Jump to content

Mod podobny do AA 2.1


Mixons
 Share

Recommended Posts

Witam, ostatnio po raz pierwszy przeszedłem(prawie) pierwszą część Stalkera na modzie Autumn Aurora 2.1 i grało mi się na nim bardzo dobrze, a teraz poszukuję czegoś podobnego do Czystego Nieba, ponieważ będzie to moja pierwsza rozgrywka w tę część, zależy mi na tym aby mod nie wprowadzał zmian w samej rozgrywce i fabule, tylko tak jak AA koncentrował się na grafice i poprawie bugów. Trochę poszperałem i zastanawiam się głównie nad Sky Reclamation Project https://www.moddb.com/mods/srp , który skupia się tylko na poprawie błędów itd albo nad Mystery https://www.moddb.com/mods/mystery , tylko pytanie czy jest do niego polska wersja i czy nie zmienia za bardzo rozgrywki.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to ma być twoja pierwsza rozgrywka w Czyste Niebo, to powiem ci o jednej, podstawowej zasadzie - najpierw przejdź grę bez absolutnie żadnych modów, żeby się z nią w miarę dobrze zapoznać. Przy drugim podejściu możesz już zastanowić się nad jakimiś modami do gry.

 

A jeżeli chodzi o mody w stylu AA dla Czystego Nieba, to na dobrą sprawę takich chyba nie ma, przynajmniej ja sobie nie przypominam. Mystery które tutaj podałeś jest chyba najbliższe tym założeniom, aczkolwiek ono jest bardziej inspirowane modem Misery dla Zewu Prypeci aniżeli AA dla Cienia Czarnobyla. Natomiast co do SRP, to sam nie grałem, więc nie będę się wypowiadał.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@Mixons bierz w ciemno Mystery, nie zawiedziesz się. Mnie polecił moda bodajże @smox; atmosfera zmienia się na tyle, że bolączki Czystego Nieba schodzą na dalszy plan. Nie jest jesiennie, ale mrocznie - przy czym moim zdaniem taka atmosfera do tej części pasuje. Sama rozgrywka zostaje dokładnie taka sama, jak w oryginale.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, tom3kb napisał:

...Chyba, że jakiś Complete do Czystego nieba bo chyba też był.

@Mixons Akurat w CS nie grałam ale mam zainstalowany z dodatkiem Complete.
Tu możesz pobrać to co potrzebne: 
https://www.moddb.com/mods/clear-sky-complete/downloads
Complete to dodatek wyłącznie zmieniający grafikę.
https://cdn.dbolical.com/cache/videos/mods/1/15/14858/encode720p_mp4/clear_sky_complete_by_sniffero.mp4 

Z Complete grałem w SoC i CoP na prawdę warto :)

   

Link to comment
Share on other sites

Z modów tego typu do Czystego Nieba jest Mystery. Pamięć mi zawodzi ale ten projekt nie bardzo się rozwinął na CzN ale na Zewie Prypeci było wręcz przeciwnie. Najpierw "I Work Alone" a potem już historię Mizerii znamy...

Mystery jest przede wszystkim modem graficznym, zmian w rozgrywce jest naprawdę niewiele (jedynie drobnica jak np. śpiwór). Jest też połączenie Mystery+OGSE, a nawet to +Yoctosfera.

 

Jest jeszcze MIRE https://www.moddb.com/mods/mire gdzie prócz wyglądu jest też sporo zmian w rozgrywce, bardziej jak po grudzie się teraz gra.

Link to comment
Share on other sites

To chyba faktycznie spróbuję tego Mystery, szkoda tylko że wprowadza ten śpiwór, bo to już trochę zmienia rozgrywkę, ale najwyżej nie będę z niego po prostu korzystał. Jeśli chodzi o Complete to z tego co czytałem tam już jest więcej zmian i podobno rozgrywka jest łatwiejsza, więc tego moda odpuszczę. Zastanawiam się jeszcze tylko czy Mystery zadziała ze Sky Reclamation Project czy lepiej nie ryzykować...

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! :)

Link to comment
Share on other sites

@Mixons Do odważnych świat należy - spróbuj zainstalować jedno i drugie. Mystery w rozgrywce nie zmienia nic, na logikę nie powinno się gryźć z SRP. A co do śpiwora, to można go chyba nawet wyrzucić (albo mi się myli z innym modem). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity