Jump to content

Pas dla wpatrzonych w smartfony już w Polsce


Recommended Posts

Ile razy widziałeś kogoś zagapionego w telefon, wchodzącego w innego przechodnia na ulicy? A ile razy tobie się to zdarzyło. Przez takie i podobne sytuacje na cały świecie powstają wyznaczone pasy dla "smartfonowców". Jeden z nich pojawił się właśnie w Warszawie.

a.png

Czy to znak naszych czasów?

Specjalny pas dla wpatrzonych w telefony pojawił się na chodniku przy ulicy Nowowiejskiej, w centrum Warszawy, niedaleko Politechniki Warszawskiej. To inicjatywa mieszkańców, którzy wydzielili przerywanymi liniami fragment trasy, na którym oczy można mieć skierowane w smartfon.

- Bardzo podoba mi się ta inicjatywa, tylko boję się, jak to wyjdzie w praktyce - komentuje jeden z korzystających ze specjalnego pasa. - Jeżeli z dwóch stron nadejdą osoby korzystające z telefonu, kolizja jest bardzo prawdopodobna.

- Trochę myli mnie obrazek na chodniku -  dodają inni mieszkańcy okolic ulicy Nowowiejskiej w stolicy. - Myślałam na początku, że to ktoś niosący ciepłe jedzenie, może dostawca pizzy. A on w dłoni trzyma telefon, który mocno świeci. Według mnie lepiej byłoby starać się oduczyć takiego zachowania, a nie ułatwiać je.

a1.png

Niektórzy twierdzą, że znak informujący o tym, iż jest to pas dla wpatrzonych w telefon wygląda jakby miał być to pas dla kieszonkowców uciekających z łupem

- Pas dla korzystających z telefonów jest blisko ścieżki rowerowej. Mimo wszystko, trzeba uważać, choć na pewno można poczuć się swobodniej niż na typowym chłodniku - przekonują inni przechodnie.

- Ten pas to dobre miejsce, aby ustawić to, co nas interesuje w telefonie: muzykę czy ważne informacje. Potem iść dalej, patrząc już raczej przed siebie, a nie w telefon - dodają.


Źródło: https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-pas-dla-wpatrzonych-w-smartfony-juz-w-polsce,nId,3032469

  • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Yossarian napisał:

Specjalny pas dla wpatrzonych w telefony

Albert Einstein powiedział tak - "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, tom3kb napisał:

To niedługo muszą jeszcze zrobić taki pas dla rowerzystów, wczoraj widziałem na wsi łebka co jechał drogą na góralu bez trzymania, obiema dłońmi pisał chyba smsa i dodatkowo patrzył na ekran nie na ulicę :D 

Co , jak co ale idiotów u nas dostatek.

Link to comment
Share on other sites

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/apple-usuwa-filmy-z-negatywna-reakcja-na-podstawke-do-monitora-za-1000-dolarow/7gxyxvl

Tam gdzie kończy się inteligencja zaczyna się "zachód".

p.s. ostatnio byłem u "znajomej" pogadać, przywitała mnie nawalona w podomce i od razu przeszła do rzeczy.

Na drugi dzień nawinąłem jej, że tak to ja się bawić nie będę, przylazłem załatwić interes a nie z interesem. 

Pogniewała się "śmiertelnie" i  walnęła z tekstem, że wypisuje mnie z bukfejsa, srytera i knaga znajet z czego tam jeszcze (znamy się 20 lat) nawinąłem jej, żeby jeszcze z naszej klasy mnie usunęła i z czegoś tam jeszcze - sarkastycznie bo na żadnym takim debiliźmie XX/XXI wieku nie byłem i nie jestem, potem czerwona słuchawka na mojej wypasionej  nokii za 7 dych kupionej 2 lata temu i błogi spokój.

Coś tam stękała - telefon/sms, że przeprasza, że nie będzie więcej, ale dla mnie to już stracona jednostka gdyż cały czas tkwi w "telewizorze" - ekran jej telefonu.

Wsiadam (jak kiedyś już napisałem) do autobusu/tramwaju jadąc do tyrki(roboty) i 90% spauperyzowanych matołów tkwi w telefonach i się debilnie do siebie usmiecha i tak całe 30-40 minut jazdy (korki są).

Żadnego wnętrza, myśli inteligentnej, treliny (twarze) nie skażone nawet cieniem inteligencji a ja siejąc zgorszenie czytam książkę. :biggrin:

p.s. kiedyś oglądałem filmik nakręcony przez milicję z Londynu jak jakiś tam John nie będący czarodziejem potrafi zniknąć - wlazł wpatrzony w telefon na ulicę i zniknął, noż ... czarnomag rzadkiej maści! ;) :biggrin:

Edited by vidkunsen
Link to comment
Share on other sites

Zachód i wschód to te same półkule upośledzonego umysłu. Tyle, że głupota lewej uwydatnia się w innych aspektach niż prawej ;)

Ach, gdzie te czasy, gdzie ludzie patrząc w ekran zatrzymywali się, nawet na środku chodnika albo - jeśli musieli patrzeć dłużej - odchodzili na bok, żeby nie przeszkadzać... A te, gdzie trzeba było złożyć podanie albo korzystać z budek telefonicznych...

Link to comment
Share on other sites

Budki zaczynały powoli zanikać, a ja jeszcze przez jakiś czas nosiłem parę sztuk na wszelki wypadek...

I w tych ciemnych, mrocznych czasach (bo jak to, zadzwonić nie można?!), ludzie jakoś byli w stanie się ustawić na konkretną godzinę, konkretne miejsce. Nikt nie potwierdzał dziesięć razy, nie trzeba było dawać znać pół roku wcześniej, żeby jakiś znajomy znalazł czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.