Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

        Aha - RPK16 czyli taki nowy RPK74  który wyewoluował z programu AK12. In plus - ma wymienną lufę jak prawdziwy rkm. In minus -wymiana lufy trwa min 2 minuty . Mimo  ładnego kształtu - wolę stary RPK na 7,62 x39 , najlepiej z magazynkiem na 75 naboi .Szkoda że jeszcze w żadnym modzie nie spotkałem tej wersji . 

       O wiele ciekawsze jest toto - nazwa projektu Kord 5,45 . https://www.milmag.pl/news/view?news_id=104

kord_03.thumb.jpg.1f0cd303b282e4ab27d78f1d6c1155aa.jpg 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier drogi -masz rację - RPK jak najbardziej występuje w modach .  Ja pisałem o wersji z magazynkiem bębnowym 75 nabojowym. O takim jak na obrazku poniżej:

Machine_Gun_RPK.jpg.4abdff7a3662486f7e68b204c76270dd.jpg

Takowej wersji nie uwidzisz w Stalkerze. A dla mnie to ta wersja jest kwintesencją tej broni.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm

W tym nowym STCoP 3.0 jest RPD, a on miał bębnowy magazynek, może w tych starszych wersjach też był, nie pamiętam już.

W temacie 3.0 jest filmik ale nie wiem czy są wszystkie giwery pokazane to by można się upewnić.

Ps. Też wolę wersję z bębnowym magiem niż z tym dlugachnym łukowym.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modach jakie mi się trafiły, był do wykorzystania ten bębnowy magazynek. I co ciekawe, to można go było tak jak i w realu, wykorzystać go jak się miało pmK (AK47). A piszę pmK (pistolet maszynowy Kałasznikowa ), bo kiedy go nosiłem, tak się oficjalnie nazywał. AK to nazwa z gier i NATOwskiego nazewnictwa.

I jako uzupełnienie. W kilku modach był zastosowany rkmD. Też na 7.62 x 39. To taśmowy rkm Diegtiariowa. Nie mylić z tą talerzówką Diektiariowa z II WŚ.

http://www.muzeum.drzonow.eu/index.php/rkm-d-eksponat-marca

Taśma do niego była utrapieniem. Nie dość że ciężko było do niej załadować amunicję, to składała się z odcinków łączonych nabojem. Jak się go wystrzeliło, kawałek taśmy spadał na ziemię. Było to zrobione celowo, aby taśma się nie wlokła. Może na wojnie przydatne. Trzeba jednak było się pilnować, bo zgubienie takiego kawałka kosztowało. A jak spadł do piachu, to zapomnij o szybkim ponownym wykorzystaniu.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.