Skocz do zawartości

Internet powodem deprywacji snu


Rekomendowane odpowiedzi

Technologia coraz bardziej zaburza nasz sen. Według najnowszych badań, internet jest jedną z głównych przyczyn problemów związanych z zasypianiem.

net.jpg.b93f8319ddc4fa13b158cd869e789eed.jpg

Internet może zaburzać sen użytkowników

Osoby, które posiadają dostęp do szerokopasmowego internetu mogą mieć regularne problemy z zasypianiem - badacze szacują, iż jeden użytkownik korzystający codziennie z sieci może spać krócej nawet o 25 minut w ciągu doby. Wpływ sztucznego światła oraz specyficznego pobudzania mózgu ma być najbardziej szkodliwym elementem związanym z wykorzystaniem technologii. Co ciekawe, to starsze osoby w wieku od 30 do 59 lat tracą najwięcej czasu na zasypianie po całym dniu korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do internetu. Nastolatki są w stanie szybciej zrekompensować sobie całą tę sytuację. Najwięksi giganci technologiczni szukają sposobu na to, jak sprawić, aby użytkownicy odpoczywali więcej i rzadziej sięgali po smartfony czy siadali do komputera. W pomocy z uzależnieniem, a finalnie deprywacją snu oraz innymi przykrymi dolegliwościami mają pomóc wbudowane w oprogramowanie specjalne ograniczenia.

Źródło: https://nt.interia.pl/news-internet-powodem-deprywacji-snu,nId,2616927

Ode mnie: "Szczerze" mnie wzruszyła troska, z jaką najwięksi giganci technologiczni pochylili się nad naszym właściwym snem :025: Oczywiście ten problem rozwiąże kolejny soft :005:  

Mała dygresja - @Sierioża proszę się zacząć wysypiać, zamiast przesiadywać po nocach na necie. W przeciwnym wypadku zajmą się tobą "giganci" :P

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą metodą na przeciwdziałanie powyżej opisanym skutkom styczności z internetem, jest przed pójściem spać wypicie 50g. dobrego, mocnego alkoholu :brandy:. Jeśli po 15 min. nie zaśniemy, wtedy kolejny łyk, ale już tylko 25g.. I tak kolejno.

Jeśli w ogóle nie zaśniemy, to przynajmniej przyjemnie spędzimy noc. :impreza:

 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlebczarow i Kondotier - odpowiedzią na w/w problemy jest termin jaki "wykuli" psychiatrzy w latach 50-ych w USA - "Choroba Telewizyjna".

Komputer i pochodne - objawy takie same jak w chorobie w/w ale bardziej rozbudowane.

Najpierw był film czeski gdzie dostał korby od telewizora a potem taki sam hiszpański, polecam:

https://www.filmweb.pl/film/Straszne+skutki+awarii+telewizora-1969-190512

p.s. nerwica natręctw - poobserwujcie swoje otoczenie a potem oni was i podsumujcie wnioski.

Przy cukrzycy Kondotier dopiero 5 lub 6 setka pomaga zasnąć.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vidkunsen napisał:

FairFight - zaś pomyłka - my w starsi m.in. w/w mamy problem jak znaleźć trochę samotności od nadopiekuńczości kobiety/kobiet.

 Insomnia przychodzi z wiekiem i przeżyciami i nie potrzeba do tego telewizora i pochodnych :biggrin:

Być może w przypadku nadopiekuńczości da się jakoś tę wadę przekuć w zaletę? :P Albo trzeba im znaleźć hobby, ogródek, spacery, skoki ze spadochronem. Jest wiele opcji żeby wybrnąć z tej sytuacji.

Edytowane przez FairFight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i pewnego pięknego dnia odpiąłem ładowarkę spod nocnej szafki, a następnie przetransportowałem ją do salonu. Telefon odłożyłem jak najdalej, a przed samym spaniem aplikuję około 20-30 minut czytania. Po kilku dniach wyrobiłem sobie nawyk i jakość snu poprawiła się znacząco. Komputer, pisanie, telefon etc etc to już tylko tak do godziny 19-20... później po prostu drobne rytuały szykujące do snu.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.