Jump to content
Anton Gorodecki

Najlepszy projekt na podstawie Call of Chernobyl

Najlepszy projekt na podstawie Call of Chernobyl  

36 members have voted

1. 1. Którym z niżej wymienionych projektów, opartych na Call of Chernobyl, jesteś zainteresowany najbardziej?

• Stason174
      5
    • LOST PATH
      3
    • A.R.E.A.
      1
    • Demosfen
      3
    • Powrót Legendy
      15
    • Dollchan ModPack
      1
    • Long Way
      0
    • Call of Misery
      4
    • Hybrid
      14
    • Echo of Misery
      1
    • Last Day
      5
    • Aspirin SGD
      0
    • MLR
      2
    • Last War
      1

Recommended Posts

Ostatnio, niczym artefakty po Emisji, pojawiają się przeróżne wariacje Call of Chernobyl. Chciałbym abyście wskazali najlepszy waszym zdaniem projekt (lub najlepiej rokujący), oparty na podstawie modyfikacji Call of Chernobyl. Ankieta ta będzie również służyła mi za podstawę do ewentualnego stworzenia polskiej lokalizacji najlepszych waszym zdaniem projektów (pomijając oczywiście z wiadomych względów Hybrid i Powrót Legendy).

Zagłosowałem na kompilację od Stason174. W wersji 6.03 jest bardzo stabilna i dopracowana.  Do tego dochodzi sporo modów i poprawek tworzonych przez graczy i dla graczy https://vk.com/topic-133597230_36248244?offset=20

@Anton Gorodecki co do lokalizacji - będzie to trudne. Sam zastanawiałem się nad tym ale... Często wychodzą fixy, wypuszczane przez Stasona, do tego dochodzą dodatki tworzone przez graczy. Jeśli podejmowałbyś się tłumaczenia to niestety musisz się liczyć z tym, że w momencie wypuszczenia go będzie już nieaktualne. Chyba, że będzie to lokalizacja konkretnej wersji gry, z konkretnymi dodatkami wypuszczona jako całość.

Co do często aktualizowanych danych wersji modyfikacji - patrz stasona. Moim celem byłoby ewentualnie stworzyć tłumaczenie podstawki (załóżmy że wersji 6.3 czy jakiejkolwiek innej) i dać zapoznać się z nią społeczności (przeważająca większość ludzi gra po polsku) i aktualizować później tylko duże poprawki tej modyfikacji a DOPIERO na samym końcu (o ile w ogóle) nieoficjalne dodatki. Fakt, że stason jest bardzo szybko i często uaktualniany (aż strach myśleć co będzie, kiedy światło dzienne ujrzy pełna wersja CoCa 1.5), ale trzeba liczyć się z tym, że tak sytuacja nie będzie trwać w nieskończoność. 

Dziękuję @cichy za wskazanie możliwości wyboru Hybryda x2:blush: Poprawiłem ankietę, więc proszę ewentualnie zainteresowanych o wskazanie jeszcze raz tego moda w ankiecie.

Dziękuję za link @cichy (świetna stronka BTW). Niektóre z tych klonów są bardzo do siebie podobne, ale jeśli oczywiście ktoś zaproponuje dodanie do ankiety jakiegoś ciekawego jego zdaniem projektu to zostanie on uwzględniony.

@tom3kb - nikt nie zamierza tutaj się śpieszyć, to tylko ankieta. Sam czekam na CoCa 1.5 (z wiadomych względów), a na razie z racji polonizacji LR 0.8 nie ma mowy o nowym projekcie z mojej strony.

Tak, z polonizacjami nie macie co się śpieszyć, mody popularne to ciągle rozwijane. CoC 1.5 też pewnie "niedługo" wyjdzie. To znowu będą je przenosić to byście też co troche musieli update-y robić.

Zwykły CoC to dla mnie nuda, łażenie w kółko i robienie tych kilku powtarzalnych zadań, wiec zagłosowałem na ten co dodaje fabułę i dużo questów czyli na Powrót Legendy.

Może będę miał jakiś powód wreszcie, żeby CoCka zainstalować na dłużej niż parę godzinek.