Skocz do zawartości

Jaka muzyka najbardziej pasuje do Stalkera?


Gość

Jaki gatunek muzyki najbardziej pasuje do S.T.A.L.K.E.R.A.?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki gatunek muzyki najbardziej pasuje do S.T.A.L.K.E.R.A.?

    • Ambient
      7
    • Rock
      3
    • Metal
      2
    • Nieważne, byle po rosyjsku
      6
    • Nieważne, byle wpadało w ucho
      5
    • Inna
      5

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem w kwestii "badań opinii publicznej". Dodałem powyżej ankietę i byłoby miło, gdybyście wzięli w niej udział. Jeśli odpowiedź będzie brzmiała "inna" - proszę o napisanie w temacie jaka. Można wybrać więcej niż jedną pozycję.

Z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem "Inna", bo chociaż skłaniał bym się do "Nieważne, byle po rosyjsku", to w modach lubię jak Stalkerzy grają przy ognisku na gitarach i śpiewają. Uściślając - gitarowe piosenki po rosyjsku. Natomiast w bazach, Barze i wszelkich radiach - "Nieważne, byle po rosyjsku". 

Wydaje mi się jednak, że autor moda nigdy nie trafi w gust wszystkich graczy. Innej muzyki słuchają młodzi gracze, a innej starsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankietę trzeba uzupełnić o kolejną opcję "Żadna". O ile jeszcze u Sidora czy w Barze byłaby do przyjęcia jako tworzenie realizmu, to już w reszcie gry, a szczególnie na otwartych przestrzeniach, czy tam gdzie inne dźwięki stanowią informacyjne ostrzeżenia, jest tylko przeszkodą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że pytanie nie jest dostatecznie szczegółowe. Bo tak jak napisał @kondotier , wszelka muzyka płynąca z radia np. w Barze 100 radów czy na Skadowsku jest jak najbardziej w porządku ( ba, po zagraniu w Misery uważam nawet, że takowa musi być ), tak w czasie wędrówek lub starć, czy to po lasach czy po jakichś bardziej otwartych przestrzeniach kończąc na laboratoriach, to muzyka w tle nie bardzo mi tutaj pasuje. Bo o ile jakiś lekki ambient , który gdzieś tam po cichu przygrywa w czasie gry jest jak najbardziej akceptowalny, tak gdyby w trakcie samotnej wędrówki przez jakiś opuszczony obszar nagle odpaliła by mi się czy to Metallika, czy Kino, czy wszelka inna tego typu muzyka, to bym chyba dał Alt+Tab, bo bym pomyślał, że mi się jakieś radio internetowe samo włączyło. Jednocześnie uważam, że w przypadku muzyki płynącej z radia w obozach wcale nie musimy się ograniczać do tekstów śpiewanych po rosyjsku. Ja osobiście bardziej skłaniałbym się do wszelkiej maści starych piosenek z lat 60, 70, 80, może kilka z 90. Parę angielski utworów wcale nie zabiło by klimatu, a może nawet by go pogłębiło.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie muzyka, ale też grafika, to sprawy drugorzędne w modach. Najważniejsza jest fabuła. Jeżeli mod jest kiepski, to najfajniejsza muzyka i najładniejsza grafika mu nie pomogą.

Druga sprawa, to dynamiczna muzyka włączająca się podczas wali. To zwykła głupota autora. W sytuacji gdy walczy się o życie, nadsłuchuje odgłosów przeciwników, by ustalić ich położenie, wszystko zagłusza muzyka.

Kolejna sprawa, to odtwarzacze MP3. To taki sam debilny pomysł jak z dynamiczną muzyką. Kto przy zdrowych zmysłach założył by chodząc po Zonie słuchawki na uszy? 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @kondotier  i @Arni - pytanie wystarczająco szczegółowe :) Nie pytałem jaka muzyka pasuje do rozgrywki, a do gry. Może nieco podchwytliwe, ale dokładnie takie, jakiego potrzeba. Trochę za głęboko weszliście, ale to też konkretny głos, który wezmę pod uwagę.

@smox Zgadzam się. A wyłączając fabułę pierwszym, co buduje klimat jest strona wizualna, wspomagana przez dźwięki. Dynamiczna muzyka to jakiś pseudoprzeszczep z nowszych strzelanek, gdzie deweloper traktuje graczy jak idiotów uważając, że grad kul informujący o ataku to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • apg2312 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.