Jump to content

Polski zwiastun filmu Anihilacja z gatunku SF.


mkk7
 Share

Recommended Posts

Zwiastun bardzo dobrze zapowiadającego się filmu science fiction z Natalie Portman pokazał Netflix. Reżyseria Alekx Garland znany z filmu Ex Machina.

Film to połączenie horroru, thrillera, dramatu i filmu akcji, główna bohaterka Lena to biolożka szukając swego męża trafia do strefy X.

 

  • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@vidkunsen

Ale Deja Vu w jakim sensie. Jeśli chodzi o pomysły to w sumie, jak się już widziało tyle tych filmów scifi to trudno żeby nie było podobnych zagrywek.

To filmów sensacyjnych i wojennych w ogóle nie powinieneś oglądać ;) bo tam wszystko na jedno kopyto.

Ja planuje dzisiaj obejrzeć. Tak na szybko przeklikałem i boję się, że będzie nudny, przegadany bo za dużo akcji nie zauważyłem.

 

Link to comment
Share on other sites

Też obejrzałem i jestem mocno rozczarowany, dałem się podejść trailerowi. Jak bym miał oceniać to bym dał chyba 5-6/10 i to w sumie tylko za wygląd STREFY, muzykę no i za jedną scenę z misiem ;)

Ogólnie film, nudny, przegadany z jak to się mówi pseudointelektualnym bełkotem.

Rozwaliło mnie tłumaczenie studia "że film jest zbyt inteligentny dla przeciętnego widza" i dlatego trafił do ograniczonej dystrybucji w kinach w USA, a dla reszty świata do obejrzenia na Netflixie.

Taaaa jasne, amerykanie tłukący marvelowskie filmy super bohaterskie nagle zrozumieją głębokie przesłanie filmu idąc do kina, reszta świata ta inteligentna obejrzy na Netflixie :)

Jakby go wypościli do kin to by mało kto na to poszedł.

Przy okazji poczytałem sobie trochę recenzji tych zachwyconych filmem i chyba byli fest wstawieni podczas oglądania.

Teksty, że rasowe scifi, zmieniające się w bardzo dobry horror, gdzie nasi bohaterowie muszą walczyć o życie z mieszkańcami Zony, że co... w filmie na dwie godziny mamy 3 słownie trzy spotkania z drapieżnikami, w dwóch mamy trochę strzelania.

Niektórzy rozpisują się, jak to w filmie są sceny, o których będziemy pamiętać latami i co, i każdy wspomina tą samą jedną scenę z misiem, o której pisałem na początku. i koniec. Fakt scenka fajna ale nikt jakoś nic więcej nie dodał.

Albo jakie to inteligentne rozmowy. Ja tam jakiś super inteligentnych dialogów i teorii nie słyszałem.

Spoiler

Teksty o autodestrukcji wyłożone jak kawa na ławę.

Żeby nie było, że tylko marudzę, to zmutowana Zona wygląda, bardzo fajnie, "ludzkie drzewa", zmutowane rośliny, śliczno-paskudne zwierzęta. Tu plus.

Finałowa scena w latarni, a szczególnie to co się stało z psycholog WTF ktoś załapał.

Sposób załatwienia

Spoiler

Nie oglądałeś nie czytaj ;)

Spoiler

ufoka, dał się tak prostacko załatwić granatem no c'mon, szczególnie, że Kain zabił się w ten sam sposób wcześniej co widział drugi kosmita.

 

Wkurzało mnie sporo rzeczy w tym filmie, parę kolejnych poniżej:

Spoiler

Nikt ze Strefy nie wracał, pierwszy ocalały pojawił się po 3 latach praktycznie jako trup. Wielonarządowe uszkodzenia, jak po napromieniowaniu albo po innym dziadostwie. No to co wysyłamy następną grupę jak na piknik bez żadnych kombinezonów i innych zabezpieczeń.

Wysyłamy grupę kobiet bo wcześniej szli głównie faceci, może Zona nie lubi jajek ;) A nawet jeśli, to nie można było dać tym jajogłowym paru lasek z marines jako ochrony? No niby Portman była żołnierzem to umiała strzelać ale jakoś mi to nie pasuje.

 

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Tom3kb i Smox - witajcie w klubie trzeźwo myślących.

Lśnienie, gatunek, można wymieniać aż do ... śmierci  skąd wzięto "nowatorskie pomysły" do tego filmu, nawet efekty specjalne filmu nie ratują.

Tak co do powtórnych wycieczek do strefy to jakby tak powtórka z misji z filmu (ostatniego) z obcym gdzie ekipa sobie ląduje na obcej planecie jak u ziomka z dzielnicy na proszonym grillu.

 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity