Skocz do zawartości

Nowy komp + Monitor


Łobuz

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw który chcę kupić :020: -narazie bez karty:044:

Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB

Płyta główna MSI Z370 SLI PLUS

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W

Obudowa Sharkoon AI7000, niebieski

Dysk Seagate BarraCuda 2TB, SATA/600

Dysk SSD  256 GB mam

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3

Nagrywarke CD mam

może jakieś propozycje zmian :041:

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty to na moje cztery oczy bardziej pasuje i7, niż i5. Skoro chcesz Coffee Lake, to Intel Core i7-8700K (1545 zł)

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-12mb-box-bx80684i78700k-978219/

Oczywiście, jest to 450 zł różnicy w cenie procesora, ale IMHO warto.

Intel Core i5-8600K (1094 zł)

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8600k-3-60ghz-9mb-box-bx80684i58600k-978217/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łobuz napisał:

Zestaw który chcę kupić :020: -narazie bez karty:044:

Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB

Płyta główna MSI Z370 SLI PLUS

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W

Obudowa Sharkoon AI7000, niebieski

Dysk Seagate BarraCuda 2TB, SATA/600

Dysk SSD  256 GB mam

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3

Nagrywarke CD mam

może jakieś propozycje zmian :041:

 

 

Nie zastanawiałby się dłużej jak Ciebie stać KUPUJ :)

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8600K wypada lepiej niż 7700K ze względu na 6 fizycznych rdzeni (i ma to odbicie w wynikach). Z dobrym OC bez problemu jest to lepsza propozycja i bardziej przyszłościowa. W grach oczywiście różnica będzie marginalna, ale już np. w aplikacjach wielowątkowych 8600K bije 7700K dość mocno. Żeby nie być gołosłownym test: https://pclab.pl/art75579-45.html

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mnieciu napisał:

karty graficzne mają dalej drożeć :(

Eeeeee...jeszcze raz, dwa razy bitcoin zrobi taki numer

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/bitcoin-kryptowaluty-spadki,175,0,2397615.html

i na rynku pokaże się sporo kart graficznych ze zlikwidowanych kopalni :D

Oczywiście nie jestem analitykiem giełdowym, mogę się mylić, ale ta bańka z kryptowalutami jest sztucznie pompowana. I w pewnym momencie pierdyknie, że aż miło :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smox napisał:

Przepraszam jeżeli ktoś poczuje się urażony, ale kupowanie karty graficznej za 3200 zł, uważam za głupotę. Za 3000, no 4000 można złożyć cały komputer niewiele ustępujący parametrami od tego zestawu za 6000 tyś. 

Ech...żebym był taki mądry 5 lat temu :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2018 o 14:52, smox napisał:

Przepraszam jeżeli ktoś poczuje się urażony, ale kupowanie karty graficznej za 3200 zł, uważam za głupotę. Za 3000, no 4000 można złożyć cały komputer niewiele ustępujący parametrami od tego zestawu za 6000 tyś. 

Mógłbyś zaproponować zestaw :041: pisałem że karty za 3 tyśiące narazie nie kupie ,poczekam aż stanieje co najmniej do 2500:tort:

Edytowane przez Łobuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikomu doradzać, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Na forum są ludzie naprawdę znający się na tym. Pisząc - "Za 3000, no 4000 można złożyć cały komputer niewiele ustępujący parametrami od tego zestawu za 6000 tyś." - miałem na myśli, że za tyle ja bym złożył kompa dla siebie, głównie z używanych podzespołów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja muszę sobie coś nowego kupić w przedziale 2000 - 3000, nie daje więcej za zabawki, więc się"przyglądam" w/w dyskusji i widzę licytację cen i zbędnych bambetli.

Jak podajecie specyfikacje to podawajcie też cennik. mogę porównać bo np. to co kosztuje "tauzena" w Warszawie czy Przemyślu to we Wrocławiu kosztuje 250-500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kazik napisał:

 To faktycznie dobra okazja. Ostatnio rozglądałem się trochę za podzespołami i ostatecznie wybrałem coś innego, ale orientuję się w cenach. Tym bardziej, że @kazik, to swój człowiek i nie ma ryzyka, że kupi się bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.