Skocz do zawartości

Nie możność wczytania save'a


MłodyG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Przygodę ze stalkerem rozpocząłem jakiś tydzień temu, od nowej gry moje postępy zapisywałem guicksave'm pod klawiszem F5. Wszystko było w porządku dopóki nie znalazłem się w lokacji Wysypisko. Zaraz po odnalezieniu PDA kła użyłem szybkiego zapisu i wyszedłem z gry, w dniu następnym wczytując zapis gra zatrzymała się na etapie "synchronizacja klienta" i wyrzuciło mnie do pulpitu z informacją o błędzie.

Moja wersja to bodajże 1.5

Mam nadzieję, że pomożecie mi z tym problemem gdyż perspektywa przechodzenia całej gry od początku jest nierealna

Dodam na koniec, że reinstalacja gry nic nie dała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Old Man - Zapis z poziomu menu działa w 100% quick save rowież działał do tego właśnie momentu a, że każdy save'm miałem na quick to muszę zaczynać grę od początku

Tom3kB - Myślisz, że aktualizacja gry sprawi ze save nagle zacznie działać ?

Edit.

Moja wersja to v1.5.04

 

Edytowane przez MłodyG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MłodyG napisał:

Tom3kB - Myślisz, że aktualizacja gry sprawi ze save nagle zacznie działać ?

Nie ale jak chcesz mieć komfortową grę bez błędów to chyba logiczne, że trzeba ją upatchować do najnowszej dostępnej wersji ;)

A Czyste Niebo było nieźle zbugowane w pierwszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MłodyG - A próbowałeś wczytać 1 , 2 save wstecz? Też ich wczytać nie możesz?

A co dotyczy szybkich zapisów. Jest na forum temat robienia ich w inny sposób, tak że spełniają warunki tych robionych z consoli. Też je robisz z klawiatury, więc w grze nie przeszkadzają, a są 100% pewne że nie zawiodą.

Kiedy przejdziesz do gry w mody, o tych quicsavach z podstawek musisz zapomnieć. Wtedy te drugie są jak znalazł. Robi się je bardzo łatwo, dodając linie w user.ltx

Tych linii na wczytywanie nie dodawaj, są już zbędne.

Jeśli któryś z poprzednich savów sprzed felernego zaskakuje, to po spatchowaniu do 1.5.10 też powinien zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MłodyG  Jest żelazna zasada, aby co jakiś czas gry, np, po zrobieniu zadania, znalezieniu itemu robić twardy zapis. A obowiązkowo gdy stoimy przed teleportem na nową lokację i zaraz po pojawieniu się na niej. Wtedy w razie jakichkolwiek problemów, będziesz miał do zrobienia tylko to z aktualnej lokacji.

Jest też na forum wiele rad, w tym jakich zmian dokonać, aby zapisy pojawiły się nie w bibliotece, ale w katalogu głównym gry. Wtedy gdy ich pojawi się w katalogu savedgames zbyt wiele, te już na pewno zbędne wycinamy i tak na wszelki wypadek przenosimy do katalogu poza grą czy modem.

I rada na przyszłość, kiedy zaczniesz stawiać mody. Nie stawiaj ich na oryginalną podstawkę, a na jej kopię. Podstawka to święta krowa, która ma Ci służyć wielokrotnie, a niektóre mody zbyt mocno w nią ingerują. Usunięcie samej gamedaty nie przywróci podstawki. Jak grać na kopiach, też na forum jest opisane.

Do Czystego Nieba jest mało modów, najwięcej jest do Cienia Czarnobyla w v.1.0004, więc też musisz nauczyć się degradowania podstawki. Najmniej kłopotu jest z modami na Zew Prypeci.

DODANO.

No i po aktualizacji patcha, radziłbym bez względu czy posiadany save zaskoczy czy nie, zrobić nową grę. Nie jesteś za daleko w grze, wiesz już gdzie co jest i jak to osiągnąć, to szybko powtórzysz. A mieć będziesz pewność, że nie spotka Cię znowu jakaś przykra niespodzianka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MłodyG  Radzę dodać do user.ltx ten sposób zapisów z klawiatury. Jest pewien i bardzo pomocny. A nawyk stosowania go przyda się przy modach.

I pamiętaj, że jakiekolwiek zmiany w oryginalnych plikach, robimy dopiero po zrobieniu sobie jego kopii. Zawsze wtedy można wrócić do nienaruszonego.

Te pliki się nadpisują, więc rada o twardych nadal obowiązuje.

Zobacz dopisek w moim poprzednim wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyG - do wersji 1500 potrzebny jest plik NODVD - na zamianę, twardy zapis przed każdą akcją, dialogiem jest podstawą.

Jedyne tzw. szybkie zapisy to miej tylko przy przechodzeniu lokacji i nie szukaj winnych tego a nie innego stanu rzeczy tylko patrz progresywnie czyli jak rozwiązać lub obejść dany problem.

Możesz ale nie musisz się przyzwyczaić, że gra/mod często ma wyloty i tzw. zawieszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.