Skocz do zawartości

Transmutacja artefaktów - problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakładam temat ponieważ mam problem i nie wiem jak go rozwiązać, gdzieś kiedyś mi się rzucił w oczy taki post właśnie z tym związany ale nie mogę go teraz znaleźć, z resztą to i tak nieistotne bo pewnie nie tylko ja mam z tym problem, potrzebuje "zrobić" kilka artów więc na początek wziąłem się za łzy elektry ponieważ do jego wytworzenia potrzeba tylko KROPLI, kroplę trzeba wrzucić do elektry i po 2 godzinach mamy piękne ŁZY ELEKTRY przynajmniej w teorii, natomiast w praktyce wygląda to tak że niewiadomo jak blisko trzeba stanąć tej elektry aby krople tam wpadły, próbowałem kilka razy ale nic z tego mi nie wyszło, w końcu postanowiłem wejść w elektre i wrzucić do niej kroplę, oczywiście spanko w miedzyczasie, ale gdy budzi się bohater nadal w elektrze leży ta kropla, co robię nie tak? Czy mógłby ktoś napisać bądź wrzucić tu oczywiście jeżeli taki istnieje "poradnik" jak prawidłowo wrzucać itemy do anomalii żeby miało to jakiś wymierny skutek? To już nie tylko dla mnie ale w ogóle. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Do transmutacji czasem potrzeba nie tylko artu, ale jeszcze innych rzeczy. Co to jest, masz napisane w otrzymywanych receptach.

Po jakimś czasie gry ( chyba od Sacharowa ) możesz otrzymać przyrząd do transmutacji i wtedy on Ci pokazuje co dla uzyskania artefaktu jest potrzebne.

Nowego arta można otrzymać ( korzystna słabostka moda ) bez posiadania recepty w inwentarzu. Wystarczy wiedzieć co do jego otrzymania jest potrzebne i jaka anomalia. W temacie poradników moda są wstawione screeny z receptami, znajdź i korzystaj.

W Twoim przypadku, sygnałem że dobrze wrzuciłeś arta, powinno być zameleczenie obrazu. Jak wyrzucisz arta, popatrz w którą stronę on poleciał. Następnie podnieś i tak się ustaw, aby wpadł do anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Ja podchodzę do anomalii jak najbliżej się da rzucając śruby żeby wyczuć granicę, szczególnie ważne przy elektrze bo ona szybko ubija :) I tak jak napisał @kondotier jak wrzucisz to co potrzeba to zniknie art, a tobie mignie/rozmyje się obraz. Potem ustawiasz śpiwór na tyle czasu co jest napisane w recepcie lub trochę więcej i to wszystko. Niektóre arty mają szanse niepowodzenia w wytworzeniu więc zanim zaczniesz wrzucać do anomalii klamoty zrób save i jak nie wyjdzie to możesz powtórzyć ;)

Dawno nie grałem ale chyba wyświetla się nawet komunikat czy powstał artefakt czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier do wytworzenia łez elektry nie potrzeba nic więcej oprócz kropli, dlatego za tego Arta wzialem się na sam pierw żeby wypróbować jak mi to pójdzie, tak, wiem że są poradniki z przepisami na forum, stąd wiem jakie składniki są potrzebne do danego Arta, dobrze wiedzieć o zamleczeniu obrazu, nie wiedziałem o tym

5 godzin temu, tom3kb napisał:

zanim zaczniesz wrzucać do anomalii klamoty zrób save i jak nie wyjdzie to możesz powtórzyć 

Tak też zrobiłem 

5 godzin temu, kondotier napisał:

nie każda anomalia nadaje się do transmutacji. Niektóre jeszcze do tego chyba nie dojrzały.

Ooo! To też coś nowego, skąd mam wiedzieć która się nadaje w takim razie?

Skąd wziąć transmutator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cez137 napisał:

 

Skąd wziąć transmutator?

Na Kordonie przejscia przez most kolejowyh strzeże grupa żołnierzy. Dowódcą jest niejaki (Woronin)Kuzniecow. Jak dla niego zrobisz ciąg questów - finalnie dostaniesz  transmutator. 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, boberm napisał:

Na Kordonie przejscia przez most kolejowyh strzeże grupa żołnierzy. Dowódcą jest niejaki Woronin. Jak dla niego zrobisz ciąg questów - finalnie dostaniesz  transmutator. 

Nie woronin tylko Major Kuzniecow, jak go sprzątnął tak jak ja za pierwszym podejściem to nie dostanie transmutatora ale i bez tego można się obejść 

Edytowane przez Zwinny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cez137 napisał:

Ooo! To też coś nowego, skąd mam wiedzieć która się nadaje w takim razie?

 

Podobnie jak w Twoim pytaniu o zadania Akima, popełniasz dokładnie ten sam błąd - nie myślisz logicznie. Jeśli transmutacja "zaskakuje" wraz z rozbłyskiem ekranu to gdy go nie ma, nie ma i transmutacji. Jeśli masz wątpliwości, to skorzystaj z rady przedstawionej kilka postów wyżej: sprawdź ile dany artefakt się "gotuje" i walnij się spać na ten czas +1 godzina.

I taka osobista prośba: Stalker i mody do niego to ciąg przyczynowo-skutkowy, jak i większość gier zresztą. Jeśli jest ciąg zadań, a po nim nagroda, to NIE DA SIĘ zdobyć cukierka wcześniej, bo najczęściej po prostu jeszcze nie istnieje w świecie gry. Jeśli transmutacja nie działa tutaj, to próbuj gdzieś indziej. Jeśli i tam nie dało rady, to w Zonie anomalii pod dostatkiem, a NS często wymusza wracanie do różnych lokacji - jeszcze będzie okazja, by pobawić się w stwórcę artefaktów. Weź to pod rozwagę, to będzie Ci się grało przyjemniej, a ludzie na forum nie będą się złościć, że pytasz o najmniejsze pierdoły czekając aż ktoś sprzeda Ci gotowe rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Rozwalając Kuzniecowa na samym początku gry, popełniłeś wielki błąd. Po spotkaniu z Astronomem, koniecznie trzeba znaleźć na fermie wódkę, dać ją ochronie mostu ( z tej strony to żołnierz ) i dopiero iść do wioski. W tej części Kordonu jest sporo wódki, więc przechodząc znowu na stronę z fermą, nie należy kombinować, a pogadać tym razem z Kuzniecowem i dać mu wódkę. Już nie pamiętam czy w tym dialogu rozpocznie się ciąg kwestów od niego, ale są one istotne dla dalszej gry. Aby rozwiać problemy związane z początkiem moda, wstawiłem screeny, opis miejsc poszukiwań ( są losowe ) i zapis po przejściu pod mostem za wódkę. Zapis dlatego, że akurat robiąc tę poradę, mod mnie nagrodził bogatymi znajdźkami. Możesz śmiało z tego zapisu skorzystać. A po wykonaniu kwestów Kuzniecowa, inna sprawa że niektóre są atrakcyjne, dostaniesz wolne przejście. Bez żywego Kuzniecowa nie ma gry. Będziesz w dalszej grze miał jeszcze czerwonych NPCów, których też nie wolno od razu zabić.

A widzę, że nie tylko z Kuzniecowem namieszałeś, więc moja rada jest taka jeśli chcesz NS2016 ukończyć. Zacznij grę na nowo i nie bądź mądrzejszy od papieża.

Jeśli masz zadanie znaleźć wódkę i dać ją ochronie, to znajdź i daj. I na podstawie wiedzy zdobytej z poradników i dyskusji, że coś wartościowego gdzieś się znajduje, nie leć po to od razu, a pomyśl czy nie jest to finał zadania od kogoś. A jak ktoś wyżej napisał, nie są to zadania jedno akcjowe, a czasem trzeba sporo się natrudzić i nabiegać.

Trochę w modzie już zrobiłeś, więc grając na nowo będzie Ci o wiele łatwiej, bo unikniesz błędów. A wg. mnie, nowa gra to dla Ciebie jedyne wyjście.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier na początku zadanie z wódką zrobiłem i nie dostałem nic nowego od żadnego z wojskowych, a może to nie był Kuzniecow? Już nie pamiętam jak on tam się nazywał, wiem tylko tyle że chciał wódkę to mu przyniosłem i oni mnie przepuścili, potem za każdym kolejnym razem chcieli wódkę a ja oczywiście jej nie miałem to ich rozwalałem, i zawsze jak przechodzę z wysypiska na kordon to oni się respią i muszę ich rozwalać, mógłbym chodzić przez tunel pod nasypem ale tam są elektry i ciężko tam się łazi. Gra od nowa raczej nie wchodzi w rachubę, już prędzej porzucę moda, po prostu nie chcę mi się robić tego wszystkiego od nowa, a transmutator? hmm? może jakoś sobie poradzę, przynajmniej spróbuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Jest ranking kto w jakim czasie moda ukończył. Tego da się ukończyć w czasie krótszym niż miesiąc. A porzucać naprawdę dobrego, ciekawego, dobrze zrobionego moda tylko dlatego że w nieświadomości popełniło się na początku błędy, to nierozważne.

Z Kuzniecowem nie rozchodzi się tylko o transmutator, ale o sporo ciekawych, wartych do wykonania zadań.Mając już pewne doświadczenie, dasz sobie radę z powtórzeniem gry. Sądzę ze masz zapis zanim wyniosłeś ochronę mostu.

A że z wódka na Kordonie nie jest aż tak źle, obejrzyj filmik. Nieznajomość języka nie przeszkadza. Jak znajdziesz je wcześniej niż dostaniesz na nie zadanie od Kuzniecowa, możesz dawać za przejście, a na innych lokacjach uzupełniać. Znajdziesz o wiele więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=qUQH129MYW8

Od Kuzniecowa dostajesz nóż za zadanie, na początku gry bezcenny. Tak że Kuzniecowa nie lekceważ.

Trochę czasu na odpowiedź zeszło, ale szukałem tego filmiku na wódkę.

DODANO.

Aby przejść przez tory bez dawania wódki i pchania się w tunel, możesz przeskakiwać przez płot w miejscu gdzie jest platforma stykająca się z wagonem towarowym. Tylko tyle że trzeba podchodzić z obu stron torów do tego miejsca jak najdalej od mostu. Wtedy wojaki nie zauważą manewru. No i najważniejsze. Nie wolno podchodzić do mostu nocą, bo walą z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.