ale teraz myślę że powinno być dobrze.
Dzięki za pomoc :)

A tak btw gdzie jest ta pieczara? 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - po prostu będąc pierwszy raz w Barze, nie podszedłeś do Pliczki, więc nie dostałeś zadania na Pieczarę. Barman nie wysyła do Pliczki, a do Woronina. A ten dialog już powinien być wcześniej zrobiony. Teraz masz sytuację trochę postawioną na głowie i może być różnie. Miejmy nadzieję, że jak w Barze nie będzie Pliczki, bo jest w Prypeci, to pozostali Ci wybaczą. Nie pomiń rozmowy z Iwancowem i weź zadanie na Playboya. Sam Ci wpadnie w ręce, nie musisz się wysilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zwinny napisał:

Twórcy powinni wziąć pod uwagę że nie każdy będzie robił zadania dla woronina i teraz jest taka sytuacja, mogli chociaż wywalić przymus rozmowy z pliczkiem tak jak to jest np w cocu, można tam wchodzić bez problemu

A kolega nie chciałby mieć za łatwo ? :) 

Artefakt dla Pliczko wejście od strony Wysypiska za hangarem w tunelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim longierze jak Solianka, na dodatek pozwalającym grać dość swobonie, bez większej liniowości, żaden autor nie jest w stanie przewidzieć każdej gry. Przypuszczam, że nawet nie przyszło mu do głowy, że ktoś z własnej woli nie będzie chciał zajrzeć na ten fragment lokacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - wybór należy do Ciebie, ale masz sknoconą fabułę i problemów może być więcej. Masz poprawione tylko stosunki, a nie grę. Chyba że save od @kazik, to jego gra, a nie tylko wyprostowana Twoja.

Radzę jednak, jak masz sava z pierwszego wejścia do Baru, powtórzyć grę od niego. Nie ryzykuj, że moda nie skończysz. Strata czasu na powtórną grę jest pozorna. Grałeś, więc mniej więcej wiesz co i gdzie Ci się przytrafi, więc powtórka pójdzie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko jest tak jak być powinno.Trzeba znaleźć art i zanieść go do pliczki a fabuła będzie się toczyć dalej, jedynie jest zmienione nastawienie powinności i samotników (wszyscy są moimi przyjaciółmi, tak jakbym im porozdawał apteczki bo byli ranni) ale czy to będzie później powodować konflikty, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chodziło art dla Pliczko. Myślę, że podczas oczyszczania przysiółka na Magazynach Wojskowych dołączyłeś do
Wolności (razem z Maksem) która likwidowała Powinność i któregoś z Powinności postrzeliłeś a tego nie wolno robić.
Ale mogę się mylić... W każdym razie musisz grać na moim pliku. Masz dużo starych nie pokończonych zadań lub nie wziąłeś 
wcale np od Wilka na MW czy od Łysego w Barze. W Pieczarze u Górnika tez nie byłeś itd itd...
Zajrzyj do poradnika do starej wersji Soljanki
 

 NS2016 nie różni się aż tak bardzo aż do Martwego Miasta.
Zrób co się da dla Woronina i na razie graj na moim pliku
game_relations.ltx

Wyczyść PDA ze starych zadań.  
test 2.dds

test 2.sav


 

 

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie powoli, tu coś wezmę i tam zaraz pójdę rozwiązać jakieś inne zadanie.

Owszem dołączyłem do wolności ale to nie jest tego wina, bo po powrocie z cea do baru (już po rozwaleniu powinności) dopiero się zczaiłem że nie mogę wejść do woronina bo nie ma pliczki przy wejściu, zaraz potem zaczęliśmy kombinować z zapisami, plikiem i coś się w końcu pochrzaniło że zaczęli mnie atakować sami z siebie.

Wydaje mi się że to przez to że podesłałeś mi swój zmodyfikowany plik i save, poszedłem do woronina, wziąłem questa i poszedłem do pliczki pomóc mu w prypeci (cały czas na twoim pliku).Wrzuciłem swój oryginalny plik i jako że zadanie zrobiłem na twoim a nie na swoim to po wklejeniu mojego mógł powstać konflikt przez brak jakichś wpisów i z tego powodu atakowali mnie w barze.

Oczywiście mogę się mylić

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany które wprowadziłem w pliku moim zdaniem nie mają nic do rzeczy a po drugie grając na Twoim sejwie
a potem robiąc swój to on nie jest mój tylko dalej Twój. 

Moim zdaniem problem polega na tym, że grasz trochę za bardzo po swojemu.
Soljanka mimo wszystko jest grą liniową i nie da się omijać zadań bo jedno wynika z drugiego.
Np. Dotarłeś już do Wschodniej Prypeci a nie byłeś w Pieczarze co jednocześnie świadczy o tym, że nie
nie byłeś na pewno na Niezbadanych Terenach i sądzę, że w Zapomnianym Lesie itd.. a jednocześnie w PDA masz niepokończone zadania z początku gry..  Najlepiej by było gdybyś grał od pierwszego wejścia do Baru a może nawet wcześniej.
No i przede wszystkim graj z poradnikiem który Ci wskazałem na prawdę pomaga wiem to po sobie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - a kto gra w mody, szczególnie takie jak Solianka bez zapisów? W modach nie warto zgrywać bohatera. Ja ich w S2016 zrobiłem prawie 3000. Słownie trzytysiące. Nie, nie trzymałem ich w modzie. Co jakiś czas przenosiłem wszystkie oprócz ostatniego do katalogu poza modem. W modzie miałem nie więcej jak 50, a pod koniec moda jak zapisy robiły się ciężkie, to 10 -15 góra.

 Jak chcesz moda skończyć, to niestety czeka Cię gra od początku. I nauczony doświadczeniem, rób twarde savy.  Jak tak ich nie lubisz, przynajmniej przed wejściem na nową lokację i zaraz po wejściu. Będziesz miał gwarancję, że jak coś nie wyjdzie, to możesz zacząć sprzed błędu. Szybkie zapisy są dobre w czasie akcji, kiedy można zginąć.

Jeśli Cię urządza, masz sava po pierwszym wejściu na Wysypisko, jeszcze przed uratowaniem Jurika. Zawsze to ileś tam godzin nowej gry mniej. Zobacz jakie zadania były zrobione, a jakie są aktualne.

057 wysyp.dds

057 wysyp.sav

Tylko zanim weźmiesz zadanie na MW od Wilka na radiostację, sprawdź czy żyje Tolik, bo nie pamiętam czy to jest czasem już po ataku na wioskę, kiedy mi zginął. Jak żyje to go ochroń.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.