Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo iż jestem nieprzejednanym zwolennikiem minimalizacji i nie podoba mi się nadmiar róznych  strzeladeł w Stalkerze , z dużą chęcią zobaczyłbym w ofercie handlarzy ( lub jako nagrodę za zadanie)  polskiego MSBS - czyli Grota 5.56  . 

20090425164811.jpg.759871e7b11c5bba3b3e2993e9e6deed.jpg20090425164711.jpg.192ccd35a6af7d93375ebc6c421339a1.jpg20090425164734.jpg.52443b56a5caa8cdec48f5e71ddf3286.jpg

Noo ... jakiś taki ładny jest:D. No i i niewiele "poloników" mamy w grze. Fajnie byłoby gdyby ktoś podjął się  przeniesienia tych maszynek do wirtualnego świata gry.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm wykonalne. W Call of Duty którymś był MSBS, nie wiem którym bo nie gram, ale model jest. W Survarium chyba też.

Problem w tym, że kompletnie się nie znam na dodawaniu takiej zawartości do Stalkera - gdzie tekstury, gdzie configi, animacje, jak to w ogóle ugryźć. Ale może jakiś zdolny Mechanik będzie w stanie pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sierioża napisał:

@boberm wykonalne. W Call of Duty którymś był MSBS, nie wiem którym bo nie gram, ale model jest. W Survarium chyba też.

Problem w tym, że kompletnie się nie znam na dodawaniu takiej zawartości do Stalkera - gdzie tekstury, gdzie configi, animacje, jak to w ogóle ugryźć. Ale może jakiś zdolny Mechanik będzie w stanie pomóc. 

@Sierioża  cieszyłbym się bardzo gdyby udało się tego dokonać. Teraz tylko - lub aż - czekać na odzew  Mechaników.

@tom3kb oj tam , oj tam. Ja tam wielu różnic nie widzę. I jedne i drugie ładne.:034:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SEB2E szczerze mówiąc - pojęcia nie mam o  tych modelach już zaimplementowanych . Nie grałem ani w CoD , ani w Survarium. Cieszy mnie że polonik pojawia sie czasami , a do kupy szcześcia brakuje mi tylko tego w Stalkerze. Przestałbym chodzic z AKM-em , który słuzy mi w róznych wersjach modów - i zawsze z dobrym skutkiem.Jednak co swoje to swoje:034:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No niezbyt dobre informacje jeśli chodzi o nasz karabinek.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szokujacy-raport-o-karabinku-grot-ujawnia-pelen-zakres-jego-wad/0yent0v,79cfc278

No, a już mocowanie regulatora gazowego przez żołnierzy "na trytytkę" żeby go nie zgubić i żeby nie musieli za niego płacić wygląda tak śmiesznie, aż nie chce się wierzyć w takie coś. Normalnie jak z jakiejś parodii.

image.png

Poczekamy co napiszą producenci w odpowiedzi, ewentualnie ludzie trochę bardziej siedzący w tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to dziwnie nie zabrzmiało, cywilny Grot 5.56 w kawałkach

https://www.youtube.com/watch?v=5yrTng8bswU

A tu wersja 7.62x51 snajperska.

https://www.youtube.com/watch?v=IoRiYvR73A8

Test porównawczy.

https://www.youtube.com/watch?v=FLIPJYJpyJI

A "wady" jakie pokazano dla tego karabina, czasami były dla mnie kuriozalne. Znalazłem to w innych filmach. Np. wystrzelenie ogniem ciągłym 30 magazynków jeden po drugim i narzekania, że broń parzy w ręce. Pytam się, kto i kiedy w warunkach bojowych tak będzie strzelał. A "inteligentny" wojak, to i w czołgu lufę potrafi złamać.

Nie bronię fabryki ani karabina, bo mi nic do tego, ale ta krytyka zalatuje mi "lobbingiem" innej broni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kondotier napisał:

Np. wystrzelenie ogniem ciągłym 30 magazynków jeden po drugim i narzekania, że broń parzy w ręce. Pytam się, kto i kiedy w warunkach bojowych tak będzie strzelał.

A tu się zgodzę, oglądałem filmik jak AR 15 chcieli sprawdzić ile wytrzyma takich katuszy, gościu strzela w rękawiczkach, a po 8 magazynku już mówi, że parzy, a karabin rozwalili po oddaniu 830 strzałów, czyli po prawie 28 magazynkach 30 nabojowych.

Czyli nie wypadamy wcale gorzej :)

A w instrukcjach nawet jest ile magazynków można wystrzelać w jakim czasie przy strzelaniu ogniem pojedynczym czy ciągłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w ckm Goriunowa, z lufą o wyglądzie gwiazdy, dla lepszego odprowadzania ciepła, po 500 nabojach lufę się wymieniało na "zimną", a ta "podgrzana", szła do schładzania. W przeciwlotniczych zestawach ZUS 2, były specjalne korytka na wodę, do chłodzenia luf po wymianie.

To chyba Ty, w wojsku nosiłeś rkmD i wiesz, że regulator gazowy ma specjalne zabezpieczenie przed wypadaniem. Nie sądzę, aby w Grocie nie zrobiono czegoś podobnego. Jak się go specjalnie nie wykręci, to wypaść nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz , bedziemy mieli nastepną g....burzę w mediach . 

Mnie ciekawi raczej po co armii było opracowywac nową broń małokalibrową , jeżeli to co jest- czyli Beryl -  jest wystarczająco dobre. I sprawdzone. Wyrzucanie kasy w przysłowiowe błoto  , gdy rzeczywiste potrzeby leżą praktycznie wszędzie , tylko nie w problemach z bronią strzelecką. 

Edit 2021.01.27: zaciągnąłem języka wśród znajomych którzy siedzą w  "branzy strzeleckiej" i w/g nich zadyma zaczeła sie w momencie gdy UA zdecydowała o potencjalnym zakupie 30 000 sztuk  "Grotów" dla swojej armii , rezygnując z propozycji HK opiewającej na  podobną ilość G36.  Więc ten tego..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.