Jump to content

Jaka muzyka najbardziej pasuje do Stalkera?

Guest
 Share

Jaki gatunek muzyki najbardziej pasuje do S.T.A.L.K.E.R.A.?  

19 members have voted

1. 1. Jaki gatunek muzyki najbardziej pasuje do S.T.A.L.K.E.R.A.?

• Ambient
      7
    • Rock
      3
    • Metal
      2
    • Nieważne, byle po rosyjsku
      6
    • Nieważne, byle wpadało w ucho
      5
    • Inna
      5

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

Tym razem w kwestii "badań opinii publicznej". Dodałem powyżej ankietę i byłoby miło, gdybyście wzięli w niej udział. Jeśli odpowiedź będzie brzmiała "inna" - proszę o napisanie w temacie jaka. Można wybrać więcej niż jedną pozycję.

Z góry dzięki :) 

Zaznaczyłem "Inna", bo chociaż skłaniał bym się do "Nieważne, byle po rosyjsku", to w modach lubię jak Stalkerzy grają przy ognisku na gitarach i śpiewają. Uściślając - gitarowe piosenki po rosyjsku. Natomiast w bazach, Barze i wszelkich radiach - "Nieważne, byle po rosyjsku". 

Wydaje mi się jednak, że autor moda nigdy nie trafi w gust wszystkich graczy. Innej muzyki słuchają młodzi gracze, a innej starsi. 

Ankietę trzeba uzupełnić o kolejną opcję "Żadna". O ile jeszcze u Sidora czy w Barze byłaby do przyjęcia jako tworzenie realizmu, to już w reszcie gry, a szczególnie na otwartych przestrzeniach, czy tam gdzie inne dźwięki stanowią informacyjne ostrzeżenia, jest tylko przeszkodą.

• Dodatnia 1

Ja uważam, że pytanie nie jest dostatecznie szczegółowe. Bo tak jak napisał @kondotier , wszelka muzyka płynąca z radia np. w Barze 100 radów czy na Skadowsku jest jak najbardziej w porządku ( ba, po zagraniu w Misery uważam nawet, że takowa musi być ), tak w czasie wędrówek lub starć, czy to po lasach czy po jakichś bardziej otwartych przestrzeniach kończąc na laboratoriach, to muzyka w tle nie bardzo mi tutaj pasuje. Bo o ile jakiś lekki ambient , który gdzieś tam po cichu przygrywa w czasie gry jest jak najbardziej akceptowalny, tak gdyby w trakcie samotnej wędrówki przez jakiś opuszczony obszar nagle odpaliła by mi się czy to Metallika, czy Kino, czy wszelka inna tego typu muzyka, to bym chyba dał Alt+Tab, bo bym pomyślał, że mi się jakieś radio internetowe samo włączyło. Jednocześnie uważam, że w przypadku muzyki płynącej z radia w obozach wcale nie musimy się ograniczać do tekstów śpiewanych po rosyjsku. Ja osobiście bardziej skłaniałbym się do wszelkiej maści starych piosenek z lat 60, 70, 80, może kilka z 90. Parę angielski utworów wcale nie zabiło by klimatu, a może nawet by go pogłębiło.

Edited by Arni

Dla mnie muzyka, ale też grafika, to sprawy drugorzędne w modach. Najważniejsza jest fabuła. Jeżeli mod jest kiepski, to najfajniejsza muzyka i najładniejsza grafika mu nie pomogą.

Druga sprawa, to dynamiczna muzyka włączająca się podczas wali. To zwykła głupota autora. W sytuacji gdy walczy się o życie, nadsłuchuje odgłosów przeciwników, by ustalić ich położenie, wszystko zagłusza muzyka.

Kolejna sprawa, to odtwarzacze MP3. To taki sam debilny pomysł jak z dynamiczną muzyką. Kto przy zdrowych zmysłach założył by chodząc po Zonie słuchawki na uszy? 

• Super 1
  • Dodatnia 1

Panowie @kondotier  i @Arni - pytanie wystarczająco szczegółowe :) Nie pytałem jaka muzyka pasuje do rozgrywki, a do gry. Może nieco podchwytliwe, ale dokładnie takie, jakiego potrzeba. Trochę za głęboko weszliście, ale to też konkretny głos, który wezmę pod uwagę.

@smox Zgadzam się. A wyłączając fabułę pierwszym, co buduje klimat jest strona wizualna, wspomagana przez dźwięki. Dynamiczna muzyka to jakiś pseudoprzeszczep z nowszych strzelanek, gdzie deweloper traktuje graczy jak idiotów uważając, że grad kul informujący o ataku to za mało.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity