Skocz do zawartości

Graficzne bugi i zepsute menu


Rekomendowane odpowiedzi

Siema
jeśli temat był to poproszę o linka, sam szukałem i nic nie znalazłem
pobrałem ostatnio czyste niebo (steam)
postanowiłem że wrócę do tej zacnej gierki
ale na start przywitały mnie graficzne bugi w menu jak na załączonym obrazku (rozdzielczość gry: 1024p) wtedy błąd występuje najrzadziej

image.thumb.png.72d49c026b65eca0b58ba461f0b4e9e6.png
poruszają się wraz z przewijaniem menu
po wejściu do gry pojawia się zglitchowana ramka wokół a po krótkim czasie ekran jest nieczytelny (obrazek 2)

image.thumb.png.8d519c3f59ae7e72b07ca4dda029d065.png
bug pojawia się tylko w menu
jak rozwiązać ten problem

win10
próbowałem odpalić w trybie zgodności ale nie mogę znaleźć aplikacji
wraz ze zmianą rozdzielczości glitch zmienia "powierzchnię" na której występuje
tak: na przykład przy HD

image.thumb.png.ea4ca84caac56568f8d1f4f10b6efd98.png

dodam jeszcze że kiedyś miałem zainstalowane mody które glitchowały mi menu (np. complete)
nie wiem czy zostały do końca usunięte, a że było to dawno temu to nie pamiętam gdzie się mieszczą
opróżniłem zawartość gamedata ofc

 

W POSTACH UŻYWAMY INTERPUNKCJI. cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smox napisał:

@Jara Zioło, przez te wszystkie lata gry w Stalkera miałem różne bugi graficzne, ale takie widzę po raz pierwszy. Może Twoja karta graficzna zbliża się do końca swojego żywota? Jakie temperatury masz na karcie?

to nie jest wina karty
wcześniej wszystko działało
a nawet wiedźmin na wysokich chodzi w 50fps, FHD ofc
temperatury są niskie jak na radeona (R9 270x)
60-75 stopni w stresie
ale i tak wymieniam ją na wakacje na 1060

2 godziny temu, tom3kb napisał:

Tryb zgodności np z win xp to ustawiasz klikając ppm na ikonę gry na pulpicie i zmieniasz we właściwościach. A coś o kompie? Jaka grafika? Nie czasem jakaś stara integra?

image.png.cb6b07bbebbadb0a1825e6c8c4a46d00.png

jak widać, nie ma tu zakładki zgodności, a karta nie jest stara. chodź ma swoje lata.
czasami ekran migotnie, raz na 4 godziny. ale to wszystko, jak już pisałem, wymieniam niedługo

I miał bym pytanie od razu, bo myślę że to może być przyczyną.
jak odinstalować wszystkie mody? czy siedzą w jakiś folderach? jeśli tak to jakich
bo to pewnie od tego jest
a gdy instaluję na nowo to steam i tak zapisuje w chmurze wszystkie dane gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jara Zioło

A bo to jest skrót steamowy do gry, a wejdź do folderu z zainstalowaną grą, do folderu "bin" i tam znajdź execka od gry xr3_da i np zrób z niego skrót na pulpicie i wtedy powinieneś mieć właściwości.

Mody odinstalujesz po prostu wyrzucając foldery moda, sama "gamedata" lub gamedata i folder bin, zależy od moda. No ale wtedy to reinstalka gry lub weryfikacja plików żeby steam przywrócił oryginalny folder. Chyba, że byleś cwany i zrobiłeś sobie kopię tego folderu i teraz tylko przekopiujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kondotier napisał:

@Jara Zioło  A spróbuj na różnych rozdzielczościach dla monitora. Nie musi to być rozdzielczość Twojego. Takie coś też może wystąpić przy niewłaściwie wybranym oświetleniu. Wybierz inne niż masz teraz.

pisałem wcześniej o rozdzielczości. ten bug na każdej występuje tylko zmienia swoją "intensywność" rozwalania pixeli
na obecnej (1024p z natywnie mam 1080) jest czytelnie

 

17 godzin temu, tom3kb napisał:

No o ten mi chodziło.

Dziwne te artefakty nie mam za bardzo pomysłu. Nie wiem już co kombinować, najprostsze może? Sterowniki do grafy przeinstalować na jakieś nowe jak tego nie robiłes od dawna.

A co do sterowników to na starszych nie było problemu, nie wiem jaka to była wersja bo nie odpalałem stalkera od roku.
Ale zobaczę jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz integre + dedykowaną, to może być bug przy przełączaniu integra -> dedyka gdy uruchamiasz grę. Możliwe, że dopiero wczytanie mapy aktywuje dedyka. Sprawdź kartę jakimś testem obciążającym np FurMark i daj znać czy nie ma artefaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LolQ napisał:

Jeżeli masz integre + dedykowaną, to może być bug przy przełączaniu integra -> dedyka gdy uruchamiasz grę. Możliwe, że dopiero wczytanie mapy aktywuje dedyka. Sprawdź kartę jakimś testem obciążającym np FurMark i daj znać czy nie ma artefaktów.

Mam pc'ta więc nie ma mowy przełączaniu się między kartami
a sama karta działa dobrze
a po zainstalowaniu nowych sterowników bugi trochę ustąpiły
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.