Jump to content

GeForce RTX 2070 jest niewiele szybszy od GTX 1080


Recommended Posts

W sieci pojawiają się kolejne recenzje nowej generacji kart graficznych od Nvidii. Serwis PC Gamer postanowił sprawdzić model GeForce RTX 2070 z punktu widzenia gracza i wnioski nie są zbyt zachęcające: karta jest niewiele szybsza od dobrze znanego GTX 1080, lecz dużo droższa.

rtx.jpg

 

Jak wynika z artykułu, przeprowadzonego na bazie referencyjnej odsłony Founders Edition, otrzymujemy 12-procentowy wzrost mocy obliczeniowej względem GTX 1080, przy sugerowanej cenie detalicznej na poziomie wyższym aż o 33 procent. Te obliczenia wykonano oczywiście na bazie kwot w dolarach. W Polsce najtańsze modele RTX 2070 mają detaliczną cenę sugerowaną na poziomie 2299 złotych, ale w przeszłości wielokrotnie wiedzieliśmy już, że te ceny sugerowane kart graficznych mają później mało wspólnego z rzeczywistością.

Interesującą sytuację z recenzjami sprzętu opisał za to serwis PClab: "Dostaliśmy sampla z wyraźnym zastrzeżeniem, że rezultaty testów możemy opublikować dopiero 18 października, czyli dwa dni po premierze. Dlaczego? Otóż Nvidia tym razem nie wysyłała do redakcji kart Founders Edition, nie zezwoliła również producentom na pojedyncze testy kart innych, niż modele dostępne w sugerowanej przez producenta cenie, czyli 2299 złotych" - czytamy we wiadomości.

"W platformie testowej działa znacznie droższy (3299 złotych) Asus RTX 2070 ROG Strix, natomiast z oferty Asusa przytoczone powyżej kryterium cenowe spełnia tylko jeden model TURBO-RTX2070-8G, nawet kosztująca 2599 złotych wersja DUAL-RTX2070-A8G nie została dopuszczona przez Nvidię do pierwszych recenzji" - dodaje PClab.

Interesujące jest więc podejście Nvidii, która wydaje się wymuszać na autorach testowanie tylko najtańszych wersji sprzętowej. Dlaczego? I skąd PC Gamer zdobył jednak model Founders Edition? Wszystko to brzmi dość skomplikowanie i pozostaje mieć nadzieję, że to nie po to, by ukryć prawdę na temat wydajności sprzętu. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że na rynku nadal nie ma żadnych gier wykorzystujących Raytracing, czyli kluczową przewagę kart z rodziny RTX. Poza natywną obsługą tej technologii w planach jest także nowa forma wygładzania krawędzi - DLSS. Ta jednak także jeszcze nie działa w żadnej produkcji.

Czym jest ray tracing? To bardzo wymagające pod względem obliczeniowym kalkulowanie realistycznego rozchodzenia się światła, na podstawie dokładnego analizowania, gdzie i jak odbiją się poszczególne promienie światła. Na rewolucję trzeba jednak jeszcze poczekać.


Źródło: https://gry.interia.pl/sprzet/news-geforce-rtx-2070-jest-niewiele-szybszy-od-gtx-1080,nId,2645665

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Od dawna śledzę informacje o nowej generacji kart graficznych od Nvidii. Bardzo jestem zawiedziony tym co zmajstrowali. Sądziłem, że nowe karty, to będzie spory skok technologiczny, karty będą biły na łeb na szyję "stare" GTX 1080. Wyszło jak wyszło. Karty są bardzo drogie i faktycznie lepsze, ale nie za taką cenę.

Zawiodłem się, bo myślałem, że maniacy komputerowi i bardziej zamożni gracze rzucą się na te nowe RTXy i będzie można za jakieś rozsądne pieniądze kupić GTX 1080.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Mnieciu napisał:

Skok technologiczny w dziedzinie doejnia kasy. Pffff. 

W zasadzie tak, ale są tacy co to kupią. Trzeba jednak pamiętać, że komputer, to nie tylko karta. Dobry, szybki procesor, szybka pamięć RAM chociaż 16 GB, odpowiednia płyta, no i konkretny monitor do tego. Nie wiem czy wystarczy 8 tysięcy. Raczej bliżej 10.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.10.2018 o 11:59, kondotier napisał:

A czy nie są to karty zrobione dla "górników"? Oni o cenę pytać nie będą.

Nie, lipton zrobił testy na RTX 2080(Ti) i są jedynie o 2-3 Mega "hasza" wydajniejsze od 1080 Ti, górnikom nie warto ich kupować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity